Zetoráčkův traktor 3511

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Zetoráčkův traktor 3511

#1 Nový příspěvek od zetoracek »

Tak se chci taky pochlubit s naším kouskem, minulý týden jsme s tátou koupili tohoto krasavce, je to originál 3511, bez nějakých úprav či výměn motorů a tak podobně.
Traktor původně od novoti sloužil pro aeroklub na letišti, ale pak jej nahradili novým silnějším.
Jeho stav je velmi zachovalý, samozdřejmě, že drobnosti se najdou, skoro 40 let se na něm každopádně podepsalo, ale základ jako motor a převodovka jsou jak nové.
V ramenech hydrauliky nikdy nic nebylo. Zkrátka si myslím, že je to krásný traktor, a po tom co máme doma (dělaný z gáza 69) je to velký rozdíl. Hlavní je, že má doklady a tedy může i na silnici. Na takové to domácí dovezení dřeva a odvezení trávy bude 100% stačit. Zatím se sním všichni seznamujeme, a do budoucna ho chceme i vykrášlit.
Přílohy
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Z3511 na zahradě
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#2 Nový příspěvek od Jindra »

zetoracek píše:Tak se chci taky pochlubit s naším kouskem, minulý týden jsme s tátou koupili tohoto krasavce, je to originál 3511, bez nějakých úprav či výměn motorů a tak podobně.
Traktor původně od novoti sloužil pro aeroklub na letišti, ale pak jej nahradili novým silnějším.
Jeho stav je velmi zachovalý, samozdřejmě, že drobnosti se najdou, skoro 40 let se na něm každopádně podepsalo, ale základ jako motor a převodovka jsou jak nové.
V ramenech hydrauliky nikdy nic nebylo. Zkrátka si myslím, že je to krásný traktor, a po tom co máme doma (dělaný z gáza 69) je to velký rozdíl. Hlavní je, že má doklady a tedy může i na silnici. Na takové to domácí dovezení dřeva a odvezení trávy bude 100% stačit. Zatím se sním všichni seznamujeme, a do budoucna ho chceme i vykrášlit.

Gratuluji. Vypadá moc dobře. 8) Taková 35 by se mi taky líbila.
kdo si hraje nezlobí

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#3 Nový příspěvek od zetornd »

Jeste ze je to jenom JAKO nove, traktor byl novy, kdyz jsel z montazni linky tzn. pred 40 lety. Pokud se podivas do valcu a treba prevodove skrine realita Te muze prekvapit v tom dobrem i horsim slova smyslu. Na druhou stranu chlapi si musi stale s necim hrat a neco treba opavovat i kdyz je to jako nove.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

Moc krásnej Zetor. Můžu vědět na kolik přišel??? Pěknej,fakt jo

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#5 Nový příspěvek od zetoracek »

To Jindra: dík za pochvalu

To zetornd: svoje mouchy to 100% má, jako nový rozhodně nevypadá, ale myslím, že je rozhodně lepší než ty co znám a jsou v mém okolí. Postupně zjišťujeme co je kde potřeba ještě doladit, případně sehnat. Důležité je to, že motor jede a je těsný, a převodovka je tichoučká, jenom to kňourá když se točí, žádné chrastění nebo mlácení.

To milhauss: taky dík za slova chvály, no traktor stál 75000, a prodával ho mladej kluk, co si ho původně chtěl nechat,ale pak ho neměl kam dát a nechtěl ho nechat stát venku na děšti, tak ho prodal. U nás ve stodole mu bude dobře.

