Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#46 Nový příspěvek od Jan Dolák »

:smich: Jóó to kdybych to u nás zapálil, tak by měli hned hasiči námětové cvičení :potlesk: :) . Nehledě na to že hned vedle je taky les, za ním chatky, to by se buřty opékali ;-).

Kabina je tak akorát, nepotřebuju clonu proti slunci :) . Musí teda být sedačka v dolní poloze a měch nesmí být nafoukaný. Když by v něm byl vzduch, to by asi laminátová střecha nevydržela, když bych do ní rochal hlavou :prace: . Měnit jí za tu větší neplánujeme, takhle je to originál :ano: a lépe se s tím protahuje v lese mezi stromy. V zimě je tam příjemné teplo od vrtule a chladiče... (Jedna noha rozžhavená a druhá ledová, bylo by potřeba ještě dodělat vedení teplého vzduchu i na druhou stranu :) ) .

Hodně lidí, neznalých věci tvrdí že ten traktor je třicítka :tyty: :evil: :) .

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#47 Nový příspěvek od pavolk »

Matúš píše:Jo jo, je to celkom risk :smich: U nás sa to vždy páli, keď je trošku mokro a hlavne si zobrať ideálne 2 lopaty a hasiť.
Neviem odkial to mas,ale pripada mi to ako keby cela Orava horela.Tak netaraj,ze vsetci vypaluju. V Brezovici maju aj tri studne zimnu, teplu,zmiesanu- leeetnu

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#48 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Druhá louka je po víkendu jakž takž srovnaná bránami. Tak snad to bude lepší až se bude sekat, chtelo by to ještě bagr a srovnat díry :prace: . Brány jsem dovybavil závažím z přední nápravy ze Zetora. Závaží máme sundané. V zimě se používá na dotížení zahradního traktůrku a na jaře na brány jedna půlka váží cca 25kg :box: . Na pozemek někdo navezl betonové kvádry, tak jsem je odtáhl na kraj na mez a vytrhnul překážející náletovou křovinu. Brány jsou funkční jen přišly o 6 zubů :typek: .
Nynější práce se zaměří na přípravy Tona a obracečky Fahr. Dokončili se opravy koňebusu pro odvoz hovězího dobytka. Táta teď pracuje na kátrovačce zeminy, inspirován ZDE. Tak sem pak mohu hodit nějaké fotky :) .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#49 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Tak po dlouhé době něco nového. V úterý jsem se pustil do rozebírání Antonína a na jeho opravu. Aby nás v sezóně nic nepřekvapilo. A jak to tak vypadá tak z toho je celková GO :rohy: .
Rozebírání šlo hladce, až na řemenici co vede od kardanu traktoru. Nejprve jsem zkusil tříramený stahovák a bez úspěchu. Táta tedy vyrobil stahovák z kusu Učka. Řemenici jsme nahřáli kapesním autgenem a řemenice ne a ne odskočít :'( . Naneštěstí když už to bylo ohřáté tak došel kyslík :pistol: a navíc se nám kousek odlomil jak stahovák neseděl ideálně :cert: . Nezbylo nic jiného než celý domeček odříznou flexou. Aby jsme se k tomu dostali, tak celé torzo nám pomohla zvednout naše žirafka. Jako pokus jsme řemenici i s domečkem vložili do lisu s 5t panenkou a nic. Dali jsme 8t a opět nic. Nezbývalo než naše pokusy vzdát a celý kus železa poslat do kovošrotu a u výrobce objednat nové díly :evil: :ano: .

Ba né... druhý den táta zajel k hodnému kamarádovi co má 20t lis a velký autogen. Tuto akci znám jen z vyprávění ... Hřidel s řemenící prý napružili a jali se nahřívat řemenici velkým hořákem až se ozvala rána a odskočilo to. Pak už se jen rychle pumpovalo a bylo to venku :) :) . Ložiska už pak vyndat šli dobře. Jinak ložiska jsou v pěkném stavu, kromě toho od kardanu kde v nich bylo seno a u šponováku kde zas byla koroze. Ty se vymění jinak to půjde zpět. Gufera dáme všechna nová. Je hezké že na celém stroji je jeden rozměr ložisek a gufer 8) .

Postupně se vše obrušuje a natírá aby to nějak vypadalo, Domeček už je přivařený zpět a řemenice opravená. Spoustu malých dílů je už natřených. Zaměstnal jsem nejen otce ale i sestru s jejím přítelem, ten obrousil všechna péra a tyčky. Sestra zase vylisovala stará silonová pouzdra.
Ještě zbývá obrousit hlavní rám, držáky hrabic, srovnat ohnuté držáku hrabic a porovnat plechařinu a pak už jen skládat Merkura (jak říká přítelkyně) dohromady ;-). Musí se ještě dokoupit některá silonová ložiska, odrazky ...

