Zetor 5748 - obecná diskuse

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ecu
Příspěvky: 91
Registrován: úte zář 04, 2012 8:46 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#151 Nový příspěvek od ecu »

Zdravím jakou má cca cenu 5748 s SPZ průměrný stav vše funguje nemá tedy servo a není to úplně lestenka
Chci ho odkoupit od jednoho člověka ale nemám zdání jakou to má cenu
V inzerátech jsem našel asi jen tři kousky

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#152 Nový příspěvek od pavel sk »

Trošku oprašim toto zapadnute tema. Majstri co mate na traktoroch prednu napravu s manzetami. Nemate niekto niejaky rozkres tejto napravy napriklad s dielenskej prirucky, foto s opravy a podobne??? Nasiel som na nete len katalog ND. Pomohla by my dielenska prirucka hlavne stat s nej o prednej hnanej naprave. AGportal dielensku prirucku po klaknuti nema v ponuke na nahliadnutie. Dakujem velmi pekne :friends:

Uživatelský avatar
peko
Příspěvky: 109
Registrován: sob led 16, 2010 9:52 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#153 Nový příspěvek od peko »

Ahoj Pavel mam dielensku priručku 4712-6745 je tam niečo aj o manzetovke mam ju v PDF.ku posli mi email a pošlem ti ju.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#154 Nový příspěvek od pepanek »

Pokud chceš tak mám taky. Když tak dej vědět.

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#155 Nový příspěvek od pavel sk »

Dielensku prurucku som uz nasiel na uloz to. a stiahol som si ju. Cakal som ze bude kus viac rozkreslena aspon ako tazka 6748. Ale aspon hlavne veci nastavenia su tam popisane, tak to mi bude stacit pri priadnej dalsej oprave. Po doliati olejov sme zatial zistili len ten slaby priesak gufera pri unasaci kardanoveho kriza, ale to som v mojom vlakne uz spominal. Vôle na nabojoch kolies nema a ani na zvyslych kuzelovych loziskach. Tocenim kolies nic nepocut šramotiť ani klepat v naprave. Akurat to ma od kardana kus väcsiu vôlu na môj vkus ked rukov zatocim s kardanom do zaberu. Kolko mate vy tu vôlu ked chytite a potocite kardanom do zaberu??? Je pravda ze sa tam vôle nazbieraju na drazkovani preklzovej spojky, potom na tom celnom prevode az po hrusku. Dakujem páni za pomoc a radu :friends: 8) . P.S.- keby islo o tazky predok, tak sa tak blbo tu nepytam, len poznam dobre. S manzetovkov som sa tak casto nestretaval lebo posledny mohykan co bola v druzstve nam pristala prave doma na dvore :smich: :smich: :smich: Este raz DAKUJEM :)

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#156 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviete niekto, aky je pocez zubov u sukolia celneho prevodu B-II u mazetovej napravy???

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#157 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Katakogový číslo ti asi moc nepomůže,co?
Obrázek
Obrázek
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#158 Nový příspěvek od pavel sk »

Dakujem. Urcite to pomôze a nielen mne do buducna 8) POdla vsetkeho mame v tej naprave prevod A-II.

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#159 Nový příspěvek od Peto.25a »

Ahojte. Nemáte niekto schému elektriky . Nemusí byť originál. Príp. nejaká upravená podľa vás. Stačí svetla, dobíjanie, tlak oleja. Alebo ak nie tak ako sa má správne zapojiť cidlo na tlak oleja ? Vdaka

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#160 Nový příspěvek od pavel sk »

Cidlo tlaku + kontrolku zapojis lahko. Najdi si v poistkovej skrinke poistku cez ktoru ide prud LEN pri zatlacenom bošaku. S tej poistky natiahni jeden kablik na kontrolku na stred ako prud. Druhy kabel s druheho kontaktu objimky kontrolky napoj priamo na cidlo tlaku. Cidlo spina kostru v kludovom stave. Pri zapnuti kluca sa rozsvsieti a po natoceni motora zhasne (rozopne ukostrenie).

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#161 Nový příspěvek od Peto.25a »

Áno. Dnes som to už nejako spravil. Vďaka.

tomcello
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 21, 2021 12:55 pm
Bydliště: Štramberk

Zetor 5748 - kontrola vypnutí přední nápravy

#162 Nový příspěvek od tomcello »

Zdravím. Mám dojem, že mi nevypíná lehká přední náprava. Najde se někdo, kdo by mi poradil, jak to ověřit? Mám ČN, takže se o něj můžu opřít a přední nápravu zvednout do vzduchu. Zkoušel jsem obě kola roztočit stejným směrem a nepodařilo se mi to, pouze do protivky. Je to špatně, nebo je na roztočení třeba větší síla?

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#163 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zdvihni predok do luftu a rukou vyskusaj krutit karadanom. Ked sa da pretocit, tak predok mas vypnuty. Ked sa neda pretocit, tak ho mas zapnuty. Cez kola to zistis tak, ze ked nimi tocis, tak sa svojvolne unasa aj kardan.

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#164 Nový příspěvek od pavel sk »

Uplne staci ked zdvihnes jedno koleso. Ak ho zatocis rukov tak je vypnuty.

tomcello
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 21, 2021 12:55 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Zetor 5748 - obecná diskuse

#165 Nový příspěvek od tomcello »

Díky za radu, ověřeno, vyřešeno. Ovládání se zasekávalo o spojkové táhlo.
Uvažuju ještě o pořízení vlečky. Co si s tím traktorem můžu dovolit? Utáhne v pohodě pětitunu, nebo raději 3,5t? (doufám, že jsem správně pochopil, že to je 3,5 t nákladu + hmotnnost vlečky...)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“