Zetor 5611 - Vašek

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 5611 - Vašek

#271 Nový příspěvek od Matúš »

V pohode sa takto vozíme v lete na čučoriedky (boruvky), v pohode tam vydržia aj 3 hodiny jedna cesta :-/ Na hydrauliku ich vždy upozorním a zatiaľ mi to nikdy nerozkopli.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#272 Nový příspěvek od Bellian »

Tak u vás je to teda divoký 3h jedna cesta, to už je snad lepší si pořídit na dopravu náklaďák.

V sobotu menší akce v lese, jen dopoledne, vyčistit od spadených stromů do rybníka.

Obrázek

Obrázek

Ale odpoledne to byla zábava. Soused přišel, jestli mu neodvezu dřevo z lesa. No nechtělo se mi, ale je to soused, tak co se dá dělat. Prostředí nic moc, je tam kopec dolů, tak jsem se tam musel otáčet. Moc se tomu proti kopcu ani prázdnej nechtělo, samej pařez a kořen, přes kterej to hrabalo. No a co se nestalo, jak jsem byl v tom kopci a už by mi to vyšlo dopředu, tak jsem dal plnej rejd a vojetem jsem si urval zásťěrku, což není až takový neštěstí, jenže jsem vycuknul zpátečku a ona mi tam zůstala viset a byl jsem víte kde.

Samozřejmě v traktoře nemám vůbec nic, ani šroubovák v 56 mám komplet vybavení, prostě klasika. No už jsem to viděl, že budu muset pro druhý traktor. Nakonec zajeli pro klíče a jal jsem se to opravovat (naštěstí jsem kuchal tu 56, takže vím jak to tam vypadá a tučil jsem, co se mi stalo). Musel jsem vykuchat středový panel, pár plechů okolo a dostal se na šrouby co drží vydličky, no a pak jsem našel tu co nebyla v drážkách a šroubovákem jsem ji zkoušel dopředu dozadu až zapadla do řadící páky. Naštěstí.

Jenže mezitím mi naložily vlek dřevem a já se odtud sakra nemohl vyškrabat, ty vzorky tam jsou fakt mizerné. Dal jsem si tam jedničku, ale v zápětí jsem zjistil, že je sakra rychlá a když jsem ubral tak se začal dusti, takže jsem tam kličkoval mezi stromy a na rovině už mě to nevyšlo a opřel jsem se těma klackama (na stojáka, které nebyli uříznuté) o strom a zůstal stát. No a samozřejmě zadní kolo vleku za kořenem. Dozadu jsem se taky nehnu, nakonec jsem to přes uzávěrku vyhrabal, ale byl to hnus teda.

Obrázek

Včera jsem jel pro druhou fůru, no motání opět nic moc, ale s vlekem jsem už zůstal stát nahoře a dole jsem nechal naložit jen do bočnic a zbytek vynosily ukrajinci rukama. Nechtelo se mi ještě shánět druhý traktor, moc jsem nevěřil, že bych to potom rozhrabaném znovu vytáhnul. Pak jsem si dal redukovanou 4 a šlo to pěkně.

Obrázek

Jo vím náklad nic moc, ale ono se tam pak ještě jelo lesem a přes rozbahněné meze než jsem se dostal na asfalt a fakt se mi tam nechtělo nikdo zůstat. Cesta po silnici paráda, řazení nemám ještě v ruce, většinou jsem řadil pozdě přeci jen je ta 72 rychlejší než 56, ale zase synchrony na 4 a 5 jsou super, člověk může řadit proti kopcu nahoru, což mi 56 děla problém, buď škrnu, nebo ztratím moc rychlost.

Jinak když jsem se koukal, na tu vidličku, tak ta drážka byla omletá docela dost.
Nevíte zda dokážu vykuchat dekl z převodovky, aniž bych sundával kabinu? U 5611 to šlo, ale tady nevím, budu to muset vyměnit. Taky jsem zvažoval, že bych v tom plechu vyříznul díru, aybch se na to mohl dostat snadněji.

Tak to byl takový kšeft jak to tak bývá. Jo a při první fůře jsem měl závěs úplně nahoře, což byla taky pěkná blbost. A taky jsem si všimnul, že při cestě z kopce se teda výfuk rozkmitává jako sviňa, to se mi teda moc nelíbí. No a brzdy jsou naštelovaný nahovno, páč mě brzdí traktor natvrdo a teprve až potom vlek. Budu se na to muset mrknout. Tak asi tak :jazyk: :jazyk: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 5611 - Vašek

#273 Nový příspěvek od mihi »

Pekný príbeh a aj fúra.. 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#274 Nový příspěvek od Bellian »

Díky Mihi :) :) .