Jinak co se týká toho traktoru tak je to trochu takový paradox, otec měl zálusk na nějakou 40cítku, já jsem mu jí pořád vymlouval, s tím, že to má podstatně vetší spotřebu a, že na 1ha pozemek je to zbytečně velké a silné, mě se zase ohromně líbila 20cítka, jenže tu je problém sehnat, a taky je to už poměrně slabé, no nakonec jsme objevili tuto 3511 a tak došlo na kompromis, ani 2 ani 4 válec ale 3 válec, a asi jsme udělali dobře.
Je fakt, že kdyby to mělo buď přední náhon (na ten jsme zvyklí z gáza), nebo alespoň brzdy ještě ve předu, tak není co řešit, takto si zatím oťukáváme co to v terénu snese.
Možná, že do budoucna doděláme předek a bude z toho 3545.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#6 Nový příspěvek od Milhauss »

No tak cena vyšší,ale vzhledem ke stavu traktoru asi akorát. Já pořád taky po něčem koukám,chci něco s vývoďákem an sekačku a obracák,atd. Taky se mi hrozně líbí Zetor 2511,na okrese jedna byla za 45000Kč,ale ve stavu žalostném. A Zetor 3511 se mi taky moc líbí,ale to už je na mě moc peněz,i když sehnat se dají i za kloudnou cenu. A hlavně toužím po cabriu. Máš to fakt pěkný

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#7 Nový příspěvek od Zetor »

zetoracek píše:Je fakt, že kdyby to mělo buď přední náhon (na ten jsme zvyklí z gáza), nebo alespoň brzdy ještě ve předu, tak není co řešit, takto si zatím oťukáváme co to v terénu snese.
Možná, že do budoucna doděláme předek a bude z toho 3545.
Ahoj, moc pěkný traktor 8) . 30ky a 35ky mají v tomto obrovskou výhodu. Sice je problém sehnat nápravu a vývod na převodovku, ale nemusíš vůbec máknout do převodovky a předělávat ozubená kola. Stačí jen namontovat.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#8 Nový příspěvek od zetoracek »

Milhauss: no cena vyšší byla to bez diskuze, ale na druhou stranu je potřeba uvažovat ekonomicky, když koupím nějakou třeba 30cítku za 40-50 tisíc a to je docela běžná cena co jsem se tak díval na netu, tak stejně nemá doklady, a vzhledem k tomu, že jeden takový bez dokladů doma máme je to zcela nezajímavá investice, a druhý fakt je ten, že ke kupní ceně je potřeba připočíst ještě asi 20% vícenákladů, spojené s opravami případně lakem a další věci.
Co se týká té 2511, o jedné vím, tu jsme původně měli taky vyhlídnutou, sice nevím jestli je na prodej nebo ne, ale má 100% doklady a je málo jetá, ted už spíš vůbec.
Jak píšeš, vývodák je třeba, at na sekačku nebo hrabačku...my za to hodlámě postavit mulčovač, trávu k ničemu nepotřebujeme, alespon pohnojí zem v sadě.

Zetor: díky díky za uznání, ta přední náprava to je věc, sice v příručce píšou, neřadit při redukcích (spíš si myslím, že je nefunkční), ale svou výhodu to má, případů obrácených traktorů a tak tomu podobně jsou mraky, a to jen díky tomu, že to traktoristu sehnalo na mokré trávě, jak říkám škoda, že když nic tak aspoň ty přední kola nebrzdí, když někam nevyjedu nevadí, ale brzdit by klidně mohly, otec už špekuluje jak tam dostat brzdy...
Ty nápravy na 3545 se dají sehnat, sice jsou drahé, ale jsou, horší to asi je s těma skříňkama, to jsem někde viděl i výrobu samo domo..
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#9 Nový příspěvek od Zetor »

Ano, jak jsi psal, na těchto typech nejde přední náprava na redukci (nebo jde, ale zadek jde na redukci a předek se točí na normální silniční). Se skříňkami máš pravdu, ta po domácku vyrobená je i zde na foru.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#10 Nový příspěvek od Krcaka1 »

