Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#1 Nový příspěvek od ezo »

Keďže už dlhší čas používam toto fórum pri svojich technických problémoch, ale aj ako inšpiráciu tak nejak cítim potrebu vyjsť z anonymity a prispieť svojou troškou do mlyna a preto dávam do placu fotky z rekonštrukcie nášho draka, ktorý bol v podstate len spomienkou na družstevný traktor. Kúpil som ho ževraj ako 5611 ale pri rekonštrukcii som prišiel na to že motor je sice 5501 ale prevodovka 6718 s ručnou spojkou náhonu, pozostatkom meniča a dvojrychlostnym vyvodom avšak s "jednorychlostnym" hriadelom, kabina ma štítok z 5748. Prikladam nejake náhľady ostatne foto z prerabky su tu http://postimg.cc/gallery/6652dq4/e7be877e/

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#2 Nový příspěvek od jojof »

vitaj na fore. Pekne si sa snim pohral :prace: ,vyzera na jednicku 8) Dalsi zachraneny Zetorcek. :driver: Na co ho vyuzivas?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#3 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne si ten traktor opravil 8) Koľko Ti trvala oprava?

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#4 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pěknej Zetorek. 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#5 Nový příspěvek od ezo »

vdaka za pochvalu, traktor som robil pre seba cca 3-4 mesiace po poobediach, samozrejme stale nie je hotovy, napr .motoru resp. hlavam som sa venoval az teraz (mrazovky, zabrusenie ventilov, puzdra vstrekov) + dorabal som si zadne svetlo na naradie, kedze nebol cas, ak dozijeme a budu bubaky v plane je komplet prezutie - uvitam typy na vyhodne ponuky pneu
mam k nemu pluhy, brany a dvojkolak vlastnej vyroby, upravenu konsku sejacku, klasika obilniny + nejake experimenty s pohankou a v plane je aj facelia, dovoz dreva, kedze nemam plyn (ani nechcem), rola nie je sice velka ani nie hektar, ale ak by som mal platit za sluzby vykrvacam

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#6 Nový příspěvek od ezo »

jedno akcne videjko

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#7 Nový příspěvek od DAFcif »

Nádhera! 8) Dal sis s ním práci. :potlesk:
Jen místo videa mám jen černý čtverec, který nic nedělá. Je chyba u mě?

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#8 Nový příspěvek od ezo »

u mna to video slape, bud mas slaby net alebo skus iny prehliadac (firefox, chrome...), tu je link na vsetky moje videa http://www.youtube.com/user/ezeichel
k tej oprave - keby to cloveka nebavi tak to nerobi, ten zetor je fakt ako lego, az na to ze clovek je po lakte od stareho oleja

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#9 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Taky tě vítám mezi námi, traktor sis udělal fakt pěknej. Video je dobrý, ta orba má sice eště rezervy na zlepšení, ale dobrý, to se doladí.

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#10 Nový příspěvek od DAFcif »

Tak otevřeno na jiném PC to opravdu funguje, takže chyba asi v prohlížeči. Jsem lajdák na aktualizace. Opravdu pěknej stroj. Ale já takhle orat s mýma čtyřdírovýma diskama, (údajně Z 6718), tak už je mám ulámaný u samýho náboje... :friends: Co to je za pluh? Nějakej podmíták...?

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#11 Nový příspěvek od ezo »

orba ma velke rezervy to je fakt
tema pluhy by vydala na dalsiu temu, mam 4x30 co je celkom dost na taky traktor, ale po nakuti lemesov a nejakej tej GO geometriesa to da, znacku netusim, ale je to udajne nejaka rakuska tovarenska vyroba, na zahumenky su moc neni lebo su dlhe, ale na zaoravanie slamy ideal - vysoke stlpice a vzdialenost hlav - nezapchavaju sa tak
neslo mi nastavenie excentrov, ktorymi su pripojene ku ramenam, boli zapecene tak ma karovali do pooraneho, uz som to s flexou a 3kilovym kladivom rozchodil, dokonca sa dalo cele teleso pluhov aj posunut na upevnovacej hriadeli smerom doprava, no nebola prilezitost na skusku, cakam na vhodne pocasie, ak nenachnape vela snehu tak mozno cez vikend by som skusil opravny pokus
s tymi diskami to mas pravdu, dost tym trpi aj vnutorna stlpica na naprave, jednu som musel vyvarat a sustruzit co na nej bol taky ubytok materialu, resp. bronzove puzdra KO, ale crta sa na lepsie casy, stvordierove disky na 6718 mi ozaj moc nepasuju, lego je lego a nie vzdy sa spoja tie spravne diely, zvlast pri "druzstevnej tvorivosti"

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#12 Nový příspěvek od DAFcif »

No právě. 6718 dle techničáku, ale ta tvořivost asi hodně zapracovala. http://old.stream.cz/uservideo/837112-z ... -po-oprave
Mně se ta přední náprava taky nelíbí, ale co s tím. Disky už jsem vařil - když se podaří rok, jsou orební podmínky dost na hraně a v té naší mazlavé července...
Vidno, že znáš příčinu svých potíží a jdeš správným směrem, takže se jistě dostaví úspěch. Držím palce.

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#13 Nový příspěvek od ezo »

DAFcif
pluhy mas na paradu, to zaoravanie kukurice ma dostalo-chirurgicka praca, vyzera, ze mate celkom prijemnu drobivu podu.
k tomu typovemu oznaceniu, v podstate ten moj je tiez 6718 (prevodovka, zadny most) akurat s 5501 motorom, po ocisteni pred malovanim bolo vidiet, ze motor nie je original ale dodatocne montovany, resp. z ineho kusa, to boli casy, ked sa nevymienali diely, ale cele bloky

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#14 Nový příspěvek od DAFcif »

Nojo, ta kukuřice byla radost. Šlo to pěkně. Letos to bylo podobné, ale na STREAM už nejdou vkládat videa. S tím motorem jsem na tom stejně. Taky byl v základovce. Podle označení pod čerpadlem mám asi 62xx, pak ale vrtání válců,...je v tom dost hokej.
Na zahradě je orání pohoda. Na "velkém", ve svahu, kde se mění podmínky na každých 20ti metrech, je to na července jiná maturita.
Obrázek
Video by ukázalo víc, ale jednak se není čím chlubit a ještě nejsem na Youtubu...

Uživatelský avatar
Zetor70-77
Příspěvky: 224
Registrován: čtv srp 19, 2010 8:19 pm

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#15 Nový příspěvek od Zetor70-77 »

Paráda 8) Sám som začínal na tomto type zetora a nezdá sa ale je to silák :) Klobúk dole a vitaj :friends:
Zetor

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“