6945 od Sysllaka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

6945 od Sysllaka

#1 Nový příspěvek od Sysllak »

Tak po letech teoretických úvah jsem se zařadil i já mezi majitele 6945 plechovek.
Rok výroby: 1978
Plánovaný využití: drobnosti kolem baráku, sem tam převoz balíků a práce na pár hektarech lesa

A tady pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Sysllak dne pát pro 21, 2018 6:05 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: 6945 od Sysllaka

#2 Nový příspěvek od zetorak jirka »

pěknej kousek se ti podařilo ulovit 8)

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#3 Nový příspěvek od Sysllak »

No, ale práce na něm bude taky ještě dost, momentálně hledám na netu zadní okno, ideálně někde na bazaru, případně ale i nový, zatim sem nic nenašel. Až zajedem na evidenčku kvůli přepisu, tak je v plánu shodit kabinu, kapotáž, ostříkat vapkou a hodit novou barvu. Kdo s tim máte už zkušenost, jak hodně je třeba obrousit starou barvu? Stačí jen pořádně ostříkat vapkou/obrousit místa, kde to rezne/loupe se stará barva, něco třeba jako...:
Obrázek
(foto vypůjčena tady z fora)

Nebo je třeba obrušovat víceméně úplně?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 od Sysllaka

#4 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, koukni letmo na tohle naše vlákno. Je to tedy Super 50 ale o tom druhu odmašťovače, Wapce, mytí, čištění a potom nástřiku základní a poté vrchní barvou tam je popsaný celkem dost. U Tebe to bude asi jen jinej odstín byrvy. Není třeba to oškrábat uplně na knop. Ale pěkně odmastit. Píšu ,,odmastit" ne to natřít nějakým ředidlem, acetonem nebo podobným rozpouštědlem mastnoty. Pěkně to vzít odmašťovadlem na to určeným.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4&start=90

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#5 Nový příspěvek od Sysllak »

Čau, díky za info, něco takovýho jsem chtěl slyšet, broušení, očišťování atd bytostně nesnáším, takže čim míň toho budu muset dělat, tim líp :D , abych pak nedopad jak ... https://www.youtube.com/watch?v=zFPtST3wuGk :D

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#6 Nový příspěvek od Sysllak »

Nemáte někdo zkušenosti s STK v Horšovským Týně? Budu řešit evidenčku (a časem za nějakej měsíc i stk) a nejsem si jistej co řeknou na ten rampovač, ke kterýmu není žádnej papír a není uvedenej v TP. Prodejce tvrdil, že tam problémy nedělaj a mělo by to projít, ale rači bych to měl i zkušenost někoho dalšího, nerad bych tam jezdil dvakrát :X

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 6945 od Sysllaka

#7 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravim te div jsem jezdi do tejna na technickou s osobakem, a kdyz se trefilo na blbce a nebo měl blbou naladu tak to bylo za trest ale to je asi vsude.. ted v loni v lete když jsme řešil technickou tak jsem se domluvil přes znameho a udělali mi ji v meclove v JZD s nějakýma dalsima JZDáckyma traktorama. Pokud ale potřebujes jen evidencku tak si to doma projdi a najdi si kde mas v traktoru spravné čísla a u te evidencky bud pritomnej at jim ukazes kde je maj hledat a myslim ze by to nemnel byt problem (hlavne si opravdu zkontroluj kde mas cisla a jesti ti sedi- ja mam na svem traktoru cisla karoserie na trech mistech a hlavne na kazdem miste je jine, takze kdyz jsem jel na technickou tak jsem den dopredu hledal cely den kde jsou ktery cisla abych je rovnou poslal kde je maji hledat a aby to sedelo.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#8 Nový příspěvek od Sysllak »

