Zetoráčkův traktor 3511

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#31 Nový příspěvek od Krcaka1 »

zetoracek píše:
Krcaka1 píše:Tak 14220, není nic zvláštního,ocel vhodná k cementování a kalení. 100% svařitelná a lze zlepšit na 90-100kg/mm čtverečný. V základu má 48kg/mm čtver. To už bych raději použil 11600, ale co na to domácí ježdění, moc to řešíme. Jo k té korozi :D zajímavé vysvětlení, laicky řečeno, veškerá koroze je snaha materiálu se vracet do železné rudy, tudíš na sebe vázet kyslík. Koroze je oxid železa. Co se týče těch ložisek, tak materiál je na ložiska 14100, docela dobrej matroš, problém je ve výrobci, jak precizně opracuje(brousí) dráhy pro valivá ložiska. nevim jestli jsi někdy vyděl obroušeněj povrch třeba po brusce na kulato pod mikroskopem, ale je to jak 8 tisícovky hory. Pokud to výrobce má hrubo obroušené a geometricky neparavidelné což je následkem, např. špatné volby brus.kotouče, vysoká řezná rychlost, nevhodná či stará chladící kapalina, tak pak se stane, že po čase začíná tvz.piting kde se zhutní povrch v drahách a začnou se vylupovat šupinky a pak je ložisko K.O je příliš hlučné a zvětčuje se vůle. Můžeš mít 30let staré ložisko, které bylo řádně zakonzervované a vydrží ti déle třeba jak právě vyrobené.
Ahoj, no tak to máš pravdu, moc to řešíme, a zacházíme mimo tolerance továrny ZETOR, ta se s tím asi moc nepárala, hlavně že to jelo. Jinak vidím, že jsi ve strojařině kovanej víc než já, ale bohužel, já mám diplom na elektriku :D a toto je jenom okrajovka, otec je strojař a já něco jenom tak pochytil ze vzduchu. Jinak s těma ložiskama máš pravdu, ale obecně platí, nic neskladovat, nejlépe hned zužitkovat, ale český křeček to asi neumí, a křečkuje.
Jinak ti dík, za osvětlení oboru mimo mého.
Tak jo :) každej rozumíme tomu svému 8) všichni nemůžem umět avědět vše o všem.

Jenda 3011
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 03, 2010 10:24 am

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#32 Nový příspěvek od Jenda 3011 »

Ahoj Zetoráčku.Pěkná mašinka ta tvoje pětatřicítečka 8) Muj otec s ní jezdil ještě v JZD a ještě dnes ji vychvaluje :) .Chci tě o něco poprosit,prosim tě mohl by jsi se podívat až budeš mít chvilku co máš psaného v malém a velkém techničáku jak je Max.přípustná váha přivěsu?Děkuji moc.Ahoj Jenda.

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#33 Nový příspěvek od zetoracek »

Jenda 3011 píše:Ahoj Zetoráčku.Pěkná mašinka ta tvoje pětatřicítečka 8) Muj otec s ní jezdil ještě v JZD a ještě dnes ji vychvaluje :) .Chci tě o něco poprosit,prosim tě mohl by jsi se podívat až budeš mít chvilku co máš psaného v malém a velkém techničáku jak je Max.přípustná váha přivěsu?Děkuji moc.Ahoj Jenda.
Ahoj Jendo, děkuji za pochvalu, zajímalo by mě co konkrétně se tvému otci na tom traktoru líbí, jestli spotřeba, nebo výkon, nebo praktičnost a účelovost, prosím přibliž.
Jinak do toho techničáku se ti 100% podívám, co vím z hlavy je, že traktor v základu bez zvláštního příslušenství jako jsou závaží v kolech váží podle štítku 1530kg. Na váze jsme ho neměli, ale podle závaží co je na zadních kolech by měl mít asi o 340kg víc. Nechci kecat podívám se na to přesně, teď nejsem doma, ale ta váha přívěsu tam je mám takový pocit něco kolem 3 tun, ale to opravdu jenom vařím z vody. Mám pocit, že jsem tam někde takovou hodnotu viděl, víc ti řeknu až ve čtvrtek. Nevím jestli není nějaký koeficient, kterým se vynásobí váha traktoru a ta ti udá max. hmotnost přivěsu.
Jinak co se týká povoleného a nepovoleného zatížení, mám jednu radu od zemědělce co měl doma už několik traktorů a má s tím zkušenosti, říká, že raději pojede pro něco na dvakrát, než aby jednou měl zbytečně překládat vlečku, nebo mordovat traktor. Ono to asi bude mít něco do sebe.
Od druhého vím, že za tou pětatřicítkou vlekl plnou pětitunu obilí nebo něčeho takového, a že ten traktor to zvládl silově jak nic, ale stavěl se na zadní, vlekl to do zdejšího docela prudkého kopce.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Jenda 3011
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 03, 2010 10:24 am

