Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#16 Nový příspěvek od ezo »

trochu ozivim vlakno videjkom a zaroven ma zaujima nazor ostatnych ci len mne sa zda, ze bol extremny rok co sa tyka pripravy pody pod oziminy
[Youtube] https://www.youtube.com/watch?v=uM7XtLZnxSA [/Youtube]

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#17 Nový příspěvek od DAFcif »

Ahoj po roce! :potlesk: Vidím, že koník si stále zasluhuje svoji porci ovsa. 8) Ale ty hroudy - vypadá to, jako by to bylo moc přeschlé. Snad to chtělo o pár dní dříve.... U nás nebyl problém. Vlhký podzim nedal poli takhle zaprášit... :-/ Snad se setba podařila. 8)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#18 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jo, krutina, to je sviňa, s těma hrudama jen z bránama nic nenaděláš, taky mám letos v pšenici takovej kousek, po orbě poválcovaný, poježděný hrudořezama , těžkejma bránama rozvláčený a taky tam pšenice moc nevzešla.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#19 Nový příspěvek od Jan_2 »

ezo píše: nejake experimenty s pohankou a v plane je aj facelia, dovoz dreva, kedze nemam plyn (ani nechcem), rola nie je sice velka ani nie hektar, ale ak by som mal platit za sluzby vykrvacam
Ahoj, muzes se prosim rozepsat o te pohance ? Vsude se pise, jak je to plodina, co odpleveluje, ale me to nikdy poradne nevzeslo a pak uz to plevele predbehly.


Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#20 Nový příspěvek od ezo »

s tymi hrudami to bolo tak, ze vrch bol preschnuty, ale dole bolo stale blato tak som cakal a cakal az to takto dopadlo, clovek sa stale uci
tie brany su na to fakt slabe, ale nic lepsieho nemam, pekne som sa povozil kym som mal aku taku istotu, ze na tych hrudach nerozmlatim aj sejacku, hrudorez alebo aspon podmietacie disky su v investicnom plane na cestnom mieste hned za dalsimi 75 polozakmi rodinneho rozpoctu
pri siati som mal sice zmiesane pocity, ale na moje velke stastie asi do tyzdna po sejbe prisli dazde a krasne sa to rozlialo, ozimina je v poho

co sa tyka pohanky tiez som pocul chyry o tom ake ma skvele fytosanitarne ucinky + ze je skvela vcelarska rastlina, tak som ju zasial na taku hnusne zapyrenu rolu pri moje vcely, mal som trochu smolu lebo prisli teploty okolo 5 stupnov a pohanka scervenala akoby si ju strekol nejakou hnusobou chemickou a na dva tyzdne ostala stat, co sa neda povedat o pyre, bojovala, ale bola velmi slaba polovicna ak nie tretinova vyska oproti cistejsim miestam, pokusal som sa ju aj mlatit kombajnom, ale problem bol prave s tym pyrom a s tym, ze bola cerstva, nechcel mi to brat kombajn, kosa sa upchavala, pri facelii sa mi osvedcil dvojfazovy zber, pokosim, ususim, vymlatim, a toto iste chcem aplikovat pri pohanke, zhrnutie: ma rada teplo (niekde odporucaju siat az po zmrznutych), necakat zazraky, s tym pyrom to bol fakt nerovny boj a ak nedesikujes tak jednoznacne dvojfazovy zber, co sa tyka vciel ziadny zazrak, s faceliou sa neda porovnat ani s repkou, ale jedna vec ozaj stoji za zmienku a preto sa k nej aj buduci rok vratim a to je uplne ina kvalita tej nasej a kupovanej pohanky, kupovana je tmava a hnusne horka, kdezto nasa je biela ako sneh a takmer bez horkosti, zmenu chuti pripisujem desikacii, ktora sa bezne pouziva a pozberovemu spracovaniu - termickom oddeleni supiek, ja to robim mechanicky na kamenom srotovniku, no a a este jedna dolezita vec na zaver, pri mojich "experimentoch" nepouzivam absolutne ziadnu chemiu, v tom som velmi tvrdohlavy, radsej mensie vynosy ale kvalitne, nerobim na kseft robim pre seba, heslo: ak na to treba chemiu, nemam zaujem

a este jeden odkaz pre dafcifa, ten obrazok co mas v avatare velmi dobre poznam, sluzil ako predloha pre farebne prevedenie mojho zetora

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#21 Nový příspěvek od DAFcif »

8) Hned jsem si všiml, že to nebude náhoda. Jak jsem viděl úvodní stránku katalogu ND, srdce mi poskočilo. Je nádhernej, tak jsem si dovolil vypůjčit si ho. Snad budu moci jednou použít vlastní obrázek. Nějak takhle by měl vypadat! :D

