Zetor 6911 na 6945

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 na 6945

#46 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozrel som si rez prevodovky 3011. Ten dolny otvor pre vystup pre predny nahon je iny a podany dopredu oproti napr. 57xx ako som vcera pisal.

Jozef 6911 na 6945
Příspěvky: 17
Registrován: ned říj 02, 2022 4:15 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 6911 na 6945

#47 Nový příspěvek od Jozef 6911 na 6945 »

Dobrý večer prajem
K tej prevodovke prečo tam nechcem dávať kolesá originál je jednoduchá. Moc sa mi do toho nechce. Moj odhad za sadu kolies je 200- 300 eur plus robota 2-5 dní podla dielov a znova poskladania komplet všetkého. Ako to uz býva ked to je rozobrate tak vymeníme aj nieco iné. To je zasa plus dajme tomu ze neake to ložisko gufero. Zas odhadnem plus 200-300 eur.
Tak približne 500 eur do prevodovky berte to ako príklad.
Takto nemusím dat 500 eur do prevodovky síce nemám redukciu na predok ale neminul som 500 eur.
Manzetovu nápravu uz mam hotovú komplet len spojku na nej som nerobil lebo som ju este nemal možnosť vyskúšať. Takto ked tam mam iba koleso staleho záberu redukcie neviem kolko krát sa otočí na jednu otocku zadného kolesa to je 16/9 zajtra to podvihnem zo zadu a otočím jednu plnu otocku zadneho kolesa a budem sledovať kolko krat sa mi otočí koleso v prevodovke. Budem to počítať na zuby takým sposobom ze si zospodu oznacim jeden zub a na kolese 16/9 presný stred. Lahnem pod traktor a nohou si ho budem pretacat pomaly aby som sa nepomylil. Samozrejme opakovanie je matkou múdrosti takže istota je gulomet a v mojom pripade to platí 2x. Jednu vec viem a to je ze pri mojom prevode manzetovky sa musí kardan otocit 9 krát. K tej prevodovke ak by nahodou zavadzalo kolesu v pridavnej prevodovke to ukosie na obale prevodovky tak ho trosku obrusim nic sa jej nestane. Co sa tyka prevodovky pridavnej viem ze ju musim posunúť o 2.5 az 3 cm dopredu to sa da vyriešiť posunutim a s platňou.
Dalej vieme ze ju musím dat nižšie ale to je iba zatiaľ pretoze mi to tak vychádza pri veľkosti kolesa s poctom zubov 51. Môžem to spravit a skusit aj takto priklad. Vieme ze musim otočiť 9 krát kardanom na manzetovej náprave to znamená aspoň si to myslím 9 x 51 zubov
Zajtra zistím kolko to vychadza v ked budem tocit zadným kolesom na pocet zubovna celú otočku. No je ešte jedna teória prepocitat to na metre ujdenej vzdialenosti kolesa. Príklad zadne urobí 16.9 niečo cez 4 metre a predné iba 3 anieco a takto by to malo sedieť. Nemám inu moznost len to spravit takto spočítať si kedy sa stretnú. Ked mi to sadne pri gumach zatial su tam stare 8.3 tal budem špekulovať s kolesom v pridanej prevodovky. Pravdepodobnost ze budem uberať zuby je dost veľká. Dobre sa mi tu píše darbo raz do dat na papier je viac ako o tom premýšľať. Dobre teda zajtra zistím kolko krát sa otočí to koleso a vy skúste odhadnúť iba tak do vetra kolko krát sa otočí koleso staleho zaberu redukcie. Pridám este páru fotiek az to tu nieje iba o písmenach.

Jozef 6911 na 6945
Příspěvky: 17
Registrován: ned říj 02, 2022 4:15 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 6911 na 6945

#48 Nový příspěvek od Jozef 6911 na 6945 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 6911 na 6945

#49 Nový příspěvek od pavolmakys »

Osobne si myslim ze nerobis dobre a budes lutovat v buducnosti ze si to neurobil origo, 200-300 eur za kolesa je nic voci tomu co ti to prinesie. . X krat som zapinal redukciu lebo to jednotka neutiahla (napr. orba, ci vlecka do kopca). A nic ine ako redukcia v danom momente nebola riesenie.Ale je to moj nazor , svoj si napisal, respektujem.

Raz sa tu objavila fotka, ked v pridavnej niekto dohodil este jedno koleso, boli dve za sebou a tym druhym sa prave odoberal vykon s niektoreho toho kolesa, takze uz to niekto takto mal. Ci mu to sedelo a ako je samozrejme otazne, ci musel nieco na prevodovke pilit a brusit tiez neviem, mozno sa na to pamata niekto ini.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 6911 na 6945

#50 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ci boha. Vsetko ma, len to nahadzat dnuka. Ja sa mu cudujem. Ma dole kabinu. Vyhodit spajzku v takomto stave je otazka 3 hodin? Dolozi hriadel a kolecka a popri tom revizia + vycistenie spajzky. A do budcnosti bude mat dusu na pokoji ze je vsetko OK. Skupi 2x kupi. Prevodovka moze mat uz teraz nejaky problem. Takto na neho pride este teraz pri rozborke a hned opravi. No ale ked sanuje 500 ecok ? Len aby nedopadol chlapec tak , ze teraz to tam nabastli ( nech si nemysli ze vyroba kolies na mieru a skrine + skratit a nanovo vyvazit kardan nebude nic stat, neviem ci mu 500 ecok bude dost a roboty do aleluja a trvat to bude mesiac ? dva ? ) a potom to posklada a o nejaku chvilu sa vysipe nieco v spajzke. A zase odznova. Nemam slov. Su jedinci ktory si radi komplikuju zivot. Nie zeby mysleli jak zrobit aby bolo menej roboty, ale jak viac. Vymyslat vymyslene.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 6911 na 6945

#51 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nejake info ???

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“