Modrý Zetor 6748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#61 Nový příspěvek od konesak »

Děkuji za postřehy - doporučili mi PZ0 s nějakým špatně tekoucím olejem, já teda ty drážky nemám tak velký a dal jsem tam nové dvoubřité simerinky takže by to možná i olej udrželo.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý Zetor 6748

#62 Nový příspěvek od ondra »

Kdyř ti poteče ven oleja dáš tam vazelinu tak to sice neteče ale bordel může dovnitř po pár letech provozu se ti tam dostane pracha bordel a vznikne ti vevnitř brusná pasta a můžeš celej vnitřek a všechno dávat nové na několika traktorech jsem to již tak zažil
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: Modrý Zetor 6748

#63 Nový příspěvek od karbus8045 »

no samozřejmně to chce ty gufera mněbit a hlídat a mněnit ty bronzová pouzdra co jsou za guferem protože když je v nich hřídel volná tak ti to gufero hnedle zničí

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#64 Nový příspěvek od konesak »

Asi mám ten traktor nějakou skládačku, tato páka jestli se nepletu je dělaná na lanko od ruční brzdy a na táhlo k pravému kolu? Já mám umístěnou páku ruční brzdy na levé straně a je propojena táhlem s ovládáním táhla levého kola. Potřeboval bych to využít na táhlo k pravému kolu a na ovládání vzduchového ventilu, je to možné?
Přílohy
páka brzdy.JPG

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý Zetor 6748

#65 Nový příspěvek od ondra »

konesak píše:Asi mám ten traktor nějakou skládačku, tato páka jestli se nepletu je dělaná na lanko od ruční brzdy a na táhlo k pravému kolu? Já mám umístěnou páku ruční brzdy na levé straně a je propojena táhlem s ovládáním táhla levého kola. Potřeboval bych to využít na táhlo k pravému kolu a na ovládání vzduchového ventilu, je to možné?
Levá strana s pravou by měla být propojená skrz převodovku pokud ne budou tam chybět klínky na hřídeli
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#66 Nový příspěvek od konesak »

Jo jo to vím, jeden klínek je tam , spíš mi de oto, jestli ta vyfocená páka bude pasovat na ovládání vzduchového ventilu na vlek.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#67 Nový příspěvek od konesak »

Potřeboval bych prosím radu kde sehnat pružinový váleček k vzduchovým brzdám a nebo nějaký návod, jak ho vyrobit - hlavně sílu a délku pružiny. V agrowestu mi nabízeli váleček, který měl moc velký průměr a mě se nevešel ke skříni převodovky - potřeboval bych sehnat ten s tím menším průměrem - viděl jsem ho na Z 4011.
Přílohy
váleček.jpg

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Modrý Zetor 6748

#68 Nový příspěvek od lukisek 099 »

moje fotka :smich: ten samý váleček mám ještě někde doma nejsu si jistý musel bych se podívat 8)

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#69 Nový příspěvek od konesak »

Jo jo bez dovolení jsem si jí půjčil :) - přijde mi, že máš zrovna ten větší průměr válečku - měl jsem ho z agrowestu a nevejde se mi tam kolem skříně převodovky je tam takovej výběžek a přes něj to tam nejde.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Modrý Zetor 6748

#70 Nový příspěvek od lukisek 099 »

nestačilo by upravit den držák toho vzduchového brzdiče?? já si je oba vyráběl na obou traktorech měřil jsem to dle originálu. je třeba možné že ho máš kratší tím pádem se to tam nechce vejít kdybys jej vysunul oněco ven prostě jej oddálil od bloku převodovky tak se tam ten hrubý musí vejít podle mě je chyba v tom držáku :)

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#71 Nový příspěvek od konesak »

Nu je to možný, držák a vlastně všechen zbytek je ze Z7011- ale zase se mi nechce řezat a prodlužovat trubky na vzduch. Nevíš prosimtě jakou si tam dával pružinu a kde si jí sehnal - nákres asi nemáš, co?

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Modrý Zetor 6748

#72 Nový příspěvek od lukisek 099 »

konesak píše:Nu je to možný, držák a vlastně všechen zbytek je ze Z7011- ale zase se mi nechce řezat a prodlužovat trubky na vzduch. Nevíš prosimtě jakou si tam dával pružinu a kde si jí sehnal - nákres asi nemáš, co?
já si dělal ty držáky brzdiče.ne ten šulek stou pružinou ty mám origo.ten brzdič jsem měl umístěn jinde tak jsem si ho dělal tak jak to maj novší traktory. já ho měl za pedálama a byl naněj dost blbý přístup tak jsem ho dal před pedály
když jsi tam skoušel dát ten hrubý šulek cos koupil kolik ti chybělo a by ti to tam vešlo??? 1-2cm??bych ten držák brzdiče nastavil kouskem pásovinya máš klid půl hodky prácea ta trubka se možná podá

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#73 Nový příspěvek od konesak »

Chybaly asi 2cm, ale už jsem ten váleček vrátil a myslel jsem si, že seženu ten slabší, ten by tam zapad úplně akorát.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Modrý Zetor 6748

#74 Nový příspěvek od lukisek 099 »

dnes jsem se nato byl jseště jednou podívat tak od toho odlitku mám tak 2cm mezeru a navíc mám ten brzdič mírně skopce takže by se mito ani tak nedotýkalo a ten šulek mám napojený ne levý pedal brzdovýa mám tam ještě takovou vyhýbku musel bych ti to nafotit čili ten šulek je tak i tak oddálený od skříně převodovky

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Modrý Zetor 6748

#75 Nový příspěvek od konesak »

Chlapcí nenaměřili byste mi někdo tu pružinu v tom přužinovém válečku?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“