5718bod other-side

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: generalka 5718

#16 Nový příspěvek od Blajda »

Tak nějak sem to myslel ;-)
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: generalka 5718

#17 Nový příspěvek od Janicko777 »

Ja viem o co ti ide, ale v tvojom pripade by som nosne casti zinkovat urcite nedaval, aj keby to bolo 2x zadarmo. Uvediem aj dovod, preco to tvrdim. Traktor sam o sebe ma uz okolo 35 rokov a co to uz zazil. V materiale sa namahanim tvoria mikrotrhliny o ktorych mozno ani nemas tusenie (za tych 35 rokov ich tam urcite bude dost). Pri galvanickom pokovovani zinkom sa v tychto mikrotrhlinach uklada vodik a v skradke povedane pri tahovom napati tento naakumulovany vodik podporuje vznik dalsich trhlin az moze dojst k tomu, ze vznikne "velky" lom. Tomu to javu sa hovori vodikova krehkost, alebo krehnutie indukovane vodikom. Napr. v pripade obalu prevodovky by to malo asi nezvratitelne nasledky. Tento proces sa nedeje z minuty na minutu, takze sa ti to urcite nestane po prvom zatazeni, ale z dlhodobeho hladiska by to malo skor opacny efekt, ako ten, ktoreho chces dosiahnut. Tomu to javu sa da ale zabranit vhodnym popustanim. Ine je to s pozinkovanim plechu, ale v pripade traktora to uz absolutne nema zmysel. Druha vec je sirenie kontaktnej korozie, ktore tiez nemusi robit dobrotu. Ak to vsetko poznas, tak potom ber tento prispevok ako bezpredmetny.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: generalka 5718

#18 Nový příspěvek od other-side »

kdyby mi tu nahodou chtel nekdo poradit s barevnym provedenim nadrze na olej serva, vzduchoveho filtru a chladice, vrtule a pod, sem s tim, budu vdecen, chci pozitri strikat a zatim nemam jasno jak, jestli seda nebo cerna

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: generalka 5718

#19 Nový příspěvek od other-side »

Janicko777 píše:Ja viem o co ti ide, ale v tvojom pripade by som nosne casti zinkovat urcite nedaval, aj keby to bolo 2x zadarmo. Uvediem aj dovod, preco to tvrdim. Traktor sam o sebe ma uz okolo 35 rokov a co to uz zazil. V materiale sa namahanim tvoria mikrotrhliny o ktorych mozno ani nemas tusenie (za tych 35 rokov ich tam urcite bude dost). Pri galvanickom pokovovani zinkom sa v tychto mikrotrhlinach uklada vodik a v skradke povedane pri tahovom napati tento naakumulovany vodik podporuje vznik dalsich trhlin az moze dojst k tomu, ze vznikne "velky" lom. Tomu to javu sa hovori vodikova krehkost, alebo krehnutie indukovane vodikom. Napr. v pripade obalu prevodovky by to malo asi nezvratitelne nasledky. Tento proces sa nedeje z minuty na minutu, takze sa ti to urcite nestane po prvom zatazeni, ale z dlhodobeho hladiska by to malo skor opacny efekt, ako ten, ktoreho chces dosiahnut. Tomu to javu sa da ale zabranit vhodnym popustanim. Ine je to s pozinkovanim plechu, ale v pripade traktora to uz absolutne nema zmysel. Druha vec je sirenie kontaktnej korozie, ktore tiez nemusi robit dobrotu. Ak to vsetko poznas, tak potom ber tento prispevok ako bezpredmetny.
bohuzel nejsem strojar,ani slevar, takze o tom nevim nic, ale zjistim si to a pozeptam se lidi kolem mne :)

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: generalka 5718

#20 Nový příspěvek od Krcaka1 »

other-side píše:
Janicko777 píše:Ja viem o co ti ide, ale v tvojom pripade by som nosne casti zinkovat urcite nedaval, aj keby to bolo 2x zadarmo. Uvediem aj dovod, preco to tvrdim. Traktor sam o sebe ma uz okolo 35 rokov a co to uz zazil. V materiale sa namahanim tvoria mikrotrhliny o ktorych mozno ani nemas tusenie (za tych 35 rokov ich tam urcite bude dost). Pri galvanickom pokovovani zinkom sa v tychto mikrotrhlinach uklada vodik a v skradke povedane pri tahovom napati tento naakumulovany vodik podporuje vznik dalsich trhlin az moze dojst k tomu, ze vznikne "velky" lom. Tomu to javu sa hovori vodikova krehkost, alebo krehnutie indukovane vodikom. Napr. v pripade obalu prevodovky by to malo asi nezvratitelne nasledky. Tento proces sa nedeje z minuty na minutu, takze sa ti to urcite nestane po prvom zatazeni, ale z dlhodobeho hladiska by to malo skor opacny efekt, ako ten, ktoreho chces dosiahnut. Tomu to javu sa da ale zabranit vhodnym popustanim. Ine je to s pozinkovanim plechu, ale v pripade traktora to uz absolutne nema zmysel. Druha vec je sirenie kontaktnej korozie, ktore tiez nemusi robit dobrotu. Ak to vsetko poznas, tak potom ber tento prispevok ako bezpredmetny.
bohuzel nejsem strojar,ani slevar, takze o tom nevim nic, ale zjistim si to a pozeptam se lidi kolem mne :)
Strojař jsem,ale co píše Janicko 777 slyším poprvé,nicméně je to možné.I já se přikláním nezinkovat ať už galvanicky či žárově,jednou ti třeba něco praskne a nebo budeš chtít něco přivařit a budeš se proklínat, že jsi to zinkoval.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: generalka 5718