To: zetoracek. Vyfoť jak ten traktor vypadá zezadu a palubovku. Takových pěkně zachovalejch kousků je už málo.Díky

goral
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 22, 2008 6:39 pm

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#11 Nový příspěvek od goral »

zetoracek píše:Milhauss: no cena vyšší byla to bez diskuze, ale na druhou stranu je potřeba uvažovat ekonomicky, když koupím nějakou třeba 30cítku za 40-50 tisíc a to je docela běžná cena co jsem se tak díval na netu, tak stejně nemá doklady, a vzhledem k tomu, že jeden takový bez dokladů doma máme je to zcela nezajímavá investice, a druhý fakt je ten, že ke kupní ceně je potřeba připočíst ještě asi 20% vícenákladů, spojené s opravami případně lakem a další věci.
Co se týká té 2511, o jedné vím, tu jsme původně měli taky vyhlídnutou, sice nevím jestli je na prodej nebo ne, ale má 100% doklady a je málo jetá, ted už spíš vůbec.
Jak píšeš, vývodák je třeba, at na sekačku nebo hrabačku...my za to hodlámě postavit mulčovač, trávu k ničemu nepotřebujeme, alespon pohnojí zem v sadě.

Zetor: díky díky za uznání, ta přední náprava to je věc, sice v příručce píšou, neřadit při redukcích (spíš si myslím, že je nefunkční), ale svou výhodu to má, případů obrácených traktorů a tak tomu podobně jsou mraky, a to jen díky tomu, že to traktoristu sehnalo na mokré trávě, jak říkám škoda, že když nic tak aspoň ty přední kola nebrzdí, když někam nevyjedu nevadí, ale brzdit by klidně mohly, otec už špekuluje jak tam dostat brzdy...
Ty nápravy na 3545 se dají sehnat, sice jsou drahé, ale jsou, horší to asi je s těma skříňkama, to jsem někde viděl i výrobu samo domo..
dáš kontakt na zetor 2511 ??? ktorý je na predaj ?:?? :friends: prosím Ďakujem..
na oplátku ti posuniem kontakt na prednú nápravu 3545 a prídavnú prevodovku... :)

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#12 Nový příspěvek od zetoracek »

Krcaka1 píše:To: zetoracek. Vyfoť jak ten traktor vypadá zezadu a palubovku. Takových pěkně zachovalejch kousků je už málo.Díky
Fotky sem hodím jenom takové jaké teď momentálně mám, dodatečně hodím lepší. Co se týká té palubovky tak je kromě otáčkoměru celá originál, přístroj tam prý nebyl, už když ho koupil předešlý majitel. Foto ze zadu je trochu lepší, ale taky udělám detailnější. Abych pravdu řekl, tak je škoda, že na tom letišti posloužil někomu jako zdroj náhradních dílů. Zadní ramena nejsou, táhla, včetně toho nastavovacího taky ne, hydraulika taky nemá originál posazení, zkrátka co se nepoužívalo tak tam nemuselo být a bylo u někoho doma jinde. Toto jedinné mě mrzí, ale myslím si, že se budou ještě tyto nedostatky nahradit a vše co chybí seženeme, alespoň mě by hodně těšilo, kdyby byl komplet jak se patří.
Přílohy
P8280733.jpg
zteor-35-11-po-generalce-8017679.jpg
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#13 Nový příspěvek od zetoracek »

goral píše:
zetoracek píše:Milhauss: no cena vyšší byla to bez diskuze, ale na druhou stranu je potřeba uvažovat ekonomicky, když koupím nějakou třeba 30cítku za 40-50 tisíc a to je docela běžná cena co jsem se tak díval na netu, tak stejně nemá doklady, a vzhledem k tomu, že jeden takový bez dokladů doma máme je to zcela nezajímavá investice, a druhý fakt je ten, že ke kupní ceně je potřeba připočíst ještě asi 20% vícenákladů, spojené s opravami případně lakem a další věci.
Co se týká té 2511, o jedné vím, tu jsme původně měli taky vyhlídnutou, sice nevím jestli je na prodej nebo ne, ale má 100% doklady a je málo jetá, ted už spíš vůbec.
Jak píšeš, vývodák je třeba, at na sekačku nebo hrabačku...my za to hodlámě postavit mulčovač, trávu k ničemu nepotřebujeme, alespon pohnojí zem v sadě.

