Z 6945 - "hopan"

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Z 6945 - "hopan"

#1 Nový příspěvek od PetrP »

Zdravím :) chtěl bych Vám představit další stroj, co jsme si nedávno pořídili. Už jsem tu na foru představoval Supra, tak teď 6945 a možná sem dám pozděj i pár fotek i 4011, té téma zakládat už nebudu.
Co víme od předchozího majitele, tak to byl předtím celou dobu v JZD vybírač siláže, čemuž by odpovídal na přístrojové desce vcelku dost vymačkanej plech u 1 a zpátečky. Po několika zkušebních jízdách se zdál být OK, v zadku nic nehučí, spojka neprokluzovala, řazení šlo pěkně, předek, hydraulika taky ok. Plechařina je cca 2 roky stará, z toho zadní a přední blatníky jsou dělaný doma ze silnějšího materiálu + dostal novej lak, byla mu opravena střecha a udělána nová elektrika. Co bylo špatně už při koupi, tak řízení...servo šlo sice hezky, ale trochu teklo a každej čep řízení měl vůli, na silnici to dost plavalo....druhej problém byly brzdy, kdy levý kolo zablokovalo jen v případě rozpojení brzd. Takže to vypadalo na solidní kup. Prodával se z důvodu, že majitel měl předtím les, kterej celej vykácel, teď má znovu zasazeno a už ho prej nevyužije. Chtěl ho s náma vyměnit za 4011, že by se mu prý hodilo něco menšího, to jsme nechtěli zase my. Navíc potřeboval peníze, protože dodělával barák a už i Forman v garáži by potřeboval vyměnit. Po koupi se jelo po vlastní ose, asi kolem 50 km, cesta bez problému.
Tady fotky ještě z inzerce:
0.Pred koupi 3.JPG
0.Pred koupi 2.JPG
Z4011 + Z6945

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Z 6945 - "hopan"

#2 Nový příspěvek od Toreto »

Vyzera parádne 8) kolko si zan dal?

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#3 Nový příspěvek od PetrP »

Doma jsme hned začali s opravama. Sundali jsme levou stranu, že koukneme na brzdy. Obložení bylo ještě pěkný, pás ruční brzdy taky...preventivně se tedy dalo nový prasátko a nový obložení. Zrovna jsme sundaly i vzduchojem a spojkovej pedál, protože kolem válečku to trochu teklo, gufero už něco zažilo. Po seskládání se bohužel nic nezměnilo, levá strana stále nic...takže došlo na výměnu brzdovejch pump i vyrovnáče. Teď už je to podstatně lepší, ale ještě to chce doladit na pumpě, pravá strana brzdí stále o trochu dřív. Když byl pryč spojkovej pedál, zrovna se vyměnily čepy na řízení, koupili jsme nový servo a všechno se vyměnilo. Nyní už co se řízení týče chybí vyměnit pouze čepy na spojovací tyči, jsou koupený, jen to už přehodit. V tom jsem ještě zjistil, že nádobka s kapalinou na tlumič řízení je prázdná a ucpaná..tak jsem ji vyčistil, dolil kapalinu a on tlumič tekl jako cedník...takže i ten tlumič neunikl výměně.
17.JPG
15.JPG
Obraz002.jpg
Pak už jsme řešili jen drobnosti, v páčce na náhonovou spojku chybělo táhlo, pružinka atd. a páka ruční brzdy se blbě vracela, koupily se nový vnitřnosti, dal jsem je do barvy traktoru a vrátil zpět, tak už taky vše jde jak má :) Přední blatník neměl tu gumovou zástěrku, dozadu jsme přidělaly zástěrky + odrazky, pak jsme oddělaly ty modrý kanystry, který sloužily jako schránky na věci a dali jsme si tam klasičky černý skřínky na nářadí. Ještě jsem zjistil, že při troše plynu trochu drnčí palubka, budu nato muset kouknout, agrohák k tomu máme taky, ale není zatím ho třeba nandávat a co bych ještě rád letos vyřešil, je sehnat rám na přední závaží + závaží k tomu. Přední pneu máme 2 nový do rezervy :) Do budoucna ještě sehnat nový potahy na sedačku spolujezdce a z něčeho tam přidělat topení, vodní pumpa je nato už připravená. Tady ještě nějaký fotky...
SV405392.JPG
6.JPG
SV405472.JPG
SV405473.JPG
SV405475.JPG
SV405476.JPG
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Z 6945 - "hopan"

#4 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pěknej kousek. 8) Tak ať slouží.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6945 - "hopan"

#5 Nový příspěvek od Poupic »

Jaká byla cena? jestli to není tajný.