Tak v sobotu opět akce, tentokrát byl na pořadu odvoz na pilu. Měl jsem domluveno více lidí, abychom i les trochu vyčistily. Bohužel v pátek bylo hnusně tak jsme to nemohli předchystat. Byli jsme ještě minulý týden v pondělí, ale to byl vejdrb, opřel se nám strom o druhý a měl tendenci přepadnout do sousedovic lesa, kterej má nově vysázenej, to by byl průšvih. Nakonec jsem na ten nahnutej strom s pomocí zápěrek pod nohama vylezl a uvázal na naviják, pak jsem ho rozhoupával, až větve přelezly a on spadl.


Obrázek

Obrázek

Odvezly jsme prvně palivo, protože nám překáželo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak jsme pokáceli dva krajáky a naložily na pilu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Jak jsem se vrátil, tak jsme naložily druhou a ještě zbylo na třetí.

Obrázek

Obrázek


Na pily jsem na zpáteční cestě vzal řezivo pro kamaráda. A hurá večer dom, přijel jsem kolem 21 hod stahanej jak pes.

Obrázek

V neděli nebyl cvičák (se psem) tak jsem zatopil v dílně (kamna paráda jsem max spokojenej). U 72 mi tekl olej z filtr, tak jsem koupil novou plechovou baňku a předělal to. Zároveň jsem koupil i nový kolík do převodovky, ale to stálo to sním za prd, vůbec nešlo řadit, tak nějak jsem to tušil. Tak jsem tam dal starou pružinku, ale taky nic moc. Nakonec jsem tam dal starsí kolík co nebyl tak omletý, tak snad to bude v poho. Budu muset si na to dávat větší pozor.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#275 Nový příspěvek od Bellian »

Tak v sobotou opět menší akce v lese. První náklad na pilu, druhý na palivo.

Tentokrát jsme to pěkně blbě naložily, měl jsem dlouhé kusy na pravém boku a když vyjíždím z lesa na cestu, tak musím přejet levým kolem mezku a pravým jsem už v koleji dole. Pomale na jedničku jsem to motal, ale stejně jak zajelo pravé kolo dolů a do blata, tak se mi to celé nahnulu, náklad se posunul na pravou klanici a celý klaďák se mi začal převažovat na bok. Levé kolo ve vzduchu, na nic jsem nehrabal a pod stálým plynem jsem to sjel, jakmile by to chytlo moment, tak jsem se kutálel z meze dolů. Nevim jestli by se to protočilo na závěsu, nebo by mě to tak otočilo i traktor. No prostě naše blbost. Pravé kolo nafoukáno dost a stejně promáčklé, byl jsem rád, že jsem dojel na pilu a kolo mi nebouchlo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

cca 200 sromků jsme vysázeli.

Obrázek


No a doma pokračuji v omítání, sice pomalu ale jde to.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 5611 - Vašek

#276 Nový příspěvek od mihi »

No dávajte pozor na seba..
V závese by sa to otočilo..no je to váha, asi b y to ťahalo aj traktor..... :rally:
Inák pekné akcie, aj malé stromčeky..

Držte sa doma.
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#277 Nový příspěvek od Bellian »

Tak o víkendu opět menší akce, tentokrát v lese cca 1hod cesty traktorem. V pátek jsme vyrazily ve třech, nakácet pár stromů, ať můžeme v sobotu hned vytahovat.
Jednalo se o brouka, většina stromů suchých.
Vzal jsem klasicky na vozejk naviják a jeřábkem jsem to složil.
Na fotkách to vidět není ale opět kopce jak sviňa. Dvě takový slušný vlečky z toho byli, nechával jsem to v cca 6m, ať se tam něco vleze. Časově to bylo horší, návrat domů v 21hod.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#278 Nový příspěvek od Bellian »

Akorát teda jsme měli jeden problém, začalo se nám zamotávat lano. Minule v lese v pohodě a teď od samého záčátku na to prvních cca 15m děla kroužky, což je docela na pytel teda.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#279 Nový příspěvek od Bellian »

Opět pár fotek, už ani nevím kdy jsme tam byli. Jezdíme i v týdnu připravovat, abychom to postíhaly. moc jsem ani nefotil.

Kopce jako sviňa, při natahování mě to tahalo dolů i přes brzdy a štít v zemi, musel jsem se pak zapírat o stromy.

Taky nám na vlečce praskla pakna, museli jsme koupit novou. Prodejce se divil, že na 5t. je větší pakna než na 9t.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 5611 - Vašek

#280 Nový příspěvek od mihi »

Makáte ako draci, chcelo by to niečo s predkom...Nerozmýšľali ste??
Ahoj 8)
Mihi

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Zetor 5611 - Vašek

#281 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Co ten obraz na stromě?
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#282 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, jo pracujeme často a rádi :D :D . Copak jo tady by se předek hodil a vzimě taky, ale máme dost přejíždění po silnici a tam je zase zbytečné sebou předek tahat. Kdysi jsme na předkem uvažovali a schodli jsme se že ne. Kdyby nebyl naviják, tak by to byla nutnost.