Zetor: díky díky za uznání, ta přední náprava to je věc, sice v příručce píšou, neřadit při redukcích (spíš si myslím, že je nefunkční), ale svou výhodu to má, případů obrácených traktorů a tak tomu podobně jsou mraky, a to jen díky tomu, že to traktoristu sehnalo na mokré trávě, jak říkám škoda, že když nic tak aspoň ty přední kola nebrzdí, když někam nevyjedu nevadí, ale brzdit by klidně mohly, otec už špekuluje jak tam dostat brzdy...
Ty nápravy na 3545 se dají sehnat, sice jsou drahé, ale jsou, horší to asi je s těma skříňkama, to jsem někde viděl i výrobu samo domo..
dáš kontakt na zetor 2511 ??? ktorý je na predaj ?:?? :friends: prosím Ďakujem..
na oplátku ti posuniem kontakt na prednú nápravu 3545 a prídavnú prevodovku... :)

Já bych strašně rád, jednak nevím jestli je opravdu na prodej, a jednak toho člověka ani neznám, akorát vím kde bydlí, a párkráj jsem víděl jak s tím traktorem jel, a to že by možná byl k mání mi tak naznačil jeden starý fachman co traktory opravuje, ale říkal, že to neví jistě a neptal se. Takže víc ti neřeknu.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#14 Nový příspěvek od zetoracek »

Přátelé kamarádi, protože venku se objevil sníh, a je ho tam docela dost, rozhodli jsme se s tátou, že mimo jiné vběhneme na našeho traktorka a uděláme přední kola. Tedy přesneji, že uděláme nové vložky na svislé čepy, protože bylo cítit, že při pohybu čep klepe. Tak jsme v sobotu vyhodili celý pravý nástavec a začali to rozebírat. Pohledy tedy parádní, pružina ještě původní tedy s obdelníkovým průřezem totální šrot, to jsme ale čekali, protože už od začátku nebylo vidět, že by měla snahu pružit. Dál pak děsy a hrůzy následovaly v rychlém sledu, navařovný svislý čep, otočný čep pro kolo rovněž navařovaný a naklepávaný, zrezlé ložisko, no utrpení, ale co byl šok, tak náboj, který má dve kuželíková ložiska, byl z výroby tak zmršený, že to byl vlastně totální zmetek, díry pro ložiska nebyly v ose a souběžné, ale vájemně posunuté o 4 desetiny mm, tím pádem pak vůbec nebylo možné dotáhnout ložiska. Celý povrch proti dírám neseděl a pral skoro 1mm. Kolik toho všeho bylo se asi ani nedá zapamatovat, ale kvalita nás opravdu zarazila. To máme teprve jedno kolo, netuším jaké bude to druhé, doufám, že to bude lepší. Nechápu jak se tak mohlo kdysi ve fabrice dělat, a jak to mohla kontrola pustit, je to sice traktor, který má "zemědělské vůle", ale tyto, se nedají považovat ani za vůle, to byl šlendrián. Tak to otec všechno přesoustružil a vyvložkoval a teď všechno běhá ve 2-3 stovkách mm. Máte někdo podobné zkušenosti s výrobou za bolševika???
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#15 Nový příspěvek od stano 4011 »

no dnes som robil nadstavec na 6718 a pruzina v nutri bola zlomena na 4 kusy takze nie si sam , o nejkakej vazeline nemoze bit ani rec , predchdazajuci majitel asi nevedel co je to dekalamitka az e traktor ma aj maznice ,hriadel bola zodrata o 2 mm samozrejme vsetko hrdzave ,axialne lozisko uz nebolo ,zajtra ma caka druha strana

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“