Z5611 od Vladiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Z5611 od Vladiho

#1 Nový příspěvek od vladi »

Zdravím kolegové, rád bych tu také představil svůj stroj. Koupil jsem ho ke konci léta, protože jsem řešil klasický problém. Domaděl super ale nedá se s ním skoro vyjet na silnici. Do toho známý prodával 5611, tak jsem po ní skočil.
K technickému stavu: pravá strana portál po go
pravá strana odpružený nástavec po go
zadní hydraulika po go
vst. čerpadlo po go
rád bych řekl nové čelní sklo s gumou, ale to jim při výměně prasklo
jo a byl dobře umytý :-)
jinak celkově slušný stav, nikdy nejetý v zemědělství, ale práce se na něm najde
Přílohy
stav při koupi
stav při koupi

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Z5611 od Vladiho

#2 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Vypadá dobře.
Tak ať slouží 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#3 Nový příspěvek od vladi »

Jo díky. Jak jsem psal, je na něm potřeba trocha práce, tak přikládám co jsem již stihl. Jedna z věcí, která hořela, byla střecha. Jelikož jezdím často do lesa, udělal jsem si ji po svém. Chtěl jsem ji z jednoho kusu, tudíž jsem koupil plech 1500x3000x2mm. Ohýbání dalo trochu zabrat. Jelikož už nějakou dobu nemám přístup k ohraňováku, vynechal jsem odtokové kanálky. I tak to dopadlo celkem dobře. Rovnou jsem to sfoukl s tím prasklým sklem.No dostat to tam přes tu novou gumu byla docela makačka
Přílohy
výsledek
výsledek
prostě jsem posbíral domácí přebytky.
prostě jsem posbíral domácí přebytky.
i vypínače z 1203 se ještě hodí
i vypínače z 1203 se ještě hodí
v tom kaslíku je další pojistkovka pro věci ve střeše plus místo na ventilátor
v tom kaslíku je další pojistkovka pro věci ve střeše plus místo na ventilátor
přední světla musí být.
přední světla musí být.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Z5611 od Vladiho

#4 Nový příspěvek od Ursus 73 »

jéééé, pekná práca, tá strecha 8) inak dobrý stroj, nech slúži...a to čelné sklo...nedávno som ho osádzal do Z-4611, je to taká istá kabína. S novou gumou, tiež to šlo ťažko....až neskôr som zistil, že kabína je skrížená, zdeformovaná. Ale čo už, keď to tam bolo, tak to tam musí ísť! :vztek: Ozaj, tá kabína nemá náhodou štítok? Vyzerá presne taká istá ako tá naša, tá ma na štítku označenie BK 5647
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Z5611 od Vladiho

#5 Nový příspěvek od Bellian »

Také zdravím a vítám dalšiho 5611 :friends: . K čemu pak bude doma sloužit? Nějaké hospodářství či les a nebo jen tak okolo domu?

Střecha vyrobená luxusně 8) 8) 8) . A nějakoui fotku i z druhé strany traktoru a zazadu, ať vidíme, jestli tam nemáš něco co by se nám taky mohlo hodit :D .

Jestli to není tajné, jak to vycházelo cenově?
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#6 Nový příspěvek od vladi »

No službu bude mít ještě tvrdou. Do orby asi nepůjde, ale jinak na vše. V zimě dříví z lesa, přes rok obstarat obživu pro 1,5 koně. Sena, slámu. Do toho pomoct ještě se stavbou. Vlastně jsem ho pořídil i kvůli tomu, že mě pořád nebavilo se ptát bratra, zda si můžu půjčit jeho 7211. On ji ochotně půjčí, ale já mám takovou smůlu, že se na ní vždy něco po... a já z důvodu 15min. potřeby pod ní nejdříve 2 hodiny ležím. Fotky ještě dodám, ale nyní jsem na 14dní v práci, tak pak. Na druhé straně se neskrývá žádné tajemství, ale např. jen co dorazím domů, tak se pustím do př. blatníků, výměny př. pneu, protože je mám jak Schumacher po závodě a přefutrování pravého nástavce.