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#22 Nový příspěvek od Jan_2 »

ezo píše:s tymi hrudami to bolo tak, ze vrch bol preschnuty, ale dole bolo stale blato tak som cakal a cakal az to takto dopadlo, clovek sa stale uci
tie brany su na to fakt slabe, ale nic lepsieho nemam, pekne som sa povozil kym som mal aku taku istotu, ze na tych hrudach nerozmlatim aj sejacku, hrudorez alebo aspon podmietacie disky su v investicnom plane na cestnom mieste hned za dalsimi 75 polozakmi rodinneho rozpoctu
pri siati som mal sice zmiesane pocity, ale na moje velke stastie asi do tyzdna po sejbe prisli dazde a krasne sa to rozlialo, ozimina je v poho
no v tomhle jsem vecny zacatecnik, ale nez brany, tak nebylo by to lepsi kultivatorem, nebo ja mam takovy jako dvoje velky hrabe a ty kmitaj a rozbijou hroudy.

ezo píše: co sa tyka pohanky tiez som pocul chyry o tom ake ma skvele fytosanitarne ucinky + ze je skvela vcelarska rastlina, tak som ju zasial na taku hnusne zapyrenu rolu pri moje vcely, mal som trochu smolu lebo prisli teploty okolo 5 stupnov a pohanka scervenala akoby si ju strekol nejakou hnusobou chemickou a na dva tyzdne ostala stat, co sa neda povedat o pyre, bojovala, ale bola velmi slaba polovicna ak nie tretinova vyska oproti cistejsim miestam, pokusal som sa ju aj mlatit kombajnom, ale problem bol prave s tym pyrom a s tym, ze bola cerstva, nechcel mi to brat kombajn, kosa sa upchavala, pri facelii sa mi osvedcil dvojfazovy zber, pokosim, ususim, vymlatim, a toto iste chcem aplikovat pri pohanke, zhrnutie: ma rada teplo (niekde odporucaju siat az po zmrznutych), necakat zazraky, s tym pyrom to bol fakt nerovny boj a ak nedesikujes tak jednoznacne dvojfazovy zber, co sa tyka vciel ziadny zazrak, s faceliou sa neda porovnat ani s repkou, ale jedna vec ozaj stoji za zmienku a preto sa k nej aj buduci rok vratim a to je uplne ina kvalita tej nasej a kupovanej pohanky, kupovana je tmava a hnusne horka, kdezto nasa je biela ako sneh a takmer bez horkosti, zmenu chuti pripisujem desikacii, ktora sa bezne pouziva a pozberovemu spracovaniu - termickom oddeleni supiek, ja to robim mechanicky na kamenom srotovniku, no a a este jedna dolezita vec na zaver, pri mojich "experimentoch" nepouzivam absolutne ziadnu chemiu, v tom som velmi tvrdohlavy, radsej mensie vynosy ale kvalitne, nerobim na kseft robim pre seba, heslo: ak na to treba chemiu, nemam zaujem

a este jeden odkaz pre dafcifa, ten obrazok co mas v avatare velmi dobre poznam, sluzil ako predloha pre farebne prevedenie mojho zetora
DIky za postrehy. I u mne to tak nejak bylo , zkousel jsem pak i rondapovat ten pejr a nejak nebylo stesti. Protoze ja ji spotrebuju kvanta.
Ta tmava ma jinou chut , protoze ztmavne tim, ze na oloupani ji zahrejou a nekdy je az skoro prazena.
Zakladal jsem tady kvuli pohance i vlakno, ale nikdo nak nic moc konkretniko nepsal. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... it=pohanka

Zamo pohanku nechci kvuli vcelam, to je lepsi ta svazenka a pristi rok chci zkusit komonici, ta je jeste navic motylokveta - takze ma ty bakterie, co vazou dusik v pude , jako treba jetel.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#23 Nový příspěvek od ezo »

na tie hrudy by boli rotacne brany urcite lepsie, len mi to pride moc specializovane naradie nehovoriac o cene, co si taky agrokrpec ako ja nemoze dovolit, budem rad ak sa mi podari ziskat nejake disky, s tymi mozem ist aj do podmietky

to vlakno o pohanke som akosi prehliadol, dik za link
k tomu mojmu experimentu s pohankou este tolko, stretlo sa tam viacero negativnych faktorov, ten pozemok som zobral do najmu lebo bol katastrofalne zaburineny a ludia okolo vratane mna boli z toho zufali, cca 4 roky tam nikto ani netukol, podarilo sa mi to vybavit az koncom zimy takze prvy krat som oral niekedy v marci, takze ani mraz mi moc nepomohol, aj napriek tomu pohanka celkom pekne vzisla, ale pyr je svina, cca 70% bol suvisly pyr a pohanka v nom, aj napriek problemom som cosi namlatil (aspon tolko kolko som zasial), ten pozemok som nakoniec pustil aj kvoli premrstenemu najomnemu - nemalo to zmysel, no a tento rok ju planujem vysiat u seba na cca 17 aroch, zimnu orbu mam, semeno nachystane, pyru minimum, pohanku beriem dost vazne lebo dcera ma bezlepkovu dietu a je odkazane na same skrobove muky a ine nahrazky co tiez nie je ktovie co

