Zetor 5748 H2

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Zetor 5748 H2

#1 Nový příspěvek od sita »

Zakládám vlákno pro svůj nový stroj, Dneska jsem to přivezl, zatím na dočasné stanoviště. Je to bývalej lesák, dost domlácenej, má to jen vývod 1000ot, jinak dost věcí chybí (namátkou vzduch, ručka, etaz, zaves, agrohak...) a pár věcí nejde (uzávěrka, ....). Při převozu jsem zjistil prasklý blok motoru u příruby k převodovce, prolíná tím olej... Doufám, že to půjde zavařit, protože motor jinak šlape docela dobře. Dávám první foto, hodne nekvalitni, byla uz skoro tma...:

Můj plán je zachránit ho a udělat z něj zase slušnej traktor... 40tka pak nejspíš půjde do světa :'( ...
Přílohy
img_8419_web.jpg
Naposledy upravil(a) sita dne stř bře 28, 2012 12:36 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stenlyaukro
Příspěvky: 902
Registrován: úte dub 12, 2011 3:41 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 5748 (Sita)

#2 Nový příspěvek od stenlyaukro »

Tak držím palce , ať je z něj zase pěknej traktor

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Zetor 5748 (Sita)

#3 Nový příspěvek od Dvordy »

To muselo být za hodně slušnou cenu. Já bych asi takový traktor nevzal.

Aha, už jsem zjistil, odkud vítr fouká, ale ta cena mi přijde moc vysoká.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#4 Nový příspěvek od sita »

Cena se mi vysoka zase az tak nezda. Jen papiry, navijak a ten nahradni motor z ty 69tky ma cenu cca 50 tisic jestli dobre pocitam... A zkuste si sehnat dvere do tyhle kabiny. Pod 3000 jedny jsem jeste nevidel...

Zajimalo by me jestli nekdo nemate napad kde sehnat tyhle disky (predni):
Přílohy
Zetor_5545.jpg

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 5748 (Sita)

#5 Nový příspěvek od pasa444 »

tak to gratuluju a držím palce na mě to bylo hodně odramlované ja bych to potřeboval hned nasadit a pak nějaké dodělávky by nebyl problém.ale tohle je podle mě skoro na g.o. a tu 40ku máš s doklady?že si scháněl větší?

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 5748 (Sita)

#6 Nový příspěvek od Honza50 »

Nevypadá zas tak zle, ale bude chtít ještě hodně práce a spoliká nějaký ty :penize: . Držím palce 8)
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#7 Nový příspěvek od sita »

40tka je s paiírama i STK, plně origo, motor i převodovka původní a je ve výborným stavu (až na hydrauliku, hodně padá je potřeba asi přetěsnit píst). Ale máma zdědila les, který je ode mně asi 10km po silnici a bouda je mi malá (děti chtějí jezdit se mnou) a taky hlučná... Přemýšlel jsem dlouho, že bych tu 40 modernizoval, dokonce mám už všechny díly na přestavbu na účkovou nápravu s hydrostatickým řízením, ale pořád mi bylo líto toho origo stavu. A taky by ten traktor byl rozdělanej asi rok, což je taky problém, potřebuju ho každou chvíli... Takže až se 5748 dá do stavu, tak 40 prodám...

Peněz to spolyká ještě spousty, s tím počítám. Nejvíc mě teď štve ten prasklej blok... Snad to půjde zavařit... Teď o víkendu se u toho sejdu s chlápkem co má dílnu, že by se mi podíval na věci který bych já dělal dlouho: ta prasklina, spojka, uzávěrka, atd... Tak uvidíme... Jestli si řekne nějak moc, tak to vezmu časem k sobě a budu to dělat sám...

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#8 Nový příspěvek od sita »

napsal jsem to trochu neopbratně koukam... Na 40tce mi vadí ta kabina, lehkej predek a rizeni... A trochu i převodovka musim říct. Ne že by měla nějakou vadu, ale je blbý že nejde vypnout náhon (kromě provozu přes převody) a nechat běžet čerpadlo... Je toho prostě víc...