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#7 Nový příspěvek od vladi »

Jinak cenově: plech 2x1500x3000 myslím že -1500,-
ohýbání střechy doma -0,- ale práce jak svině
příčky u kluků v Praze -0,-
světla 500,-
pro vyztužení ohýbaný vingel 20x20 -137,-
mřížka, vypínče, pojistková skříň domácí nález
2x dvousložkový základ a z vrchu 2x syntetický lak 600,- (těch 5 much co tam přistálo zdarma)
práce se nepočítá jinak 4 dny po odpolednech (2 dny zabralo jen lakování, holt je již prosinec)
nějakej ten nýt, pant, elektroda
na jaře bych to chtěl něčím zevnitř polepit vršek, dodat ventilátor studeného vzduchu a i když mi to vždy přišlo v traktoru díky hluku zbytečné, tak tam dám rádio. Je tam moc nevyužitého místa.
Myslí, že to reálně nepřekročilo 3300 za materiál. :rally:
Je to sice cena za kterou bych pořídil možná laminátovou, ale tahle je multifunkční a ten 2mm plech něco vydrží. Ty laminátky mi dělaj lese docela starosti.

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#8 Nový příspěvek od vladi »

Ursus 73 píše:jéééé, pekná práca, tá strecha 8) inak dobrý stroj, nech slúži...a to čelné sklo...nedávno som ho osádzal do Z-4611, je to taká istá kabína. S novou gumou, tiež to šlo ťažko....až neskôr som zistil, že kabína je skrížená, zdeformovaná. Ale čo už, keď to tam bolo, tak to tam musí ísť! :vztek: Ozaj, tá kabína nemá náhodou štítok? Vyzerá presne taká istá ako tá naša, tá ma na štítku označenie BK 5647
Já se taky bál zkřížené kabiny, tak jsem si to proměřil. Naštěstí fakt byla snad jen ta guma. Jinak nejsem takový odborník přes tyto tipy, ale myslím, že 6tky měli ty český kabiny stejný.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Z5611 od Vladiho

#9 Nový příspěvek od Ursus 73 »

vladi:
ani já nie som odborník na kabíny, ale štítok som našiel na ľavej strane pri diere na kúrenie :) a tam bol ten typ... a výrobca: Agrostroj Prostějov, závod Komárno....ani som netušil, že kabíny sa vyrábali aj v Komárne....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Z5611 od Vladiho

#10 Nový příspěvek od Bellian »

Díky Vladi, za info, jo tak nějak se pohybuje laminát, ale plech je lepší 8) . Laminát taky vydrží dost, dokonce jsem na krajích střechy i stál.

Původně jsem měl spíše na mysli na kolik cenově vycházela koupě traktoru. Moc se v tom nepohybuji, ale tak nějak pocitově to vidím 80-100-tis?
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#11 Nový příspěvek od vladi »

Bellian píše:Díky Vladi, za info, jo tak nějak se pohybuje laminát, ale plech je lepší 8) . Laminát taky vydrží dost, dokonce jsem na krajích střechy i stál.

Původně jsem měl spíše na mysli na kolik cenově vycházela koupě traktoru. Moc se v tom nepohybuji, ale tak nějak pocitově to vidím 80-100-tis?
Je pravda, že jsem sháněl spíš bez papírů a ani na stavu mi moc nezáleželo, protože jsem si to chtěl udělat sám. V dnešní době pokud mi to neprošlo rukama, tak tomu moc nevěřim. To že předchozí majitel řekne, že to dělal, neznamená že to opravdu dělal. Jinak to tedy vyšlo na 75tis. S tp, posilovačem, těmi opravenými věcmi co jsou vypsány výše, plus nová vodní pumpa a s asi půl roku starými zadními blatníky z 2mm plechu. Cena se mi nezdá špatná, ale po pravdě jsem tolik dát nechtěl. Cena Zetorů je ale v poslední době docela nahoře.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Z5611 od Vladiho

#12 Nový příspěvek od Bellian »

Podle mě dobrá cena 8) . Já sám jsem teď trochu zvažoval, zda bych traktor nevyměnil za 6211 nebo 7211. Ale nakonec asi ne, přeci jen ty novější už mají více vzduchových a složitějších věcí co se můžou pokaziti.

On Zetor se tak nějak pořád drží ten náš myslím stál před 10lety kolem 65tis. Ale máme tam motor 6901, i když jsem to teď probíral s motorářem tak ten náš motor je nějaký mezi typ mezi 69 a 70. Protže už tam je 70 vstřikovací čerpadlo a originál nálitek na nahřívání bloku + nějaké další odlišnosti.

