Zetor 6718 od Tomáše

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#61 Nový příspěvek od kolot »

No nejdřív sme skusili zbytek toho čepu ořezat těsně u te trubky flexou jako že uřízneme sváry a čep vybijeme ale nešlo to, tak sme si pomohli autogenem čep sme uprostřed rozpálili, obřezali a vytáhli, nový sme nechali udělat větší, přesne na otvor v 3tím bodě.
http://tumek.rajce.idnes.cz/zetor_6718/ ... 15_Pro.jpg
http://tumek.rajce.idnes.cz/zetor_6718/ ... 20_Pro.jpg
Pokud nemáš možnost autogenu, tak sem viděl (myslím že tady na foru) ža na tu trubku navařil s každe strany plocháče a čep si udělal před tou trubkou.
Zajímavé na tom je že mi ten čep povolil až když sem pooral a odjižděl ze zahumenky, najel sem do diry a hop :(

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#62 Nový příspěvek od kolot »

Ursus 73 píše:kolot: zaujímavé vlákno, pekná technika 8) mohol by si mi prosím ťa nafotiť uchytenie slnečnej clony a otvárania strechy vnútri kabíny? Ďakujem :-)
Diky :)
Vyfotím jak povolí ty mrazy.

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#63 Nový příspěvek od kolot »

Ursus 73 píše:kolot: zaujímavé vlákno, pekná technika 8) mohol by si mi prosím ťa nafotiť uchytenie slnečnej clony a otvárania strechy vnútri kabíny? Ďakujem :-)
Tady to je, je to focené jenom mobilem :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#64 Nový příspěvek od kolot »

Tak jsem konečně namontoval novou sedačku, kterou sem koupil loni protože na staré mi pořád praskal měch. K převodovce sem ji připevnil podobně jako má Martin90, akorát mě to vyšlo že jsem nemusel předělávat trubky od rychlospojek, což mě potěšilo :)
Můžete si všimnout že na okrajích plotny jsou kulaté výřezy, ty tam jsou protože sem dělal s tím co sem měl doma a větší kus sem neměl :( , ale na funkci to nebude mít vliv :)

Fotky mám jenom z garáže, ale až vyjedu tak to vyfotím ve světle.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#65 Nový příspěvek od kolot »

Minulý víkend si bratránek dovezl sběrací vůz, tak sem ho byl omrknout :) je to pottinger kadett

https://www.youtube.com/watch?v=-UP-7QUgYSU

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#66 Nový příspěvek od Matúš »

Paráda 8) Ale ten horal nemá posuvnú podlahu? :shock:

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#67 Nový příspěvek od kolot »

Díky :)
Podlahu nemá, místo ní má takové asi nerezové pásky které se uvolní a spadnou na zem a pak bys měl odjet a seno má zůstat na hromadě, tak uvidíme jak to půjde. Mě se to líbí že je tam néně pohyblivých součástek.

Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#68 Nový příspěvek od Matúš »

Aha, ja som myslel, že sa to musí vyťahovať vidlami :) Tak aspoň tam je menej toho, čo sa môže posrať 8)

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1211
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#69 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, to je asi ten, co ho můžeš vyosit a pak sbíráš bokem, co? Kámoš ho má taky.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#70 Nový příspěvek od kolot »

kaja.h píše:Ahoj, to je asi ten, co ho můžeš vyosit a pak sbíráš bokem, co? Kámoš ho má taky.
Jo, to je on, byvaly majitel ho používal s traktůrkem Antonio carraro a ten je hodně nízký. Jinak vydrží i prudké kopce :)

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#71 Nový příspěvek od kolot »

Tak po delší době zase něco přidám, letos sme úspěšně absolvovali STK, na traktoru sme vyměnili akorát spínač brzd protože vyrážel pojistky. Vlek jsem nastříkal barvou, protože parkuje pod širým nebem a to se na strojích dost podepíše, vyměnil elektrické vedení a vzduchové hadice, pneumatiky jsou 3 roky staré.
Na STK sme jeli do prodejny zem. techniky Mitrenga ve Střítěži (doma na dvorku to skrze focení dělat nelze), kontrola probíhala v pohodě technik si dlouho prohlížel ty pneumatiky ale neřekl na ně nic, akorát na traktoru chyběla cedulka o maximální hmotnosti přívěsu a na prodejně zrovna neměli tabulku s hodnotou 7250kg kterou sme potřebovali ale stačilo to napsat fixem na nárazník aby se to mohlo vyfotit. Ještě má mít vlečka klíny ale to se dá okecat že jsou schované v rezervě a na fotkách je není vidět, ale pro příště si klidně nějake vezmu-nebo si nějake vypujčim mají tam na dvoře plno vystavenych stroju založených klíny :) A tak mám zase do roku 2020 klid.

A teď něco z uplynuleho roku, v létě jsem bartránkovi přivezl štěpkovač, má elektromotor ale je připravený i na náhon traktorem, ještě jsme nic nedrtili tak sem zvědavý jak bude fungovat, co myslíte bude odvádět nějakou kloudnou práci?
Obrázek

Obrázek


Obrázek

Na první straně tohoto vlákna se zmiňuji že mám vyměněnou převodovku a ta stará leží v garáži že se může hodit na náhradní díly, ležela na dřevěných prknech které schnily takže ležela v podstatě na hlíně tak sme ji chtěli zvednout a podložit betonovými dlaždiceni. Při tom sme ji otevřeli abysme věděli jak je na tom. Bohuže bylo po ní, vnitřek komplet rezavý, všechno zatuhlé, nic se nehýbalo. Takže sme ji odvezli do šrotu. :'(
Obrázek

Obrázek

Nějake dalši fotky tady: http://tumek.rajce.idnes.cz/zetor_6718/ ... 11_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#72 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Prevodovku do šrotu? Neblázni, človeče :-/ . Podľa obrázku to vôbec nebolo také hrozné, veď ozubené kolesá mali iba povrchovú koróziu...hrdzavé to bolo iba navrchu, vidličky a ich vedenie. Podobnú prevodovku som raz kúpil aj ja, bola roky uskladnená vonku v sade, len zakrytá dákym plechom. Tá bola v oveľa horšom stave, ako tá tvoja. Niektoré hriadele sme museli prepáliť autogénom, ale obal a kolesá sme zachránili. Aspoň si sa mohol pokúsiť ponúknuť to tu, na fore...je to ozaj škoda :'(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#73 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No vlhkost je bohužel sviňucha.... :( Stačí když mrzne a pak když je obleva tak vše co stojí pod střechou at už pod přístřeškem a nebo i v hale tak všechno uplně totálně orosený a kape z toho voda. Takže se nedivím ani že ta převodovka takhle dopadla. Takovéhle věci musejí být jedině v suchu uskladněné. Skelp pod barákem třeba ideální tak to mám já 8) Tam je furt nějakých 18 stupňů :)

Uživatelský avatar
kolot
Příspěvky: 204
Registrován: sob led 30, 2010 11:18 am
Bydliště: Těrlicko

Re: Zetor 6718 od Tomáše

#74 Nový příspěvek od kolot »

Máš pravdu, ve sklepě byto bylo fajn akorát u nás je nereálné tam něco takového dostat. Příkré schodiště dolu je dosti stísněné, například máme tam 2 staré kotle na tuhá paliva, dolů to nějak šlo ale vytahovat je je dost nebezpečné, jednou je snad nějak rozeberu. Nejlépe je jak to má známý, schody venku, a kotel sme vytáhli traktorem, jak je tady vyfocené.

A tady je video s tím pottingerem: https://www.youtube.com/watch?v=XPBwqDC-5Ho

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“