Zetor 6911 (Tomáš)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Zetor 6911 (Tomáš)

#1 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Zdravím Vás, tak teda rozhodol som sa založiť aj ja nejaké to vlakienko :) chcel by som sa Vám tu pochváliť, sem tam posťažovať poprípade informovať ohľadne môjho traktorika :)

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#2 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Túto zimu som sa rozhodol dať trosku motor do poriadku. Zvuk sa mi moc nepáčil keďže mal taký zvuk s klepanim. Tak postupne som demontoval dole čo sa dalo a hladal príčinu.
Obrázek
Obrázek
Ked som demontoval nasavace potrubie prišiel som na to že jedna hlava je zajdena bordelom. Keď som skúsil štartovať naprázdno tak sa tlačil dym do nasavania. Dal som dole hlavu a našiel som tam niečo také.
Obrázek
Keď som to oskrabal bolo toho dosť.
Obrázek
Nakoniec som prišiel nato ze bol ventil ohnutý. Tak teda také je moje terajšie trapenie.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#3 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Jedno mi do hlavy nejde ako sa môže ventil ohnúť? Čo to mohlo spôsobiť?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

To bol ten ventil podpaleny? S tej foto to je nejasne. Vydim tam len kopu karbonu :smich: Ty si priamo s Novoti??? Tona Antušaka poznas?

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#5 Nový příspěvek od Hranostaj »

Podle meho usudku a toho co jsem do ted viděl, jedině když se potká s pístem.
Nejpravděpodobnější přetočenej motor.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#6 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

pavel sk píše:To bol ten ventil podpaleny? S tej foto to je nejasne. Vydim tam len kopu karbonu :smich: Ty si priamo s Novoti??? Tona Antušaka poznas?
No proste ten tanierik voči drieku bol ohnutý a tým pádom nedoliehal na sedlo. No som priam z Novoti ale tu som za "nevestu" :) ináč som z Mutneho..
Nepoznám, teda možno z videnia ale inac asi nie.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#7 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Hranostaj píše:Podle meho usudku a toho co jsem do ted viděl, jedině když se potká s pístem.
Nejpravděpodobnější přetočenej motor.
Ale keď je to iba na jednej hlave? A ako myslíš pretoceny motor?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Najlepsie ked das novy ventil a zabrusis ho riadne pastov. To karbonovanie prave spôsobilo to nedovretie ventilu. To ani nemohlo riadne tahat. Ten Tono moze mat cca. 38 rokov. Bol som mnou na vojne.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#9 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

pavel sk píše:Najlepsie ked das novy ventil a zabrusis ho riadne pastov. To karbonovanie prave spôsobilo to nedovretie ventilu. To ani nemohlo riadne tahat. Ten Tono moze mat cca. 38 rokov. Bol som mnou na vojne.
No už sa na tom roby. Kúpil som nové ventily a pomaly ich brusim, skúšal som aj naftu liať na sedlo ventilu pri otocenej hlave a za 12 hodín mi nafta ostala v 3 ventiloch z 8. Takze treba zabrusit ešte raz. No ťah nebol až taký zlý ale oproti bratovej 6911 isel slabšie. No z videnia možno hej ale musel by som sa spitat na neho.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#10 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Keď som už mal ten motor rozhadzany rozhodol som sa spraviť GO motora. Niečo vymeniť,
niečo pretesnit a nieco zase farbou trošku upraviť. Tak teda takto som začal :)
Obrázek
Potom ako som motor očistil a odmastnil tak som ho strieknul trošku.
Obrázek
A potom pomalicky mohli ísť ostatné diely na svoje miesto :)
Obrázek
Este sa trošku pobaviť s ventilmi a môžu ísť naspäť aj hlavy.
Obrázek
Obrázek

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#11 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Vie mi niekto povedať načo je ten druhý šrob? Teda ten bližšie k bloku motora.
Obrázek

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#12 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Zdravim, chcel by som sa opýtať čo môže spôsobovať tecenie vody spod hlavy? Dával som nové tesnenie a hlavu utiahol na 160 nutnou. Kamarát mi povedal že 160 je úplne dosť ale len predca nieje to malo? Ventily som nasteloval a teraz je problém zo štartom, môže to mal niečo spoločné s tou vodou? Ďakujem pekne.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Menil si mrazove poistky ked si mal hlavy dole? Moze to jedine uz len tadial tiect. Jedine zeby si mal prasknuty blok medzi vlozkami hore. Vtedy to tiez tecie pomedzi hlavy. Hlavy sa tahaju na 180N.m. Vôla Saci aj vyfuk 0,25mm.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#14 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

pavel sk píše:Menil si mrazove poistky ked si mal hlavy dole? Moze to jedine uz len tadial tiect. Jedine zeby si mal prasknuty blok medzi vlozkami hore. Vtedy to tiez tecie pomedzi hlavy. Hlavy sa tahaju na 180N.m. Vôla Saci aj vyfuk 0,25mm.
Nemenil som lebo predtým ako som dal hlavy dole som nemal problém stym až keď som to dal naspäť. Do vtedy všetko bez problémov. Voda mi tečie medzi blokom a hlavou okolo tesnenia ... Nemôže to byť tím že to je len na 160N.m. Ešte som nemal ani naštartované a už to pomalý tieklo.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Blok bol dôkladne ocisten? nezostal ti tam na plochah niejaky pozostatok so stareho tesnenia? Skus ich este pritiahnut na tych 180. Tesne ia si akej hrubky pouzil?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“