4718 z hor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: 4718 z hor

#16 Nový příspěvek od Širon »

Jo jo pěkná práce, hlavně ten zvedák na valník je fajn. Musím pochválit tu 47mu ,hodně se mi líbí ,to je oproti třicítce zase někde jinde a tahle je navíc pěkně udržovaná. 8) :friends:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

bimoch
Příspěvky: 316
Registrován: pát lis 30, 2012 7:39 pm
Bydliště: Rokytnice nad jizero

Re: 4718 z hor

#17 Nový příspěvek od bimoch »

Dokončen a vyzkoušen další pomocník.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: 4718 z hor

#18 Nový příspěvek od jenicek »

Nazdar,
až budu jednou v dalekým budoucnu dělat štípačku, tak to chci řešit úplně stejně. Kardan a elektromotor. Přijedu pak na čumendu. :friends:

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: 4718 z hor

#19 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ahoj,

doufam ze se muzu pripojit se svym dotazem k tomuto vlaknu. Jsem uplny traktorovy novacek, jeste jsem na tom vlastne nikdy nesedel. Chovame kozy, do ted jsme vse delali rucne a na pronajatych pastvinach. Nyni budeme mit velky pozemek, na ktery se budeme stehovat s nasim mobilnim domem i stadem koz a stavet velky dum i se stodolou. Bude to celkem 6,5 ha vlastni + 3ha pronajate. Celkem 3ha louka na sekani sena, 1ha lesa, 1ha ovocny sad, 1,5 + 2 + 1 ha brezeveho naletu na ohrady s kozami. Vybiram traktor ktery by byl pomocnik kolem domu, nejen po dobu jeho vystavby, zvladl vyrobu sena, tahani drivi z lesa a i pomohl z postupnou rekultivaci tech 4,5ha naletu na louku. Predpoklad je ze vetsinu prace udelaji kozy, stromy mensi nez 80 cm obvod bych vyrezal a odvozil traktorem, parezi vytrhal pokud to pujde, nebo obkopaval podkopem a pak vytrhal traktorem.
Resil jsem to zde protoze jsem byl rozhodnuty pro nejakeho mensiho japonce, libili se mi Iseki okolo 20 koni.

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=112454

Lidi tam se me ale snazili presvedcit ze to je na moje potreby slaby, ze potrebuji min. 30-40 koni. Doporucovali at zainvestuji do 5245 nebo 6245, ale to uz jsou na nas docela velke penize. Navic jsem rozhodnuty ze bych chtel na 100 procent celni nakladac a na 90 procent i podkop a to jsem v inzeratech na ty zetory moc nevidel.
Nakonec jsem uvazoval o Yanmaru FX42D, coz je ale uz stroj za 190 tis. s dph, ale bez nakladace ktery by se musel dodelat navic.

No a pak jsem objevil tento inzerat a zacal poprve uvazovat o tom jestli tedy zetor neni lepsi volba. Zajimal by me prosim vas nazor na tento inzerat i na traktor jako takovy jestli je to pro me dobra volba, jake muzou byt vyhody oproti japonci a jake naopak nevyhody. Diky moc.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1242755 ... r-4718.php
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 4718 z hor

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Strčím sa ti sem zase z inej témy a z vlastnej skúsenosti - ten nakladač nemá "paralelogram" a to znižuje jeho možnosti použitia na polovicu. :-/

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: 4718 z hor

#21 Nový příspěvek od DennyBraids »

Co je to ten paralelogram? Vyrobce toho nakladace tvrdi nosnost 700 kg a podle te fotky s tim stromem bych veril i vic...