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 5748 (Sita)

#9 Nový příspěvek od pasa444 »

no ja něco takového asi budu schanět pro tátu ....tak když nic neseženu tak třeba bych ti od té 40ky pomohl......na kolik by sijí cca cenil?

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#10 Nový příspěvek od sita »

k ty 4011, jeste nevim, zacnu na bezny cene - cca 70 tisic za samotnej traktor...

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#11 Nový příspěvek od sita »

Tak o vikendu jsem mel trosku casu se na traktor jet podivat. Motor moc chytit nechtel, asi by to chtelo GO cerpadla... V prevodovce, zda se, vsechno funguje jak ma, az na uzaverku. je spatne udelany ovladani (zapina se tahanim nahoru za pedal), ale ani tak se mi nezda ze by sla zaponout... Kazdopadne jsem se tam sesel s opravarem ktery ma dobrou reputaci siroko daleko a puijde to k nim na dilnu. Zavari mi ten motor, udelaji spojku, zkontrolujou synchrony, dodelaji nasobic (jen uvnitr v prevodovce) a kouknou na brzdy. Rizeni je, zda se, v poradku az na to ze strasne hazi predni kolo, to budu muset asi sehnat novy nebo nekde nechat srovnat? Pridavam nejaky fotky...
Přílohy
img_8437_web.jpg
img_8433_web.jpg
img_8431_web.jpg
img_8430_web.jpg
img_8429_web.jpg
img_8427_web.jpg

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#12 Nový příspěvek od sita »

Tak traktor uz je asi 4 dni na dilne. Zjistilo se, ze je popraskana skrin rozvodovky - u jednoho sroubu vika hydrauliky a pak dole u drzaku ramene. Takze se dala jina cela rozvodovka, zaroven jiny portaly, no a klasika - vsude novy simerinky, tesneni, prasatka, pasy rucni brzdy, pakny, synchrony, atd, atd... V tuhle chvili se dela uz vepredu na spojce a nasobici. Nasobic tam kupodivu byl (krome ovladani), takze aspon neco... Daji se jen novy manzety a dodela to ovladani... Motor uz je taky zavarenej, snad to bude drzet... Pridavam par fotek...
Přílohy
stav prevodovky, novy synchrony
stav prevodovky, novy synchrony
img_8445.jpg
zavareny blok - nad starterem byla prasklina v miste olejoveho kanalu
zavareny blok - nad starterem byla prasklina v miste olejoveho kanalu
rozvodvka z orezavace repy OCS, uz otoceny diferak...
rozvodvka z orezavace repy OCS, uz otoceny diferak...

Uživatelský avatar
Bagrr
Příspěvky: 632
Registrován: ned zář 25, 2011 2:31 am
Bydliště: Třeboň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5748 (Sita)

#13 Nový příspěvek od Bagrr »

koukám tady práce jdou taky pěkně od ruky a z gruntu :-)
ZetoREX 7511 (7001 motor a 4511 převodovka) momentálně v rekonstrukci zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?t=34087
eMeFka výbordelný pomocník na dvorek zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=38375

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5748 (Sita)

#14 Nový příspěvek od sita »

Chtel jsem to puvodne delat sam, ale mam ted toho moc, tak jsem to dal do jedny dilny aby se to pohlo. Nakonec jsem rad, protoze se musela rozebrat skoro cela prevodovka a to bych sam, bez zkusenosti, resil hodne dlouho. Motor se jen zavaril a chci ho nejdriv trosku otestovat nez se rozhodnu jestli ma cenu delat mu GO nebo ne...

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 5748 (Sita)

#15 Nový příspěvek od pasa444 »

no začíná se ti to konečně hýbat bude jako novej....jestli to nepotřebuješ hned na praci tak je lepší si s tím pohrát a udělat to pořádně at je od toho pak klid

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“