Evženkova 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#31 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

oukej,ďakujem len mám problém s tým tesnením veka lebo všetko zatvorené

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#32 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

Zdravím panstvo mám problém,zapnem kompresor natlačí mi na 6atm po pol hodine odfuku ako keby prestal ísť kompresor a vzduch klesá aj na 3atm,keď zabrzdím alebo vypnem motor na pol hodinu tak zase začne tlačiť a urobí to isté,bolo mi povedané že regulator tlaku lebo mal som tam ten starší typ a pred ním ten plníč na fúkanie kolies tak som to dal preč a nahradil novším typom,dnes som zapal kompresor a strašne pomaly to na volnobehu fúka momentálne je tam ten novší regulator a uvidím zajtra ako dopadne jazda,je možno že by bol zlý kompresor keď ho počuť že fúka,dík

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Evženkova 6911

#33 Nový příspěvek od Širon »

No a co ventilky v hlavě kompresoru? Tam se taky někdy děli věci co nebyli zrovna vhodný. Zkuš se zaměřit tam. Nebo potom kroužky na pístu.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#34 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

no vyzerá to že to bol regulátor tlaku dal som nový a všetko funguje

otázka menil som spojkové ložiško aj s kardanovým všetko zložené a od budíka tlaku oleja mi tečie olej a pred tým to nerobilo,nemôže to byť nejako zavzdušnené keď tá tyčka od bloku bola odmontovaná,keď to je naštartované normálne ukazuje tlak oleja ale tečie to,kde hladať chybu

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Evženkova 6911

#35 Nový příspěvek od Širon »

No kde asi ? No tam kde to teče. Takže špatně utáhlý, nebo tam je poškozený těsnění ,nebo tam není těsnění, nebo tam je nalomená trubička, nebo tam je nataženej průtokáč a nedotáhne se to tak ,nebo tam je......
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#36 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

zdravím už som tu zas idem si sem po radu pretože už naozaj neviem či v tom pokračovať alebo to skončiť a všetko predať,menil som spojkové ložisko a aj kardanové ložisko,rozpojil traktor vymenil,spojil naštartoval a všetko ide v pohode akurát mi z velkého kardanového ložiška vytláča takú sivú vazelinu a niečo mi tam píska nie stále ale zapíska,potom je klud,potom zase zapíska a tak to robí nemôže to byť že si to nejako musí sadnúť a prestane to ?

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Evženkova 6911

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

To velke lozisko PTO môze byt vytlacene podla manualu max. 5minut. Ale aj to je nan privela. A ze vydava zvuky tak je to u tak velkeho priemeru bezna vec.

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#38 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

tak a som tu zas je možné aby po roku vrčania motora bola odstredivka úplne čistá ? keď som robil na družstve tak na 72 som čistil odstredivku raz za 3 mesiace a na mojom ani raz za rok kde sa ten bordel ukladá

čo sa týka mazania zastudená to maže na 3 a na volnobehu 0
otázka pre PAVEL SK ževraj pod odstredivku je nejaký O krúžok ktorý by mohol tento tlak prepúšťať je to pravda ?

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Evženkova 6911

#39 Nový příspěvek od red.bill »

Když ti to nemaže, nemůže ani fungovat odstředivka... mazací tlak za studena je nic neříkající údaj, kolik to maže za tepla? Ale podle těch hodnot to bude trochu mazat jen o otáčkách...
O kroužky tam jsou ale problém v nich nebývá, pokud není závada jinde(pojišťák, čerpadlo...) tak je to vylágrovaný na klice...

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Evženkova 6911

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako bolo napisane vyssie. Skontroluj tlak za tepla ked je motor po praci riadne zohriaty. Tu odstredivku pocut aj dobehovat pri zhasnuti motora? Odstredivka ma jeden O-kruzok v prirube kde sa spajaju do seba horny a dolny diel rotora. Trisky su v odstedivke ciste? Aku vôlu ma rotor na cape na ktorom sa toci?

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#41 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

ako zistím že je to vylágrované na kluke ? keď vypnem motor tak počujem ako odstredivka dobieha

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Evženkova 6911

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Motor ma aky zvuk??? Nemyslim ten vyfukovy zvuk. Neklepe v nom? Nebucha nejak? Kolko to ma nabehane? Ked ze je nizky tlak tak nieco urcite nebude uz celkom na poriadku. Takto od klavesi ti tu nikto nenapise co je presne na odchode. Iba domnienky.

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#43 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

no práveže zvuk je taký niečo medzi klepe to a búcha to, niečo ako ventily,tie chcem pozrieť aké majú vôle ale ťah má dobrý

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Evženkova 6911

#44 Nový příspěvek od red.bill »

Změř kolik to maže když je teplý olej. Ale když to maže na volnoběh za studena 0, tak to nebude nic moc... Já si dal motor před Vánoci, za tepla až do cca 1500ot. skoro nemazal(na přidání kontrolka zhasla), pak se zvednul na 1atm. Prochával pojišťák(ten hned od začátku) a čerpadlo mazání kolem hřídelí a mezi půlkama(začlo prosakovalo někde kolem 2atm.) zkoušeno se studeným olejem.

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Evženkova 6911

#45 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

red.bill mne to maže za studena 3 atm nie 0 ako píšeš ale za tepla 0 na volnobehu keď zvýšim trošku volnobeh tak 1 atm tam je

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“