Zetor 4911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetor5211
Příspěvky: 142
Registrován: čtv led 03, 2008 5:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 4911

#61 Nový příspěvek od Zetor5211 »

Zdravím pánové potřeboval bych udělat takovou menší úpravičku na zetoru 4911 se mi ulomil výfuk klasický co tam má být, ale mám doma koleno a výfuk z 5211 jen bych musel koupit tu výfukovou přírubu co jde od hlav.. to je ten problém nevíte někdo jestli by to pasovala kdybych koupil přírubu 5211 a dal jí na 4911, nevadilo by to něčemu nebo nepřekáželo? nedělal to někdo z vás už? :)
Zetor 5211, zetor 7211, BSS P53S, BSS P73S a nesené nářadí

Tom T
Příspěvky: 325
Registrován: ned lis 11, 2007 6:20 pm
Bydliště: Mutěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4911

#62 Nový příspěvek od Tom T »

Potrubí i koleno s výfukem pasuje bez úprav,motor 5201 se liší jen vstřikovacím čerpadlem.
Zetor,Tatra,

Uživatelský avatar
Zetor5211
Příspěvky: 142
Registrován: čtv led 03, 2008 5:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 4911

#63 Nový příspěvek od Zetor5211 »

Zdravím panové, mám menší problém na zetoru 4911 jak je nožní vypínání náhonové hřídele spojkovým pedálem jak při sešlapnutí pedalu nadoraz by měl náhon vypnout... na padalu spojky je nějaké tahlo který se pohybuje při sešlapnutí ale ikdyž sešlapnu tak náhon běží pořád zkoušel jsem tahlo přišponovat a pořád stejné, nevíte někdo prosím jak to má fungovat a jak to seštelovat aby vypínal nahon při sešlapnutí?? mělo by to být stejné jako na 6911 děkuji za rady, budu moc rád když mi poradíte :)
Zetor 5211, zetor 7211, BSS P53S, BSS P73S a nesené nářadí

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4911

#64 Nový příspěvek od pavel sk »

Nastavovanie len na tiahle ti nepomoze. Jedine si zmensis vôlu na pojazde. Musis dat dole kritku okienka na spojkovom zvone a packy pre vyvod dostelovat blizsie ku lozisku. Mas aj rucne vypinanie kardanovej spojky alebo len cez pedal????

Uživatelský avatar
Zetor5211
Příspěvky: 142
Registrován: čtv led 03, 2008 5:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 4911

#65 Nový příspěvek od Zetor5211 »

pavel sk píše:Nastavovanie len na tiahle ti nepomoze. Jedine si zmensis vôlu na pojazde. Musis dat dole kritku okienka na spojkovom zvone a packy pre vyvod dostelovat blizsie ku lozisku. Mas aj rucne vypinanie kardanovej spojky alebo len cez pedal????
mam i ruční a to funguje normalně ale nožní mi nejde vubec
Zetor 5211, zetor 7211, BSS P53S, BSS P73S a nesené nářadí

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4911

#66 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak rucne vypinanie nieje nijak viazane s noznym. Pakov ovladas len to velke vytlacne lozisko pre kardanovku. Nohou ovladas len lozisko male ktore vypina pojazd a dalej aj kardanovu spojku. Nastav si to cez okienko tak ze rozpojis tiahlo (to ktore ide od pedala spojky dopredu. Tym sa ti lozisko vrati do vychozej polohy. Dalej pokracujes nastavovanim v okienku spojky na packach. Packy pojazdu nastav na medzeru 6mm. U paciek spojky pre vyvod ich nastav na medzeru (medzi velkym loziskom a packami) na 15mm. Potom spat pripoj tiahlo spojky a na nom zmensis hodnotu 6mm na 4 mm pojadzovych paciek.

Uživatelský avatar
Zetor5211
Příspěvky: 142
Registrován: čtv led 03, 2008 5:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 4911

#67 Nový příspěvek od Zetor5211 »

pavel sk píše:Tak rucne vypinanie nieje nijak viazane s noznym. Pakov ovladas len to velke vytlacne lozisko pre kardanovku. Nohou ovladas len lozisko male ktore vypina pojazd a dalej aj kardanovu spojku. Nastav si to cez okienko tak ze rozpojis tiahlo (to ktore ide od pedala spojky dopredu. Tym sa ti lozisko vrati do vychozej polohy. Dalej pokracujes nastavovanim v okienku spojky na packach. Packy pojazdu nastav na medzeru 6mm. U paciek spojky pre vyvod ich nastav na medzeru (medzi velkym loziskom a packami) na 15mm. Potom spat pripoj tiahlo spojky a na nom zmensis hodnotu 6mm na 4 mm pojadzovych paciek.
Tak jsem měl dneska na to zkušeného opraváře co dělá v zemědělství už 40 let a zjistil že to tam nemůže fungovat Zetory 4911 na to nejsou ještě připravený aby jim to fungovalo přes spojkový pedál vypínat náhon... Nebo alespoň já to tam nemám jak říkal...
Zetor 5211, zetor 7211, BSS P53S, BSS P73S a nesené nářadí

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4911

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

Prave ze starsie modely az po 70XX (ta to mala na zelanie aj pneumaticky) mali riesenu kardanovu spojku aj na pedal. Zmena paciek prebehla u 72XX a vyssie uz mali vypinanie pakov a elektropneumaticky. Je mozne ze tam niekto pred tebou dal packy kardanovej spojky s novsej rady. Pomohla by foto. Napr. niektore 67XXa starsie mali mali vypinanie kardanky len na pedal. Ovladanie pakov sa montovalo na zvlastnu objednavku ako nadstandardna vybava.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“