Zetor 5748 z východu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Zetor 5748 z východu

#1 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj
Stal jsem se ke své 25tce hrdým majitelem dalšího traktoru, je to 5748 s motorem 6701. Rok 1977 v hodně dobrém stavu.
Na fotkách také sousedova 57čka s čelákem a moje petadvacítka :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5748 z východu

#2 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Ahoj.Vypadá dobře. 8) Tak ať slouží k plný spokojenosti.Průběžně dokumentuj práci,opravy atd. 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#3 Nový příspěvek od Maaartin »

Děkuji
Zatím jedinou věc co chci udělat je předělat rychlospojku na obě stejné, ať můžu připojovat svou vlečku s hydraulickou rukou na přímo a ne přes vývodovou hřídel. Asi bude dobré hadice rozebrat a vypláchnout hydraulický olej, ať se mi nesmíchá s převodovým že?

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#4 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj
Tak zkouším a seznamuji se s traktorem a připadá mi, že nějak hydraulika chodí špatně. Když přepnu paku předvolby regulace do P, tak stejně, jako i v S a M mi zvedají ramena až když dám páku nadoraz. v M drží polohu, ale jinak buď zvedají, nebo pohnu trošku dopředu, a už padají. nevíte po čem pátrat?
Díky

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5748 z východu

#5 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Nejspíš je v háji rozvaděč(kostka) ve víku.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#6 Nový příspěvek od Maaartin »

A sakra :nene: to bude drahé co?

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#7 Nový příspěvek od Maaartin »

Jinak dneska probehla první zkouška traktoru v lese......paráda, přejít z 25tky do tohohle je jako z práškovacího letadla do boeingu:D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#8 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj
Chtěl jsem se zeptat. Když vytáhnu měrku oleje motoru při nastartovaném traktoru, tak mi olej prská. je to normální nebo můžou být už zapečené kroužky a je to na výměnu kroužků nebo převložkování?
U 25tky mi to taky tak dělalo a přestalo až když jsme vyměnili vložky.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 z východu

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem co ta vedie k tomu ze za chodu motora vytahujes mierku?.?. Pokial ti nekyda olej s odparnej rurky tak nemas problem.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#10 Nový příspěvek od Maaartin »

Napadlo mě se mrknout jestli to tlakuje nebo ne. Jak říkám, na 25tce mi to taky dělalo, vytékal olej okolo měrky, po převložkování to přestalo. Právě ta odpadní trubka je odvětrání klikovky ne? tak by to nemělo prskat měrkou? jen moje úvaha. Tou odpadní měrkou občas kapička, nic velkého.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5748 z východu

#11 Nový příspěvek od pepanek »

Když klika mlátí do hladiny 1000/min, tak olej bude lítat všude, mazání je i rozstřikem. Pokud je měrka umístěna kam ta bouře nezasahuje možná nic neteče( to není případ UŘ I).

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#12 Nový příspěvek od Maaartin »

A věděl by někdo poradit co je příčinou vypadávání dvojky? Příklad, jedu z kopce na dvojku, brzdím motorem, vše je ok, když se traktor trochu odlehčí, dvojka vypadne. Zkoušel jsem držet rukou řadící páku, při vypadnutí jde v tom okamžiku zařadit zpátky bez spojky aniž by to šlo přes zuby. Může tohle dělat pojistný kolík? nebo bude problém s koly v převodovce? Případně víte, který kolík je pro dvojku?

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5748 z východu

#13 Nový příspěvek od pepanek »

Tak mohlo, ale asi jsi všechny dotáhl- nenecháš nějaké povolené jeslt byly. Jinak pro 2+3 je ta co jsou čtyři vedle sebe, druhá z leva. Můžeš zkusit dát novou pojistku(nebo pružinu, nebo kolík) stojí to pár korun. Pokud nic nepomůže tak to vidím na opravu převodovky. Ale znalejší možná přídou s něčím jiným?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 z východu

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Nam to robilo na 6945 to iste ked sme ju kupili. Ako pise kolega pepanek. Skontroluj skôr vsetky istiace koliky ci niesu povolene. V nasom pripade boli vsetky OK aj po kontrole ich stavu ked som ich demontoval. Vymenil som vidlicu 2-3 a drzi rychlosti s tymy istymi kolikmy dodnes. Nemusi byt sukolie KO. To sa prejavuje inak.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#15 Nový příspěvek od Maaartin »

Díky za rady. A jak je to s výměnou? Stačí sundat horní viko převodovky? Ta vidlička jak vypadá? která z nich to je?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“