Zetor 5748 z východu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#16 Nový příspěvek od Maaartin »

Díky za rady. A jak je to s výměnou? Stačí sundat horní viko převodovky? Ta vidlička jak vypadá? která z nich to je?
Tahle? https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... tegorie=70

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 5748 z východu

#17 Nový příspěvek od pepanek »

Jak jsi dopadl s tou pojistkou? S tou začni, než sundáš víko. Vidlici můžeš koupit novou kdykoli, pokud bude třeba, já jí vyvařoval a drží to.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#18 Nový příspěvek od Maaartin »

Pojistku jsem koupil novou a pořád stejné. Ani že by šlo poznat tužší řazení tak pojistkou to nebude.

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 z východu

#19 Nový příspěvek od pavel sk »

Vidlic je tam viac, ale rychlostne su tie vidlice len tri. Stredna vidlica je pre rychlosti 2-3. Lava je pre 4-5 a prava pre 1-R (pohlad v smere jazdy). Pri spätnej montazi si hlavne spravne traf radiace palce do vidlic redukcie, pohonu PTO, a ak mas tak aj prepinac otaciek 540-1000. Domec rychlostnej paky si namontuj oobitne na veko po namontovani veka.

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#20 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj všichni
Po dlouhé době mám čas přidat jen pár foteček jak se seznamuju s novým traktorem.
Zajel jsem si s ním například pro jelena. Kosil jsem s ním a obracel seno, a jinak sním spíš jezdím pro dřevo. koupil jsem si naviják Wirax 4T a předělal jsem si hydraulické rameno z malé na velkou vlečku.
Musím říct že jsem maximálně spokojeny. Nic méně čekají mě teď opravy a chtěl bych poradit. Chystám se na to výměnu vidličky řazení, otázka, když zvednu víko převodovky, mám vypouštět olej aby se mi do něj nedostal nějaký bordel? třeba z těsnění víka. Ten by se mi ale stejně dostal do převodovky ne? Pak musím sundat pravý portál a nasadit pás ruční brzdy, který nereaguje na zatažení ruční brzdy.
No a nejhorší bude hydraulika. Nefunguje mi polohová regulace. když dám do P a páku rychlosti reakce na max. tak mi zvedá ramena jen v koncové poloze, když mi páčku vrátí pružina jen ten kousek zpět, tak ramena padají. tohle se děje pouze na P, když dám smíšenou nebo silovou regulaci, vše funguje jak má. zvedání, dokonce jsem zapomněl spustit sekečku, tak cely den držela v poloze, takže píst i rozvaděč je ok. co by to mohlo dělat na té polohové regulaci? věděl by někdo?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#21 Nový příspěvek od Maaartin »

Sobotní vyjížďka na sněhu :) musím uznat že přední náhon jde ve sněhu poznat 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5748 z východu

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5748 z východu

#23 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Pěkný fotky 8) U nás jsou po sněhu jen památky co byli někde nahrnutý kupky :smich: Prosím tě to máš výfuk z Bazoše jak někdo nabízel ty nerezové? Jakej to má zvuk s tím? Dík

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#24 Nový příspěvek od Maaartin »

Ne ne, to mi vyráběl kolega. Původně na 25tku zhruba podle originálu, trubka s dírami průměr 4 mm, vsazena to větší trubky. Zvuk se mi líbí ale neni moc blízký originálu. Až někam pojedu, natočím video :)


Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#26 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj
Tady video zvuku s neoriginálním výfukem.
https://www.youtube.com/watch?v=0MOmpi9CEOs

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Zetor 5748 z východu

#27 Nový příspěvek od Maaartin »

Ahoj
Prosím, měl by někdo rozměry přípravku, pro uchycení závaží do kol při rozšíření traktoru?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“