#21 Nový příspěvek od other-side »

pridavam par fotek "jak roste cumak" , jsem po zinku a nastriku. Konecne jsem mohl nalit nemrzku do chladice a motoru. Nasledujici tyden snad zvladnu poloosy. Uz chci jezdit. Moc
Přílohy
stojim pred otazkou co s plecharinou, jestli jen lehce srovnat, nebo striknout, a vubec nevim.
stojim pred otazkou co s plecharinou, jestli jen lehce srovnat, nebo striknout, a vubec nevim.
IMG_2618.jpg
IMG_2616.jpg
IMG_2614.jpg

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: generalka 5718

#22 Nový příspěvek od staník »

Máš to pěkný a moc jsi mi s těma fotkama pomohl.Dávám dohromady toho svího a jelikož tam chpěly všechny trubky včetně serva tak ju koupím a potom přikládám a hádám odkud a kam pasuje :smich: :-/ Třeba ta slabá co jde od přetlakového ventilu na čerpadle serva k tomu trojáku.Dík. :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: generalka 5718

#23 Nový příspěvek od Brendak »

other-side píše:pridavam par fotek "jak roste cumak" , jsem po zinku a nastriku. Konecne jsem mohl nalit nemrzku do chladice a motoru. Nasledujici tyden snad zvladnu poloosy. Uz chci jezdit. Moc
Ta matna cerna se mi libi. Tu plecharinu kazdopadne striknout , nebo aspon prejet stetkou. Stou stetkou , ale ne moc hustou barvu , aby tam zustali co nejmensi stopy po ni.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: generalka 5718

#24 Nový příspěvek od staník »

Před nádrží je chycenej obdélníkovej plech na kterej se chytají boční plechy,mohl bys mi prosím skouknout kolik je místa mezi šrouby které ho drží a nádrží.Stačí když to odhadneš -jestli na prst nebo podobně.Původně tam jsou tuším M 8 a já tam mám M10 šrouby a navíc je ten plech vyvařenej tak mám strach aby šrouby nešli do nádrže.Dík.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: generalka 5718

#25 Nový příspěvek od other-side »

staník píše:Před nádrží je chycenej obdélníkovej plech na kterej se chytají boční plechy,mohl bys mi prosím skouknout kolik je místa mezi šrouby které ho drží a nádrží.Stačí když to odhadneš -jestli na prst nebo podobně.Původně tam jsou tuším M 8 a já tam mám M10 šrouby a navíc je ten plech vyvařenej tak mám strach aby šrouby nešli do nádrže.Dík.

ja ti to nasledujici vikend nafotim a pomerim, pokud tu mas nekde mail poslu ti to. Mezi mnou a Traktorem je cca 100km, takze vikendovka.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#26 Nový příspěvek od other-side »

Plecharinu uz jsem vyresil, jako na aute, klasika, porovnat, navarit sem tam tycku, mozna pujde do pisku, zinku, to neni jisty, ale jiste ji striknu, plnicem,pak mam vybranou peknou cervenou, takze ji striknu, a i lakem, zase tolik prace to neni, ani penez.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: 5718bod other-side

#27 Nový příspěvek od staník »

Fajn,stačí SZ,potřebuju to jen kvůli těm šroubům,aby se vešli před nádrž a nedotýkali se jí. :)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: generalka 5718

#28 Nový příspěvek od other-side »

Krcal píše:
other-side píše:
Janicko777 píše:Ja viem o co ti ide, ale v tvojom pripade by som nosne casti zinkovat urcite nedaval, aj keby to bolo 2x zadarmo. Uvediem aj dovod, preco to tvrdim. Traktor sam o sebe ma uz okolo 35 rokov a co to uz zazil. V materiale sa namahanim tvoria mikrotrhliny o ktorych mozno ani nemas tusenie (za tych 35 rokov ich tam urcite bude dost). Pri galvanickom pokovovani zinkom sa v tychto mikrotrhlinach uklada vodik a v skradke povedane pri tahovom napati tento naakumulovany vodik podporuje vznik dalsich trhlin az moze dojst k tomu, ze vznikne "velky" lom. Tomu to javu sa hovori vodikova krehkost, alebo krehnutie indukovane vodikom. Napr. v pripade obalu prevodovky by to malo asi nezvratitelne nasledky. Tento proces sa nedeje z minuty na minutu, takze sa ti to urcite nestane po prvom zatazeni, ale z dlhodobeho hladiska by to malo skor opacny efekt, ako ten, ktoreho chces dosiahnut. Tomu to javu sa da ale zabranit vhodnym popustanim. Ine je to s pozinkovanim plechu, ale v pripade traktora to uz absolutne nema zmysel. Druha vec je sirenie kontaktnej korozie, ktore tiez nemusi robit dobrotu. Ak to vsetko poznas, tak potom ber tento prispevok ako bezpredmetny.
bohuzel nejsem strojar,ani slevar, takze o tom nevim nic, ale zjistim si to a pozeptam se lidi kolem mne :)
Strojař jsem,ale co píše Janicko 777 slyším poprvé,nicméně je to možné.I já se přikláním nezinkovat ať už galvanicky či žárově,jednou ti třeba něco praskne a nebo budeš chtít něco přivařit a budeš se proklínat, že jsi to zinkoval.
ja nevim, ale pokud bych chtel neco privarit, tak si to obrousim, ne?

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#29 Nový příspěvek od other-side »

jen takova drobnost, delam predni poloosy a reknu, ze podle kusovniku to nikdo nevyrabel :) , je to mnohem zjednoduseny, nejsem prekvapenej, jen rikam ze je to jinak :)

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#30 Nový příspěvek od other-side »

uz mame za sebou nekolik km, nadhera, nadhera, polem nepolem, zacal jsem zlehka vytvarek elektriku, a vse puvodni funguje, prekvapeni.

je to bozi stroj :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“