červeno modrá 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#16 Nový příspěvek od lukasn »

pavel děkuji za upozornění myslel jsem si že tam určitě něco bude :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: červeno modrá 6911

#17 Nový příspěvek od ota »

Taky jsme měli na traktoru rozlámanou střechu. Pořát se to léčilo, až nakonec syn koupil střechu novou a bylo. Ty okapy tam taky chyběly. Panty byl několikrát látovaný. Když stál traktor na dvoře směrem od zhora a pršelo, teklo dovnitř jako na moři. Ten náš traktor jezdil v živočišný a střecha byla odtamtud dolámaná. Uplně nejhůř na tyhle střechy je, když je otevřená a jezdí se po cestách kolem stromů. Dovnitř se narve větev a utrhne vzadu ty panty. Tak jsme to měli zjebaný mi.
Nová střecha měla taky tapecíruňk, ale neměla těsnící gumu. Ta původní měla takovou lištu a v tom kdysi guma byla. Ale už za nás nebyla. Všechny ty vlaminovaný věci byly upadaný. Ta nová střecha se vzala ke známímu mechanikovi a on nám ji nastříkal. Až budeš stříkat dávej bacha na podklad. On na to používal nějakou základní barvu, s kterou se stříkají plastoví stojany co jsou u dílnice jako telefony. Kdysi je stříkal a oni si na to dali spešl základovku. Tak to s ní nastříkal. Říkal, když to načisto nastříkáš obyčejnou barvou, oloupe se to rádo. No střecha od něho byla jak kapota na auto. On to umí. Teď si na ty větve dáváme bacha, aby jsme neurvali panty.
Nějakou tu těsnící gumu jsme koupili a ona má lepící část. Takže jsme nalepili na rám a myslím i na střechu nějak. Aby to těsnilo. U té staré tam foukal i sníh v zimě tou škvírou.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#18 Nový příspěvek od lukasn »

ota píše:Taky jsme měli na traktoru rozlámanou střechu. Pořát se to léčilo, až nakonec syn koupil střechu novou a bylo. Ty okapy tam taky chyběly. Panty byl několikrát látovaný. Když stál traktor na dvoře směrem od zhora a pršelo, teklo dovnitř jako na moři. Ten náš traktor jezdil v živočišný a střecha byla odtamtud dolámaná. Uplně nejhůř na tyhle střechy je, když je otevřená a jezdí se po cestách kolem stromů. Dovnitř se narve větev a utrhne vzadu ty panty. Tak jsme to měli zjebaný mi.
Nová střecha měla taky tapecíruňk, ale neměla těsnící gumu. Ta původní měla takovou lištu a v tom kdysi guma byla. Ale už za nás nebyla. Všechny ty vlaminovaný věci byly upadaný. Ta nová střecha se vzala ke známímu mechanikovi a on nám ji nastříkal. Až budeš stříkat dávej bacha na podklad. On na to používal nějakou základní barvu, s kterou se stříkají plastoví stojany co jsou u dílnice jako telefony. Kdysi je stříkal a oni si na to dali spešl základovku. Tak to s ní nastříkal. Říkal, když to načisto nastříkáš obyčejnou barvou, oloupe se to rádo. No střecha od něho byla jak kapota na auto. On to umí. Teď si na ty větve dáváme bacha, aby jsme neurvali panty.
Nějakou tu těsnící gumu jsme koupili a ona má lepící část. Takže jsme nalepili na rám a myslím i na střechu nějak. Aby to těsnilo. U té staré tam foukal i sníh v zimě tou škvírou.
díky zkusim po nějake takove gumě kouknout.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: červeno modrá 6911

#19 Nový příspěvek od ota »

Myslím, že to bylo něco tady z této nabídky. Mají spoustu různých šířek a výšek těsnění. Máme gumové. Je to metráž. Uvnitř duté. Třeba jako jeklík z gumy to vypadá. Na spodku lepící plocha. Sloupne se takovej lesklej papír a nalepí. Podklad odmaštěný čistý. A většinou už to nejde utrhnout.
https://www.okentes.cz/tesneni-a-tesnic ... amolepici/

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#20 Nový příspěvek od lukasn »

ota píše:Myslím, že to bylo něco tady z této nabídky. Mají spoustu různých šířek a výšek těsnění. Máme gumové. Je to metráž. Uvnitř duté. Třeba jako jeklík z gumy to vypadá. Na spodku lepící plocha. Sloupne se takovej lesklej papír a nalepí. Podklad odmaštěný čistý. A většinou už to nejde utrhnout.
https://www.okentes.cz/tesneni-a-tesnic ... amolepici/
díky mrknu na to

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#21 Nový příspěvek od lukasn »

nevíte někdo k čemu je tohlo pouzdo na ruční brzdě? je v něm ještě něco? https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... egorie=552
díky za pomoc

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: červeno modrá 6911

#22 Nový příspěvek od Franta.cz »

Jsou v něm pružiny.A je tam proto abys zatáhnul ruční brzdu.
Co takhle podívat se do katalogu?

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#23 Nový příspěvek od lukasn »

ja bych rad ale jeste jsem si ho nekoupil a ten co jsem nasel je z poloviny nečitelný :-( a asi blbě hledám nejde mi najít lepší :-( díky za radu

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#24 Nový příspěvek od lukasn »

tak jsem sundal střechu a rozebral a byla tam jen lišta na elektricky kabel a v tom vlepena tesnici guma.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#25 Nový příspěvek od lukasn »

tak jsem myslel že když si pořídím českého zetora že nebude problém s ND ale ono je už jsem narazil na něco co nejde koupit. nejvic me ale štve ža to pořadně nejde do kupy ani nové díly. kvalita dílů je fakt děsná :-(

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#26 Nový příspěvek od lukasn »

tak jsem dneska chtěl dát do kupy trochu elektriku ale to co na mě vykouklo jsem prostě vzdal. na to moje elektrikářské vědomosti prostě nestačí.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: červeno modrá 6911

#27 Nový příspěvek od staník »

Jaký díly jsi nesehnal? Já sháněl tolik věcí že by to bylo skoro na novej traktor a sehnal jsem vše. :-/
Elektriku dáš je to ještě stará poctivá práce s minimem serepetiček.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: červeno modrá 6911

#28 Nový příspěvek od Brendak »

Na elektriku to chce schéma zapojení. Něco se dá pochopit a ostatní se zapojí podle schéma. Jen jsou tam různé průměry drátů.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: červeno modrá 6911

#29 Nový příspěvek od lukasn »

mám nějaké ale nejsou tam žádné popsané barvy takže nevím co to je. asi povolám nějakého elektrikáře. celé to vytrhnu a udělám znova. mam knihu opravy zetoru od mecholupa. z toho mám schéma.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: červeno modrá 6911

#30 Nový příspěvek od Brendak »

Mám staré vydání od Měcholupa a tam schéma pro Z6911 ještě není. Schéma bylo zespodu na kapotě motoru. Někde se dá schéma najít na internetu. Dělal jsem to podle toho. Jen není dobré vytrhat všechny dráty najednou. Pak by se nevěděla síla drátů. Ale elektrikář by si možná poradil.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“