Zetor 5748 Lego

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 Lego

#16 Nový příspěvek od sita »

pekny! Libi se mi ty detaily pri renovaci dilu. Jak jsi provedl to obrouseni a ten tvrdochrom? To nebylo galvanicky? Na kolik by tohle smrtelnika vyslo?

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5748 Lego

#17 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

sita píše:pekny! Libi se mi ty detaily pri renovaci dilu. Jak jsi provedl to obrouseni a ten tvrdochrom? To nebylo galvanicky? Na kolik by tohle smrtelnika vyslo?
Při rozebrání portálu se zjistilo že na poloosách jsou v místech dosedacích ploch gufera vyšoupané drážky a na jednom i nějaký sekanec asi jak někdo sekal ložisko. Možností oprav je více, některé jsou na delší dobu a jiné na krátko: Ovařit/přebrus (nedoporučuju), lepidlo/tmel-přebrus, opravný kroužek skf, nástřik kovu/přebrus, tvrdochrom/přebrus, přebrus na jiné gufero (jenom jeden možný rozměr -1mm), nákup nové poloosy. Ještě tvrdé pájení a nebo laserové nanesení ale tam je hodina cca 5500Kč.
Musel jsem použít variantu přebrus na jiné gufero+tvrdochrom, jedná se o tvrdé chromování které se používá v průmyslu (pistnice, klikovky,...). Vrstva je jenom ve stovkách.
Cena chromování je odhadem skoro jak za novou polskou poloosu (přebroušení na brusce BK, chrom, bruska BK). Doufám že poloosy vydrží a neupadnou. Platit plnou cenu, lepší nákup nové.
Cca 8let dozad nechával otec opravovat plochu pod gufero na tyči řízení patrola a platil asi 1800Kč
Ještě jsem chtěl poptávat cenu termo nástřiku kovu ale to jsem už neřešil. Mám dojem že někdo na foru si nechával dělat nějakou poloos na přední hnanou nápravu.

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Zetor 5748 Lego

#18 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Letošní jarní/letní lesní práce. Při práci není moc času fotit a na fajront rychle domů :smich:

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Zetor 5748 Lego

#19 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Asi budu muset změnit název vlákna na Zetor 5748 Lego, Ursus C-355 UZV a ostatní hebla :smich:
Původně jsem chtěl jenom nějaké pojizdné torzo zetora které doskládám. Shodou okolností a náhod jsem na konci srpna pořídil originální Ursus C-355.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 Lego

#20 Nový příspěvek od pavel sk »

Kus ho pobrusit a poklepat blatniky. Nato kus farby a mas celkom pekny a hlavne kompletny traktor. Nech sluzi 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 5748 Lego

#21 Nový příspěvek od lukisek 099 »

no kruci další práce máš jí málo co?? :smich: mám to podobné táta si dovez taky 4011 takovou slátaninu ale je naní víc polského no. tak ti držím palce při opravách a postupně dávej fotky 8)

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Zetor 5748 Lego

#22 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Zatím mám dojem že Ursus je vylepšený Zetor 4011 ale spíš jak Zetor 5511. Motor má už hliníkovou vanu, plnoprutokový filtr, přední náprava má náboje s 6 šroubama, jednopákové řízení. Polská hydraulika má taky něco jako Zetormatic. Brzdy dvoupedálové. Kapotáž vzhled nic moc ale je praktická širší jak zetorová dobré zajištění a schová nádrž s víčkem. Ovládání ručního plynu nad řadící pákou mě nesedlo při řazení jsem si drcnul, hned po brzdách jsem předělal.
Nějaké opravy už má: nové válce brzd, světla, trochu poladěná kabina a blatníky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5748 Lego

#23 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Ursus blatníky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5748 Lego

#24 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Včerejší foto, natírání stromků proti okusu. Musíme udělat bednu za traktor na věci :smich:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 5748 Lego

#25 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca 8) osobne ma zaujal ten pravý brzdový valec a jeho zapojenie :shock: takto som to ešte nevidel..
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5748 Lego

#26 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Ursus 73 píše:Pekná práca 8) osobne ma zaujal ten pravý brzdový valec a jeho zapojenie :shock: takto som to ešte nevidel..
Zatím se opravuje a vylepšuje :)
Levý válec je origo zetor a pravý je ursus, zároven slouží jako vyrovnávač. Výrobce je Fragokov, prodávájí i šlendriáni monsta. Katalógové číslo: 0050/62-629/0
http://www.fragokov.sk/sk/?str=menu_70

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 5748 Lego

#27 Nový příspěvek od lukisek 099 »

zdravím měl bych dotaz ohledné zapojení toho brzdového válce ursus.... která trubka má být kde? já mám na ostrůvku klasiky a nefungujou brzdy proto sem zakoupil ten co má v sobě ten vyrovnávač. děkuji za odpověd

https://postimg.cc/image/lq0p1r2n1/

Uživatelský avatar
LT.CLOUD
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 10, 2013 10:53 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Zetor 5748 Lego

#28 Nový příspěvek od LT.CLOUD »

Zdar, trochu opožděně https://www.uloz.to/!76d2QHG7N/traktor- ... -nd-db-pdf strana 198

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“