Šéďovo Máňa

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#46 Nový příspěvek od Šéďa »

Dostal jsem k ní oficiální TP a je v něm i uvedena povinost majáku na tažném vozidle.
Radlice sama o sobě je pevná dostatečně, ta se ani nehnula, zesiloval jsem nosný rám. Vybíral jsem dlouho, taky jsem si myslel, že úplně otočnou nevyužiju, ale nakonec jsem za ní rád.

Ta od Bystroně je pěkná, ale je špatně řešena hydraulika. Jestli už jsi zimu jezdil, tak víš sám, jak vypadá radlice zezadu, že je to jedna sněhová koule a to nemluvím o tom, že by jsi potřeboval někde v závěji covnout, popřípadě něco vytlačit.
Pokud by jí udělaly na tvoje přání a přendaly pístnice nahoru, tak OK, ale takto, jak je, je pro větší množství sněhu nepoužitelná :'( Jak budou po zimě vypadat ty tyče pístnic, když budou furt ve sněhu a někdy i v nasolené břečce? A co ty hadice, když se dostane zmrzlej sníh mezi hadici a radlici a ty radlici otočíš? Ložiska pístnic budou mít rovněž minimální životnost, ikdyž to je to nejmenší, ty se daj lehce přelisovat. A není vidět, jak je řešený kloub, jestli to budou je dvě pouzdra a s průchozím čepem, něco, jako svislák, tak to nebude na nic. Víš, jaký radlice dostává štosy v tahu na nerovné silnici nebo na zmrazkách a teď si představ, že jí v tahu budeš ještě otáčet. U tý mojí je to řešeno, jako u návěsu, dvě 1cm silný plotny se středovým čepem a mezi nima vazelína.
Asi by byla dobá pro TSM do měst, kde se autopluh nedostane do malejch uliček a po šichtě jí hezky ostříkáš vodou, aby na ní nezůstával sníh a sůl.
Třeba tobě bude vyhovovat, nevím kde hrneš, u nás v horách bych jí za jednu zimu oddělal. Zavolej nějakýmu dealerovi v tvém okolí a zeptej se, kam jí dodaly a objeď je a poptej se na zkušenosti. Já to taky tak dělal, když jsem vybíral.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#47 Nový příspěvek od Šéďa »

Byl jsem v garáži, tak jsem to vyfotil, musel jsem zesíli základní nosný rám, jelikož se při tlačení, když jsem chytil o kanál lehce prohnul, ale už nešla protočit radlice dokola. Mezi radlicí a rámem je jen 2cm mezera. Podel těch žlutých čar jsem zesílil boky a už druhou zimu bez problémů. Jo a ty plotny na otoč jsou 25 mm silné, čep 70 mm
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Šéďovo Máňa

#48 Nový příspěvek od Franta.cz »

Podnětný připomínky 8) .
Já si odhrnuju cca 1 km k baráku a sněhu u nás poslední dobou moc nebývá.Hlavní využití bude v létě na opravy lesních cest.Ty rány co dostává ta tvá je jen smalej odvar toho co bude schytávat ta má.
Kdo tu radlici má vím, je tady s fora ;-)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#49 Nový příspěvek od Šéďa »

:shock: Tak za sucha dostane řádně na prdel, ten čep bude asi slabé místo, zejména, pokud budeš potřebovat strhnout jen jednu stranu cesty, radlice by měla být natočená proti svahu, jako když jedeš s dozerem, takže ten čep bude dostávat i zboku. Rovněž bude radlici chtít co nejvíce podkopnout (třetí bod vytočit na maximum) jinak po naplnění jí zemina nadzvedne a budeš nechávat za sebou boule. Taky jsem dělal cestu ve svahu po vrstevnici, vím co to obnáší.
Ještě připomínka, ramena radlice musí být vodorovně, potažmo otočný čep kolmo k vozovce, jinak nejde hrnout na obě strany. Není to štelování, jako u starejch radlic pevnejch bez otoče. Ale to si vyzkoušíš sám. ;-)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#50 Nový příspěvek od Šéďa »

Včera jsem to byl ještě všechno odrhnout a vyčistit, celkem napadlo 25cm sněhu a má přijít obleva, tak, abych se s tím nemordil až to bude mokrý a těžký. Když jsem v 17,00 hod skončil a chtěl dát traktor do garáže, tak na volnoběh měl divnej rachtavej zvuk. Po chcípnutí jsem zjistil, že je volná vrtule chladiče, čerpadlo neteče, jen samotná vrtule s řemenicí má vakl. Ve vyšších otáčkách se vystředila a motor běžel normálně, ale na ten volnoběch to rachtá. Tak uvidím zda se povolila jen matka unašeče a snad se neožvejkala hřídel. Nesněží, tak nehoří, traktor odpočívá a já si užívám volna, zjistím to až zítra.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Šéďovo Máňa

#51 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tak jsem našel pluh co se mě na fotkách líbí.
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Šéďovo Máňa

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz len ten sneh chyba, a je to s roka, na rok slabsie.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Šéďovo Máňa

#53 Nový příspěvek od Fidlla »

Franta.cz píše:Tak jsem našel pluh co se mě na fotkách líbí.
Obrázek

Vypada suprove!!!
Za kolik ji maji a kde???
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#54 Nový příspěvek od Šéďa »

No, ten je pěknej, robustní, ten je na letní úpravy terénu, jde i vysunout bokem traktoru, s tím se musej dělat cesty, jedna báseň. A půjde použít i v zimě, když nebude moc sněhu.

Jinak mě na traktoru odešlo i ložisko, takže musím vyměnit celou vodní pumpu. Hned v pondělí ji musím koupit, snad nebudou mít inventuru.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Šéďovo Máňa

#55 Nový příspěvek od Franta.cz »

Fidlla píše: Vypada suprove!!!
Za kolik ji maji a kde???
Poláci za cca 46 500 kč
http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny- ... _p_28.html

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#56 Nový příspěvek od Šéďa »

Plechová kavalerie. :smich: Obrázek

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#57 Nový příspěvek od Šéďa »

Proběhla výměna vleků a taky jsem knečně po letech dodělal prodlužovák na elektriku, takže i malej vozík za osobák svítí a bliká. :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#58 Nový příspěvek od Šéďa »

Tenhle vlek jsem koupil.
http://103457.rajce.idnes.cz/nastenka/
Obrázek Obrázek Obrázek
A dneska jsem začal dělat nástavky. Vlek má sajtny 35cm na výšku a objem korby 1m3. Teď udělám nástavky dalších 35cm, takže na seno nebo piliny pod koně to bude tak akorát, objem 2m3. Stojky jsou z jeklu 25 a zbytek z 20. Jsou nasazovací do původních jeklů, které jsou také 25. Díky tomu, že vlek má sloupky, půjdou otevřít všechny sajtny ikdyž budou namontovaný nástavky. Vnitřek nástavků bude jen komůrkový plast kvůli váze.
Obrázek

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Šéďovo Máňa

#59 Nový příspěvek od Fidlla »

Přejii Štastné a Veselé Vánoce,mnoho dárků,štetí a hlavně zdravičko....Mnoho dobrých úspěchů v Novém roce,s našimi stroji hodne MTH bez kolizi a oprav... Přeje Tonda
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Šéďovo Máňa

#60 Nový příspěvek od Šéďa »

Děkuji Toníku a všem ostatním rovněž šťastné a veselé.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“