Zetor 6911 (Tomáš)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#31 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Dobre teda, to bola len taká moja úvaha.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#32 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Je to Ok keď ten ružový silikón je hrubý Max 1mm? Prstom keď po ňom prejdem tak ho ledva cítim. Keď pozriem na tesnenie z profilu tak ho ledva vidieť.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

Tesnenia su dva druhy. 1,2mm a 1,5mm. V 98% sa montuje to hrubsie 1,5mm. Ta silikonova uprava na tesneni moze byt kus hrubsia ako je samotne tesnenie. Starsie tesnenia to nemali a tesnili. Ja ma dobre skusenosti s tesneniami od TEMAC. Pri dotiahnuti sa tie silikonove pruzky stisnu. Este raz som si pozrel tie tvoje foto tesneni, a pridu mi ako keby tie tesnenia ani
neboli nikdy stlacene dotiahnutim.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#34 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

V robote som rozprával s kolegom o tom, čo sa vyzná do traktorov a došli sme k tomu že jedine to by bolo chybou. A fakt ten silikón je úplne tenký ani nie polovica premeru tesnenia. Tak jediná chyba ktorú by som pripustil.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Predtym si pamätam tesnenia nemali tie silikonove pruzky a tesnili.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#36 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Dnes som bol kúpiť nové tesnenia a zmenil som aj predajňu zároveň aj značku. Tieto sú od výrobcu Temac a vraj sú určené pre traktory s turbom a tvrdil mi že sú kvalitné. Dúfam že to môj problém vyrieši.
Obrázek
Obrázek

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#37 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Tak teda montáž hláv úspešne zamnou. Tecenie vody spod hlavy bolo pravdepodobne zapríčinené zlým tesnením. Tieto nové držia spoľahlivo už len doladiť ventily a môžem štartovať.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#38 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Niekedy dávnejšie už neviem či som to čítal alebo od niekoho počul že ventily nastavuje podľa čerpadlá. Že podľa toho ktorý piestk v čerpadle je vysunutý tak podľa toho nastavuje ventily. Napr druhý piestik je hore tak nastavuje aj druhé ventily. Vie niekto niečo o tom?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#39 Nový příspěvek od pavel sk »

Nekomplikuj si zivot. 1., Do cerpadla nevidis, 2., poloha piestika elemmtu je zavisla od nastavenia predvstreku. 3., dokonale uzavrety kompresny priestor je ked tlacia zapalene plyny na piest ktory uz ide s HU do DU t.j. vykonava pracu. Vtej dobe cerpadlo uz davno zabudlo ze vstreklo davku ez vstrekovac do spalovacieho priestoru.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#40 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Zdravim Vás machri, mal by som takú otázočku. Minule som sa rozhodol vymeniť snímač tlaku oleja elektrický za mechanicky. Elektrický snímač som demontoval a nakrútil hadičku. Po naštartovaní mi tlak oleja vybehol iba na 2kPa aj keď som pridal otáčky naplno. Skúšal som aj druhý budík ktorý určite fungoval na 100%. Keď som mal el. snímač tak po naštartovaní motora vždy shasnul. Otázka znie teda čo stým ? Je motor KO? Odstredivka sa točí ale keď som dal veko hlavy dole tak z vahadla olej len pomaly kvapka. Ďakujem za akúkoľvek radu.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

Elekricke cidlo tlaku rozpina pri 0,5-0,6 tlaku. Preto ti kontrolka zhasne. 2kPa neni uz bohvieco, ale ked to maze aj hore, tak jazdi. Teple to kolko maze? Nam maze za studena nieco cez 3 a ohriaty pod 2. Na volnobeh padne na cca.0,5 a jazdi. Ale je pravda ze ten budik co tam je uz neni v TOP stave :) . Ked budes mat motor zohriaty, tak daj dole na 4 valci dole veko ventilov a skontroluj ci tlaci olej na vahadla na volnobeh. Olej si kedy menil?

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#42 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

No olej bude mať najazdených cca 250km a starý bude Max pol roka. Za tepla som ho neskúšal merať. No skúsim ho zohriať a čo to bude potom robiť.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#43 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

Aj keď sa motor zohrial tlak bol stále niečo okolo 1-2kPa a aj keď som dal plne tocky tak tlak nestupal. Ale kód som dal veko hlavy dole olej tam tiekol teda kvapkal.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

Kvapkal vela alebo malo???? Tam to musi mierne striekat aby sa olej dostal na stopky a voditka ventilov.

Tomáš-ko-rman
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 18, 2018 8:59 am
Bydliště: Novoť

Re: Zetor 6911 (Tomáš)

#45 Nový příspěvek od Tomáš-ko-rman »

No ja by som povedal že skôr kvapka ako tečie. Keď som dal veko dole tak síce olej prskal všade naokolo ale zdalo sa mi to málo.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“