co sa tyka komonice, drzim palce, som velmi zvedavy ako sa bude darit, tiez hladam plodinu, ktora by obohatila podu o dusik, prestriedala obilniny a zaroven bola vhodna pre vcely, u nas je so znaskou dost velky problem, jul - august je prakticky mrtvo, na druzstevnikov sa neda spolahnut, skor vcelam skodia, nenasejes - nemas, vraj sa tu kedysi pestovala peluska, tiez obohacuje podu o dusik a vcelam by sa mohla pacit, len neda sa vsetko naraz, pestujem hlavne obilniny, a uz tych 17arov na experimenty s pohankou je dost velky luxus, mozno skusim aspon jeden dva riadky sejacky po celej dlzke pre pelusku, este uvidim aj podla toho ci zozenem semeno

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#24 Nový příspěvek od Jan_2 »

no ty brany jsou ne rotacni , ale vibracni, nekdy to vyfotim, ma to velky setrvacnik a a dve trubky s hrebama s bran, takovy jako hrabe, co kmitaj proti sobe.
nebylo to drahy, proste naradi kupuju do 10 kc / kg.

ohledne komonice - to se darit snad musi , to je plevel.

Pelusku mival soused v smesce , teda jako krmivo pro slepice a dobytek fajn, ale pro vcely stejnej prinos jako hrach a soja. Leda ze by tam na tom byla nejaka msice. Nedavno jsem cetl, ze i na obili se muze objevit nejaka msice a pak je z toho cernej med. To uz spis vikev , nebo vicenec http://cs.wikipedia.org/wiki/Vi%C4%8Denec , ten je soucasne dobry na pole, vcely a jeste se to da krmit a udajne je to vyzivnejsi , nez vojteska. A snasi dobre sucho.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#25 Nový příspěvek od ezo »

proste naradi kupuju do 10 kc / kg - je dobre mat svoju predstavu o cene, aj mne by sa pacil taky supermarket

na obili se muze objevit nejaka msice a pak je z toho cernej med - z toho by som mal dost zmiesany pocit, ako ked sa ti svokra zabije na novom aute, nevies ci sa mas tesit alebo plakat

dik za prakticky postreh s peluskou,
ta komonica vyzera fakt blbovzdorne, dokonca ju netreba ani desikovat pred zberom, len sa bojim aby som sa jej na druhy rok zbavil,
ono najst dobru medonosnu rastlinu nebude az taka sranda a je to asi na dlhsie, podla dostupnych info vela zalezi nielen na druhu aj na konkretnej sorte, napr neni facelia ako facelia, a hlavne na klimatickych podmienkach, ako sa hovori jeden rok hojno a druhy ho.no, chce to kvalitny dlhodoby "vyskum"

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#26 Nový příspěvek od ezo »

pre oživenie video z tohoročnej sejby facelie


Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#27 Nový příspěvek od Jan_2 »

pekne, kolik si sel na ha ? Jak to slo, predpokladam, ze je to stara lzickova secka.
Ja jsem letos taky planoval facelii, no ze 40 vcelstev jich ted mam 10, tak kvuli tomu nebudu sejt
ha facelie. Budu sit pohanku a horcici - tam mam vyzkouseno, ze po uzrani a zadiskovani jeste stihne
vykvest jednou. Nebo to budes tu facelii i sklizet ?
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 - lego pre velkych chlapcov

#28 Nový příspěvek od ezo »

mrzia ma tvoje zimne straty, mne zo 7 vcelstiev jedny zoslabli tak, ze ich ostalo za hrst, v podstate kaput,
faceliu aj pohanku sejem vlastnu, teda si ju aj sam vymlatim, kolko vysejem na ha moc neriesim, tento rok som sial cca 0,3ha facelie, sejacku som nastavil na minimalny vysev, mohol som minut cca 8 kg, co je po prepocte na ha celkom dost, ale kedze nepouzivam herbicidy radsej sejem hustejsie, zem bola paradne premrznuta, akurat som po vyseve z videa zistil ze syn mi neustrazil koleso sejacky a miestami sa netocilo takze nesiala, tym padom som niektore partie presial este raz, preto aj ta spotreba semena,
pohanka je fajn, tiez ju budem siat, ale vo vcelach ju pri mojich vymerach necitim ani zdaleka tak ako pohanku, mozno mam divnu sortu,
inak ta pohanka mi krasne vzide aj po vymlateni kombajnom a naslednej podmietke, nie ze by som mal zle nastavenu mlatacku, ale straty mam na kose, nekosim na koreni ale zberam uz pokosene z riadkov, takze prezrete semena odpadnu este pred prihankou

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“