5748 - Adam

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

5748 - Adam

#1 Nový příspěvek od WertriK »

Zdravím všechny, po delší době, kdy jsem jen fórum pročítal, jsem se rozhodl také přidat jeden z našich traktorů.
Jde o 5748, jak jsem zjistil z čísla na skříni tak převodovka je 67. Koupili jsme ho loni na podzim z bazoše, možná ho někdo bude znát, teď ho dáváme dohromady.

Chtěl jsem se zeptat zda jste řešili upevnění těsnění mezi dveře a kabinu jiným způsobem než to co je standardně - pomocným plechem a malýma šroubkama do dveří. Ty šroubky mi samozřejmě nešli šroubovákem povolit, takže jsem se u toho nadřel jak pes :prace:
Teď přemýšlím jak to udělat lépe, zda by nestačilo nějaké lepidlo.

Foceno tydlifonem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Poslední fotka je doraz na dveře, které jsem dnes dělal.
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Uživatelský avatar
ZT323A
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 12, 2011 7:24 am
Bydliště: Trutnov

Re: 5748 - Adam

#2 Nový příspěvek od ZT323A »

já sem ty plíšky přidělal na trhací nýty, a drží to perfektně už skoro pátý rok
Ondřej

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: 5748 - Adam

#3 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, ja se na to tesneni dveri teprv chystam, ale chtel jsem se te zeptat jestli mas na traktoru jeste ten nakladac. A jak se ti jevi ta kombinace s manzetovkou. Vim, ze vetsina co to meli, tak s tim meli problemy, ale zajima me i tvoje zkusenost...

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#4 Nový příspěvek od WertriK »

Ahoj,
nýty mě nenapadli, uvidím, buď tam dám samořezné šrouby nebo ty nýty, díky.

Zkušenosti s čelákem na lehké přední zatím nemám, traktor jsme dovezli a hned jsme čelák sundali a připravujeme traktor na technickou.
Konzole nakladače je dost popraskaná, někdo se to snažil "svařit", ale blbě :tyty: . Co jsem si četl, tak jsou různé názory. Myslím, že pokud budu používat čelák a vypnu přední náhon, tak to bude v klidu. U nás nejsou takové podmínky že bych musel mít předek furt zaplý. Předchozí majitel měl předek zaplý furt a urvané není nic, tak to snad vydrží. Ukáže čas.
Taky jsem se už díval na těžkou přední, ale stojí polovinu toho co traktor.


Adam.
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: 5748 - Adam

#5 Nový příspěvek od sita »

Jinak ja mám taky převodovku s číslem 67 na začátku typovýho označení, mám zjištěno ještě na dvou 57kách že to maji taky. Tak možná, že se ani převodovky speciálně pro 57 nedělaly. Ale to je jen spekulace.

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#6 Nový příspěvek od WertriK »

Je možné, že to tam dávali. Neměli třeba 57 tak tam dali 67, nebo možná použili jen skříň, ale jak píšeš, jsou to jen spekulace. Jinak v TP máme psanou výměnu motoru i převodovky, číslo motoru sedí, ale číslo převodovky jsme nenašli.
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: 5748 - Adam

#7 Nový příspěvek od sita »

Můj traktor je taková skládačka, číslo převodovky teda s TP nesedí, v dokladech mám napsáno "upřesnění č. podozku 576S". Přijde mi to nějaký divný, když to originální číslo bylo pětimístný bez písmen, ale co už, na to to nejezdí...

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 5748 - Adam

#8 Nový příspěvek od Martin90 »

Pěkný traktor :) . Jak je řešené ovládání nakladače, elektricky nebo je tam nějaký jiný rozvaděč?
Zetory 5711-6748 mají podle katalogu všechny převodovku 6711... .
Jinak když už máš tu přední nápravu tak pěkně nabarvenou a funkční, tak být tebou koupím těžkou za 60 a prodám lehkou za 30 a mám z traktoru tank 8) .
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#9 Nový příspěvek od WertriK »

Ahoj,
díky, ovládání je přes rozvaděč, ale chtěl bych to předělat na nějaký normální joystick a hlavně upravit připojování hadic na rychlospojky, aby šel nakladač snadno sundat.

Nevím jak rychle bych to přední lehkou prodával, je jich plný internet, tak mám strach že by mi zůstala. Uvidíme jaké budou zkušenosti.
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 5748 - Adam

#10 Nový příspěvek od Martin90 »

WertriK píše:Ahoj,
díky, ovládání je přes rozvaděč, ale chtěl bych to předělat na nějaký normální joystick a hlavně upravit připojování hadic na rychlospojky, aby šel nakladač snadno sundat.

Nevím jak rychle bych to přední lehkou prodával, je jich plný internet, tak mám strach že by mi zůstala. Uvidíme jaké budou zkušenosti.
Já jsem loni na jaře kupoval toto http://www.technikaprofarmu.cz/hydrauli ... 139534.htm a maximální spokojenost (lanovody jsem bral 2,5m), taky prodávají bez 3. funkce http://www.technikaprofarmu.cz/hydrauli ... 136313.htm.

No tak když na tu nápravu budeš dávat bacha, tak asi vydrží, ale s těžkou je to teprve traktor, o nic se nebojíš a jede to jako tank :) . Tu manžetovku by asi byl problém prodat, ale pod normální traktor je to docela fajn, lepší než bezpřeďák.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#11 Nový příspěvek od WertriK »

Na tento joystick jsem se díval, až budu dělat nakladač, tak si to rozmyslím. S tím předkem se nechám překvapit, buď to bude ok, nebo ne...

Tento týden jsme tomu moc nedali, nasadili jsme zpět nádrž a dnes jsem odřezal jeden blatník. Umělci před náma, tam navařili jen lemy, blatník už byl docela zrezlý. Nový plech už je naohýbaný, ale jen místo toho horního.

Foto zde
http://adam.hruza.name/gallery.php?c=48&pageid=2

Obrázek

Obrázek
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: 5748 - Adam

#12 Nový příspěvek od STEEL »

stejným spůsobem sem spravoval taky blatníky vymněnil sem jenom celou vrchní část a pak ještě kousky od podlahy tam sem to mněl taky prohnilý a blatníky sou jak nový ještě sem k tomu koupil nový konce a bilo 8)
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#13 Nový příspěvek od WertriK »

V týdnu jsem natřel půlku boudy.
A dnes zadní kolo.

Obrázek

Obrázek
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#14 Nový příspěvek od WertriK »

Trošku málo jsme pokročili, blatník jsme vyvařili, už má za sebou první nátěr modrou a dostane ještě jeden, potom šup na traktor a půjdeme na druhou stranu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: 5748 - Adam

#15 Nový příspěvek od WertriK »

Obrázek

http://adam.hruza.name/gallery.php?c=48&pageid=3

Blatník i kolo jsou na traktoře a děláme druhou stranu :prace:
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“