Jihočeský tahoun- zetor 6718

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Jihočeský tahoun- zetor 6718

#1 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Táák, jsem se rozhodl vám představit mého zetouše 67-čku. Asi za 7 dní to bude rok co je u nás :pohar: . Po technické stránce je bez problému, hlavně motor... kopec nekopec, jede pořád 8) . Kupovali jsme ho kousek od Kolína, pan Drbohlav. Má autodopravu a koně. Takže několik let pouze sušil seno. Měl nové pneu a zrepasovaný naftový čerpadlo. Cena byla moc moc pěkná 8) . U nás je převážně v dopravě, bo máme pilu. Mě bude teprve v lednu 15, ale všechny opravy si zatím zvládám dělat sám. Dělal jsem komplet novou elektriku, alternátor místo dynama atd., a to jen díky radám tady z fora 8)
nějaký fotky:
ještě u předchozího majitele
Obrázek

konečně u nás
Obrázek

Vejletíme :smich:
Obrázek

Bratři
Obrázek

Nejčastější sestava
Obrázek

Aktuální stav
Obrázek
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#2 Nový příspěvek od Beris »

Pěkný kousek,a koukám kousek od nás 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#3 Nový příspěvek od Matúš »

Parádny traktor 8) Máme to podobne :D Tiež budem mať v januári 15 a väčšinu opráv sa snažím robiť sám 8)

Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#4 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Tak po dlouuuuhéé době jsem zpět... :pohar:
Horká novinka u mě je, že sem si udělal radost a před vánočními prázdninami, jsem dotáhl domu z vedlejší vsi podvozek na mnou už dlouho vysnívanou káru- třístrannou sklopku :) Během Vánoc jsem se do toho s pomocí vůle boží dal :smich: . Základ je zkrácená náprava ze zběráku. Bohužel má vykuchaný brzdy, ale co nadělám :'( . Podvozek jsem dodělal a korbu vytvořil, více méně z toho co dům dal. Předminulý víkend jsem natahal elektriku. A teď už jen čekám až se trochu umoudří počasí a dám ji do laku :ano: . FOTO: http://jirka6718.rajce.idnes.cz/kara_za ... ny_skapec/
PS. Berte celkový zpracování a vůbec celou káru s nadhledem. Zatím se jen pořád učím a moje tvůrčí schopnosti nejsou zas až tak dokonalý. Přeci jen mi je ještě 10 dní ,,pouhých" 14 let.

No, na traktoru jen snad změna termostatu za třícestnej, plánuju teplovodní topení. Jinak slouží k mé spokojenosti 8) Nějaký fotky: http://jirka6718.rajce.idnes.cz/ZETOR_6718-_modrak/

A tady ještě malé album s jen velmi pouhým zlomkem naší techniky: http://jirka6718.rajce.idnes.cz/technika/
A abych na něj neopomněl... crystal taky šlape jako hodinky :smich:
Některý fotky kvalitu zrovna moc nepobraly, jiný fotím zrcadlovkou, tak ty stojí za to :)
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#5 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Znovu po dlouhé době něco přidám- http://jirka6718.rajce.idnes.cz/Neco_z_ ... veten_2016

-67-čka dostala vzduchovou uzávěrku
-Pořídila se vyvážečka za crystala- podvozek je upravenej fekál HTS 8) , ruka KTS, ruka má už něco za sebou, až se zaplatí vymění se za silnější s větším dosahem :)
-Dal jsem do laku mnou vyráběnou káru :jazyk:
-Postavila se dvoumístná garáž pro os. auta
-A dneska po škole jsem sjel do šušárny pro truhlářský řezivo :) , a zbytek dne trávil manipulací kulatiny, protože je hodně práce a málo času...však to jistě znáte... :smich: :jazyk:
jo a abych nezapomněl, úspěšně jsem složil přijímací zkoušky na střední školu :smich:
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#6 Nový příspěvek od Matúš »

Paráda 8) Tá vlečka sa ti podarila 8) K prijímačkám gratulujem, mňa to čaká budúci týždeň :)

Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Re: Jihočeský tahoun- zetor 6718

#7 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Matúš díky, a pevný nervy u přijímaček :friends:
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“