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#6 Nový příspěvek od PetrP »

Tajný to není, ale nechci to tu psát takhle veřejně...tzn. máš SZ
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#7 Nový příspěvek od Pumpik »

napíšeš tu cenu kdyžtak prosim i mě pro zajímavost abych věděl jakej si udel kup :D Jelikož já sem taky šťastnym majtelem 69tky :D

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#8 Nový příspěvek od PetrP »

Tak dneska další kšeft :) převoz laveček z jedné vesnice do druhé, kde bude příští týden jedno příjemný posezení se spoustou dobrýho jídla 8) Laveček bylo celkem myslím 19, jelo se na 3x. Fotky jsou horší, jen z mobilu. Pak jsem vezl ještě lešení, ale to už vyfocený nemám.
Obraz017.jpg
Obraz015.jpg
Ještě fotky z foťáku po návratu..
41.JPG
42.JPG
43.JPG
Jinak jsem si v sobotu ještě pohrál s palubovkou, při vyšších otáčkách drnčela, teď už ticho :) zprovoznili jsme na přístrojovce kontrolku na blinkry a dálkový světla a převařily zobáček na rámu skrze zámek u dveří, byla tam trochu mezera a opět to drnčelo.
Z4011 + Z6945

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Z 6945 - "hopan"

#9 Nový příspěvek od Toreto »

Kurna toto téma je zatial radosť sledovať - len tak Dalej 8) :ano: :friends:

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#10 Nový příspěvek od PetrP »

Dík, jak se bude něco dít, zase sem nacpu nějaký fotky :)
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#11 Nový příspěvek od PetrP »

Včera jsem s otcem opět zavítal do lesa. Měli jsme tam už od minula připravenej na naložení modřín - 64cm u kmene. Uděláme z něj hranoly, nejspíš na altán, kterej by mohl přijít na řadu za rok. K tomu jsme skáceli pár borů a smrků na trámy nad sklípek. Po vytahání na louku nám to pomohl soused s honem naložit :) Foto jen z mobilu, proto horší kvalita.

Jedna společná obou našich pracovníků :)
1.jpg
pak už jen něco málo z práce...
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#12 Nový příspěvek od PetrP »

Tak jsem nadělal zase nějaký fotky, dovezlo se z pily dřevo, min. víkend vybírali brambory a pak jsem si zase po chvílích hrál s traktorem :)
55.jpg
SV405635.JPG
Prvně jsme sundali zadní prsa, protože ty původní měly uřezanou tu pásovinu, do které se šroubuje zadní závěs, případně agrohák. Doma jsme měli ještě jedny, tak jsem je obrousil, natřel a po nasazení jsme s otcem zjistili, že ty starý prsa mají ještě navíc na sobě navařený pásoviny, díky kterejm šly pěkně dotáhnout šrouby a nebyly dlouhý...tak se ze starejch odřezaly a navařily na druhý. Pak už bylo vše ok :)
SV405562.JPG
Po výměně tlumiče za novej pro změnu začala zase týct hadice, tak teď už je vše vyměněný a konečně je klid. Na silnici jeto vcelu znát, že traktor není tak uskákanej...
SV405563.JPG
Pak jsme konečně přidělali agrohák, minulej týden jsem odmašlil zadek, vše obrousil a ponatíral, včera to nahodil zpět. Ještě mně chybí donatírat ten agrohák, pak bude pěkně pohled i dozadu 8)
SV405622.JPG
SV405623.JPG
SV405624.JPG
SV405628.JPG
SV405680.JPG
Mimo to, jsem oddělal ten zadní ochranej rám do lesa, z něj předělal světla na kabinu a dál měl předchozí majitel oddělanej systém otevírání zadního okna (skrze rám by mu to stejně nešlo, byly ulámaný ty kolíčky atd.) tak jsem vše chybějící ponakupoval, táhla ponatíral a už se okno otevírá jedna radost :)
SV405662.JPG
SV405665.JPG
Jsem rád, že zase něco ubylo, teď mám doma rozdělanej přední rám na závaží (sehnal jsem boky, chybí přední pásovina co je nad závěsem), musí se ještě honem poskládat motor do Supra a když zbyde čas, tak ještě pořešit topení na hopana a pár dalších detailů.
Naposledy upravil(a) PetrP dne ned zář 26, 2010 5:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Z4011 + Z6945

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Z 6945 - "hopan"

#13 Nový příspěvek od Toreto »

Nádhera niet čo dodať. :potlesk:

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Z 6945 - "hopan"

#14 Nový příspěvek od PetrP »

Děkuji, koukám, že jsi skoro jedinej návštěvník tohoto tématu :)
Jinak jsem si teďkom po večerech mákl a konečně jsem dodělal zadní část traktoru, ale asi jsem to trochu přehnal, ač se mi to líbí :)
SV405699.JPG
SV405698.JPG
SV405695.JPG
Pomocníka to nějak zmohlo :)
SV405702.JPG
Z4011 + Z6945

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Z 6945 - "hopan"

#15 Nový příspěvek od zts18345 »

pekne spravene 8) len sa cudujem ze sa vam to vsetkym chce robit ja na take veci absolutne nemam chut ked viem ze do tyzdna je potom a inak aj fajn pomocnik ja mam podobneho ale ten viac zavadzia ako pomaha a vzdycky mi daco odnese ale aspon mam zabavku na nedelu
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“