Obrázek je na stromě celé roky co tam jezdíme, říkáme tomu u svatého obrázku. Občas se najde nějakej blb co ho rozbije, ale zase ho dobří lidé opraví. Možná se tam kdysi stalo nějaké neštěstí a je tam na vzpomínku nebo Bůh ví proč ho tam někdo dal.


Vítr nám něc oschodil, takže opět les, už zapomínám fotit. Byli jsme každou sobotu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Vezl jsem s 7211 5t písku. Je to dost o řazení oproti 56. Dokonce jsem musel jít v nejprudším kopci na 2, tušil jsem to, ale stejně jsem to prokaučoval a nacpal jsem ji tam bez mezi plynu. Couvání mi přijde obratnější, couvu do brány a hned se stačím doleva o 90°. S 56 jsem předníma kolama jel těsně okolo brány a tady jsem měl tak 1m místa.

Obrázek

Mám trochu domluvenou 7t vlečku, uvidím co si řeknou. Je tam v háji podlaha a to venkovní elko okolo vlečky je zprohýbané a ohnilé. I ten rám je docela orezlý (asi tam vozily hnůj), když to srovnám s tou 5t co jsem koupil jako šrot, ta má rám oproti tomuto luxusní.

Co si myslíte za 7211 bylo by to lepší než 5t? Už bych tam při plném naložení překračoval hmotnost co můžu táhnout 8500Kg a vlek má 2180 + 7000Kg. Ale líbí se mi větší ložná plocha a ta nosnost taky, když jedu pro písek nebo kámen. Náklady na opravu by byli tak nastejno.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Zetor 5611 - Vašek

#283 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Takhle 7tunka nevypadá zle, ale určitě nějakou péči vyžadovat bude. Nevím jako u vás, ale v našem kraji nikdo hmotnosti za traktorem neřeší. Tahají tu kde co. Třeba za 7211 - 10m3 fekál HTS, no sebevrazi.
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#284 Nový příspěvek od Bellian »

Vzhledem k tomu jak jsou neustále přísnější kontroly, tak bych se nedivil, kdyby začali i traktory kontrolovat na pojízdných váhách. U nás před městem máme průjezdové, že to váží každé vozidlo co projede, Je to sice hlavně kvůli kamionům, ale za pár let čert ví.
Uvidím jak to dopadne s cenou, když to bude kolem 30K tak bych to vzal.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 5611 - Vašek

#285 Nový příspěvek od Bellian »

Minulý týden ve středu jsem posekl první sena a přišel i závozník

Obrázek

Obrázek



No a v pátek jsem 5611 odvezl pryč.

Obrázek

Nakonec jsi ji vzal strejda co bydlí ve stejné dědině a když jsme 56 dovezli tak nám s ní i pomáhal ji spravovat. Rok jsem mu ji nabízel až nakonec přišel sám, že teda jo. Měl supra, ale bez papírů tak ho dal pryč. Popravdě bude v lepších rukách než v mých, jednak je zkušený tratorista a je hodně pečlivý a starostlivý o stroje. U mě je ten problém, že toho mám nějak moc a nestíhám vše jak bych chtěl.

Jinak jsem byl rozhodnut ji neprodat, tata sice dost nadával, že půjde pryč, ale já bych se nedal :) . Přeci jen je to moc dobrý stroj a nikdy nás nikde nenechal. Téma tady bude určitě pokračovat, protože si ji od něj budu pučovat když nebude 72 doma a Z25 to nezvládne :potlesk: .

Cena byla rodinná, abych tak nějak řekl, krom toho jsem mu řek, jestli ju někdy bude prodávat tak jsem první zájemce :D . Včera jsem to řekl druhému strýci a ten, že by ju bral taky, takže v rodinně by prostě zůstala tak nebo tak. Jen podotknu, že u nás i v širším rodinném kruhu máme nadstardantní vztahy a nepamatuji se, že by se někdy s někým někdo hádal.

Tak asi tak, budu muset 72 založit nové téma, je na na ní práce jak na kostele, ale to až dostavím dílnu. Včera jsem dotáhnul 7t, nakonec jsme se domluvily. Nebyl to sice takový super kup jak ta 5t, ale i tak celkem rozumný.

Obrázek



Taky si v hlavě pohrávám s myšlenkou udělat hromadnou fotku strojů, přeci jen 6 traktorů, 3 vlečky, 3 kárky, 1 klaďák, 1 vyvážečka + věci na trávu a orbu, no zahrada by byla plná.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“