Barevná kombinace bude červená a hrabice žluté, tak nějak to bylo originál po archeologickém a rentgenovém průzkumu původního zbarvení. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#50 Nový příspěvek od pavel sk »

8)

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#51 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Práce postupují. Dneska proběhlo stříkání kapotáže a už zbývá jen všechno smontovat dohromady. :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#52 Nový příspěvek od feki »

hras sa s tym podobne jak ja.... ale asi aj lepsie :smich: 8)

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#53 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Hrajeme, hrajeme, spíš se s tím s****e :) . Práce pokračují, senoseč na krku. Už "jenom" nalisouvat silonová pouzdra a složit hrabice + plechy na kapotáž. Už mám koupené odrazky a reflexní šrafy tak snad to bude za traktorem vidět :shock: :smich:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#54 Nový příspěvek od feki »

snad to bude vidno, ja som uz sundal spetak na dodavke s jedno-rotorovou fellou :smich: mal v nom krasnu dieru od spice+ odlomeny uchyt... bolo to akurat na uzkom mieste, letel jak blazon, ja som uz nemal kam ist no :smich:

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#55 Nový příspěvek od Jan Dolák »

To se stane hned :) , hlavně že se nestalo nic horšího.

TON SP4-066 - oprava dokončena ;-)
Obrázek

Minulý pátek a sobotu se vše narychlo dodělalo a odpoledne se jelo obracet první letošní seno :). Obraceč Fahr má prozatím rozebraný kardan a není ještě pohromadě. Tak byla alespoň možnost vyzkoušet TONa. Obrací to pěkně, nic zatím neuletělo :ano: , jediná závada - řemen co vede od náhonu traktoru tak ve šponováku leze z rolny ke kraji a dře se tam o pasovinu. Povedlo se nám šponovák vypodložit a nasměrovat správným směrem a zároveň musí být řemen dostatečně našponován, tak snad to bude dobré...
V pondělí se pak s nahrabovačem řádkovalo. hrabe čistě, jen to chce se vyladit ten správný styl :) .
První řádek lisování bylo utrpení buď se trhal provázek, nebo se motal :pistol: . Důvod byl ten, že jsem blbě protáhl provázek šponovákem :vysmech:, ještě že jsem si toho všiml . Poté to zavázalo všech 44 balíků na 1 s * :co?: . Tak snad to tak bude i nadále.
Teď mě čeká nová elektrika na lisu, nainstalovat zpět počítadlo balíků...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#56 Nový příspěvek od sita »

Nádhera, dokonalý, klobouk dole.

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#57 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Díky za pochvalu. Musí to trošku vypadat aby se za tu techniku člověk nemusel stydět, když je to takový koníček :) .
Pár fotek Zetoru a nového příslušenství...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Elektrika na lisu je zapojená, rovnou jsem si připravil vývod na maják a elektronické počítadlo. Původní počítadlo tata vyčistil a občas se stane že nezapočte :zapomel: . Tak tam aplikujeme koncák a digitální počítadlo které se válí doma :typek: :evil: :D .

Povedlo se nám dát dohromady kardan s krytem na obraceč Fahr KH4. Jedno ložisko krytu bylo ok a druhé někdo nahradil dvouřadým a pěkně to přivařil k sobě :idea: . Ložisko jsme nechali, akorát je to nyní uděláno tak, že se nechá rozebrat a namazat. Včera jsem se snažil umýt šmír z Františka, bylo to těžké, vazelina a prach snad ještě pamatuje NDR :smich: . Test obraceče proběhl úspěšně, běží tiše a nic nemlátí. Takže jen ho promazat, vyměnit olej v převodovce a hurá na louku. Pokud to tedy počasí dovolí ... :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Otec se pustil už asi před měsícem do stavby elektrické kátrovačky. Ale nemá na ní moc času, údajně ho prý moc zaměstnávám, což se mi moc nezdá :-/ :smich: .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#58 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Aby to tu trošku ožilo... Nějaká drobná foto a video reportáž :) . Lis zatím funguje perfektně. Dostal svůj vlastní nový kardan, neboť ten zapůjčený bylo potřeba vrátit. Vybral jsem takový, který je schopen přenést větší výkon než má traktor. Parametry jsou 1000mm/47kW/kategorie 6. Tak doufejme že bude sloužit ke spokojenosti :ano: . Počítal jsem s tím že se bude zapřahat do tažné lišty, aby v případě potřeby byla možnost lis přizvednout. Zatím jsme lisovali seno a ječnou slámu... Stále je potřeba na lisu dodělat spousta věcí, ale není moc času.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#59 Nový příspěvek od sita »

diky, zase jsi mi udelal radost. 8)

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 5545, r.v. 1967 - Honza

#60 Nový příspěvek od Fífa »

Mooc pěkný :) velká pochvala super popisky, pěkný mašiny 8)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“