K tem cislum...ktery vsechny se vubec bezne(bezne, aby tu zas nekdo nepsal, ze je to u kazdyho technika jiny) kontrolujou na evidencce? Nasel jsem vyrobni stitek klasicky pod pristrojovkou, vyrobni stitek kabiny a vyrazeny VINko vzadu na rozvodovce, stitek s cislem motoru chybi, ale co jsem hledal na netu, tak to by snad nemelo vadit (do roku 2002 nemusi bejt? + ani neni psany v TP), pak jsem jeste narazil na nejaky cislo na prevodovce u starteru, ale to neodpovida zadnymu z vyrobniho stitku

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 od Sysllaka

#9 Nový příspěvek od ota »

Ještě se podívej v kabině na pravé straně ( když sedíš na sedačce ) otevřeš dveře a koukáš uplně po podlaze na převodovku. Těsně pod hranou co je nasazený víko převodovky je číslo. Je hodně špatně vidět. U nás na traktoru je tam ještě taková trubička kterou vedou kablíky a ta tam ještě překáží. Je to kousek od hrany kabiny směrem dozadu. Tam máme vyražený číslo. To chtěl vidět na technický. Když by Jsi to nenašel kde tak to vyfotím aby jsi věděl kde to myslím.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 od Sysllaka

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ma s origo 6945, tak tam je vyrobne cislo podvozku len vzadu na rozvodovke nad lavou kotvou pasu rucnej brzdy (nad tym akoze okienkom). U 69xx sa na ten naliatok pod urovnov startra na prevodovke nic nebilo a ani na hrane horneho veka prevodovky v kabine. To bolo u starsich modelov majorov. Co sa tyka rampovaca tak neviem ako u vas ale tu bez zapisuv v TP neprejdes. Rampovac meni rozmeri traktora hlavne dlzka a hmotnost. Premeraj si traktor aj s rampovacom a porovnaj co mas napisane v TP.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#11 Nový příspěvek od Sysllak »

Tak jsem dneska začal sundavat nástavbu a chtěl jsem s traktorem blíž k dílně...no, nastartuju, traktor chcípne, nastartuju, opět chcípne a znova už nic, po chvíli laborování se našel důvod. Kohout pod nádrží plnej ledu a v nádrži...
Obrázek
...na led a mlíko asi fakt nepojede :D

Jinak díky za info k číslům.
@ota tuším kde myslíš ;) .

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: 6945 od Sysllaka

#12 Nový příspěvek od STEEL »

pavel sk píše:Ak ma s origo 6945, tak tam je vyrobne cislo podvozku len vzadu na rozvodovke nad lavou kotvou pasu rucnej brzdy (nad tym akoze okienkom). U 69xx sa na ten naliatok pod urovnov startra na prevodovke nic nebilo a ani na hrane horneho veka prevodovky v kabine. To bolo u starsich modelov majorov. Co sa tyka rampovaca tak neviem ako u vas ale tu bez zapisuv v TP neprejdes. Rampovac meni rozmeri traktora hlavne dlzka a hmotnost. Premeraj si traktor aj s rampovacom a porovnaj co mas napisane v TP.
Pavel já mám 6911 rok 78 a číslo mám vyražené na zvonu převodovky a 6945 rok 80 a taky číslo na zvonu převodovky u obouch se shodují s TP jak si říkal na tom místě u okénka tak tam ani na jednom traktoru nemám žádný číslo
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 od Sysllaka

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas to tam nikdy nekontrolovali. Technici na STK isli vzdy sami od seba automaticky dozadu a tam kontrolovali cislo :-/ Ten naliatok pri startri mame prazdny.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#14 Nový příspěvek od Sysllak »

Tak evidenčka hotová, technik v pohodě obhlídnul traktor, vyfotil, zkontroloval rozměry pneu, vinko a bylo. Byly jen dva drobný problémy, vinko na štítku nesedí s vyraženým číslem a techničákem, tak jsme se domluvili, že na STK půjde štítek dolů a na tachometru je jen 1 MH, tak tam to prej bude na úřadě buď v pohodě, nebo při idiotovi úředníkovi si budu muset napsat papír, že byl měněnej.

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: 6945 od Sysllaka

#15 Nový příspěvek od jajda1984 »

a co ti řekli na tu nastavbu?mužeš s ní i na STK?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“