Když si vezmeš že za Z25 dáš 30tis v trochu slušném stavu bez tp a s tp je tak kolem 50tis. A ohledně generálek s tebou souhlasím, pokud to neprodává někdo tady z fóra, tak tomu nevěřím, těch generálek štětcem je až moc. Ja jsem těd 56 kuchnul kvůli vyskakující rychlosti a už jsem rozebral i zbytek co na převodovce bylo, včetně řízení, hydrauliky a brzdy mě ještě čekají. Všude dávám nová gufera a ložiska + tam chyběli různé drobnosti, tak je tam doplňuji, ať je to komplet 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#13 Nový příspěvek od vladi »

Bellian píše:Podle mě dobrá cena 8) . Já sám jsem teď trochu zvažoval, zda bych traktor nevyměnil za 6211 nebo 7211. Ale nakonec asi ne, přeci jen ty novější už mají více vzduchových a složitějších věcí co se můžou pokaziti.

On Zetor se tak nějak pořád drží ten náš myslím stál před 10lety kolem 65tis. Ale máme tam motor 6901, i když jsem to teď probíral s motorářem tak ten náš motor je nějaký mezi typ mezi 69 a 70. Protže už tam je 70 vstřikovací čerpadlo a originál nálitek na nahřívání bloku + nějaké další odlišnosti.

Když si vezmeš že za Z25 dáš 30tis v trochu slušném stavu bez tp a s tp je tak kolem 50tis. A ohledně generálek s tebou souhlasím, pokud to neprodává někdo tady z fóra, tak tomu nevěřím, těch generálek štětcem je až moc. Ja jsem těd 56 kuchnul kvůli vyskakující rychlosti a už jsem rozebral i zbytek co na převodovce bylo, včetně řízení, hydrauliky a brzdy mě ještě čekají. Všude dávám nová gufera a ložiska + tam chyběli různé drobnosti, tak je tam doplňuji, ať je to komplet 8) .
Jo s těma cenama to tak je. Jinak neboj taky sleduji tvé vlákno a jdeš do toho poctivě to se musí nechat. Moc pěkný. Já jen doufám, že do převodovky a spojky nebudu muset nějakou dobu šáhnout. Mám totiž zrovna málo času, díky zaměstnání a stavbě.Navíc mě čeká v únoru tk. Tak budu rád, když stihnu ten portál, nástavce a těch pár drobností, aby nebyl problém. Kdyby ale přeci jen mělo dojít na nějaké dělění, tak jsem na to skoro připraven.
Přílohy
7x7 průjezd 2,85. je tam ještě 30cm rezerva. V jedné třetině elektrická kočka.
7x7 průjezd 2,85. je tam ještě 30cm rezerva. V jedné třetině elektrická kočka.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Z5611 od Vladiho

#14 Nový příspěvek od Bellian »

Pěkná garážo dílna 8) 8) 8) . A nezapomeň na komín, to je životně důležitá věc :) . Nejhorší je v domácích podmínkách sundat kabinu, zbytek už je celkem atím v pohodě.
Kočka je dobrý pomocník, hlavně když jsi na to sám a nechces e ti otravovat souseda :smich: . Portále přijdou na řadu o Vánocích, tak uvidíš jak to půjde.

Co plánuješ za přední kola? Taky o nich budu muset začí uvažovat, mě čeká technická v březnu. Aspoň že je to na 4 roky, doufám, že to ti ptáci nezmění :vztek: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z5611 od Vladiho

#15 Nový příspěvek od vladi »

Komín je v pohodě. Je to nejvyšší bod a nad ním bylo těch 30cm. Vyzkoušeno. Jinak s kolama nebudu vymýšlet nic extra. Koupil jsem nové 6x18 nebo 6,5, teď nevim, nové duše a mám plastové blatníky. Předchozí majitel sice dělal vlastnoručně nové, ale mě se nelíbí. Jo a ještě sháním disky. Nabízel mi tu někdo, ale je až někde z jižní Moravy, tak nevím jestli radši nezainvestuji do nových. Stojí 1050-1200 za kus. Vyměnit je ale musím, protože snima exmajitel hrnul kmeny. Vždy stočil kola u kmenu a jedem. Jsou fakt mrtvý, nemělo by cenu na ně dávat nové gumy. Jak píšeš, portál není problém, ale kdybych teď měl sundávat kabinu, půlit traktor a ještě převodovku, tak si to hodim. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“