Porad to musim porovnavat s tim japoncem kde bych byl rad za nakladac co da 350kg, takze 700 ok i kdyby mela byt polovicni ucinnost...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 4718 z hor

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Paralelogram je systém tiahel ktoré ti zabezpečia, že lopata alebo vidly zostanú v jednej rovine počas celého zdvihu. S nosnosťou to nemá nič spoločné . Je to na to aby si druhou pákou nemusel vyrovnávať počas zdvihu lopatu alebo paletizačné vidly. :typek: Jeho nevyhnutnosť si človek uvedomí až po pár vysypaných žochoch alebo paletách. 8)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: 4718 z hor

#23 Nový příspěvek od DennyBraids »

oco13 píše:Paralelogram je systém tiahel ktoré ti zabezpečia, že lopata alebo vidly zostanú v jednej rovine počas celého zdvihu. S nosnosťou to nemá nič spoločné . Je to na to aby si druhou pákou nemusel vyrovnávať počas zdvihu lopatu alebo paletizačné vidly. :typek: Jeho nevyhnutnosť si človek uvedomí až po pár vysypaných žochoch alebo paletách. 8)
Prodejce mi rekl ze to ma joystick a ze si na nej clovek rychle zvykne a problem to neni. Verze bez Paralelogramu je tam instalovana pry zamerne protoze je o 200 kg lehci (tato ma jen 450 kg, ta s paralelogramem 650 kg) a to je pry pro tento typ traktoru dulezity rozdil.

Ja osobne jsem nikdy nedelal s nakadacem na traktoru, ale co jsme tu meli pujcenu minibagr pred par lety, tak ten taky zadnou takovou funkci nenel, nemel ani ten joystick a naucili jsme se s tim po par minutach... Po dvou dnech s tim i moje pritelkyne kopala jak bagrista s 20 let praxi a zadna rozsypana hlina se nekonala...
Yanmar FX 42D turbo

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: 4718 z hor

#24 Nový příspěvek od jojo7011 »

Urcite si priplat za paralelogram ( mechanicky pantograf ) a takisto aj armortizator ( tlmic razov ). Neolutujes

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 4718 z hor

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Bager nemá paralelogram :-/. A na lopatu ho naozaj netreba

bimoch
Příspěvky: 316
Registrován: pát lis 30, 2012 7:39 pm
Bydliště: Rokytnice nad jizero

Re: 4718 z hor

#26 Nový příspěvek od bimoch »

tak trakturek konečnně dostal přístřešek a ještě jsem vykopal pár brambor

Obrázek
Obrázek

Obrázek

bimoch
Příspěvky: 316
Registrován: pát lis 30, 2012 7:39 pm
Bydliště: Rokytnice nad jizero

Re: 4718 z hor

#27 Nový příspěvek od bimoch »

Tak jsem tento víkend krmil za kolegů nějaké foto jak to tu vypadá.Technika startovala při-18 mazec
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: 4718 z hor

#28 Nový příspěvek od jenicek »

Konečně správná zejma, tak to ma byť. A sněhu je prd, dyť to musíš pamatovat co bejvalo dřív :friends:
Střechu jsem letos házel na Bratrouchově jen 2x, bejvaly časy když jsem byl malej, že se házela 2x denně x-krát jak hnojilo a fučelo z blbý strany. :typek:
Dokonce jsem teď projel s osobákem i vod Hejlova přes vrata k Rezkouzský silnici a bylo to lepší jak dole na hlavní nebo po Poniklý nahoru. Dřív tam bejvaly auta do jara :D

bimoch
Příspěvky: 316
Registrován: pát lis 30, 2012 7:39 pm
Bydliště: Rokytnice nad jizero

Re: 4718 z hor

#29 Nový příspěvek od bimoch »

Tak traktůrek dostal nové rozvody,ty minulé dělal někdo asi na Jozefa ani jedna matka zajištěna všechno volné díra v bloku vytlučená matka od kompresoru ve vaně 😰 :vztek:
No a poté trošku laku :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

bimoch
Příspěvky: 316
Registrován: pát lis 30, 2012 7:39 pm
Bydliště: Rokytnice nad jizero

Re: 4718 z hor

#30 Nový příspěvek od bimoch »

Tento týden STK bez ztráty kytičky.
A dokončení dalšího projektu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“