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#34 Nový příspěvek od Jenda 3011 »

Ahoj.Tatíkovi se to líbí mě taky protože to má malou sporřebu je to docela silny a obratny,říkal že s tim v JZD tahali devítitunu s bramborama od kombajnu a taky to utáhla.Já jsem si koupil 3011 a má to papíry z 3511 a mám tam psáno max.váha přívěsu 1500kg,což se mi zdá málo.Soused má zetora 25K a má psáno max.váha přívěsu 3500Kg.A zetor 3045 má psáno 5300Kg.Tak si myslím že mi to na uřadě spletli.Děkuju že se mi na to podíváš :)

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#35 Nový příspěvek od zetor tomas »

Jenda 3011 píše:Ahoj.Tatíkovi se to líbí mě taky protože to má malou sporřebu je to docela silny a obratny,říkal že s tim v JZD tahali devítitunu s bramborama od kombajnu a taky to utáhla.Já jsem si koupil 3011 a má to papíry z 3511 a mám tam psáno max.váha přívěsu 1500kg,což se mi zdá málo.Soused má zetora 25K a má psáno max.váha přívěsu 3500Kg.A zetor 3045 má psáno 5300Kg.Tak si myslím že mi to na uřadě spletli.Děkuju že se mi na to podíváš :)
To bude nebržděnýho přívěsu, né?
Zetor 5945 a Zetor 6711

Jenda 3011
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 03, 2010 10:24 am

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#36 Nový příspěvek od Jenda 3011 »

no to právě nevim,asi to zblbli :( je tam nebržděný přívěs 1500 a bržděný taky 1500Kg.Uvidím co mi řekne Zetoráček co tam má psáno.

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#37 Nový příspěvek od zetoracek »

Jenda 3011 píše:no to právě nevim,asi to zblbli :( je tam nebržděný přívěs 1500 a bržděný taky 1500Kg.Uvidím co mi řekne Zetoráček co tam má psáno.
Tak jendo díval jsem se do techničáku, a je tam v poznámce zapsán, odpérovaný závěs, a nejvyšší možná hmotnost přívěsu je 5300 kg, ty 3 tuny jsem si spletl s nejvyšší technicky povolenou hnotností traktoru, tzn. se vším závažím a voudou v kolech.
Takže asi tak, nic o bržděném nebo nebržděném přívěsu tam psáno není. Myslím si, ale, že pokud člověk není sebevrah tak si stejně pokud možno připojí vlečku, která má brzdy, protože jinak by to mohlo špatně skončit.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Jenda 3011
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 03, 2010 10:24 am

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#38 Nový příspěvek od Jenda 3011 »

Děkuju Zetoráčku,musím si to nechat opravit,mám traktot s stk a vlek3,5T s stk no a když mě vylapí policajti tak mě hned oflastrují když tam uvidí v techničáku 1500kg.

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#39 Nový příspěvek od zetoracek »

Tak jsem tu dlouho nebyl, není ted zrovna moc času vysedávat u netu, ale tak nějak dáváme postupně našeho bobíka dohromady, a při tom jsem narazil na malou chybu, na ovládání hydrauliky, na těch bočních půlkulatých pleších nám chybí takové hliníhové štítky na kterých je napsané jaká poloha ovládací páčky je pro co. Nemá někdo náhodou fotku a nebo nemohl by mi to někdo nafotit, já bych si ty štítky udělal. Bez toho to není ono :) .
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

pol032
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 16, 2010 4:00 pm

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#40 Nový příspěvek od pol032 »

to jenda 3011.....
co se tyce vahy privesu tak pozor, bohuzel v Zetoru asi nic nespletli, mam taky napsano v technicaku max 1500 kg, nicmene jak pise Mildazetor,on ma jinou hmotnost napsanou az v poznamce, tzn, ze nekdo vybehal vyjimku, proste zmena v konstrukci - zminuje poznamku o odpruzenem zavesu. Ja mam napr povolenej oranz. majak. :) Taky jsem na to koukal ponekud nevericne, lec je to tam napsano a pokud by mechytli cajti s obyc 3,5 Tunou tak bohuzel splacu nad vydelkem......
Ale celkem by me zajimalo jak jsi to resil, premyslim napsat do zetoru, at poslou dobrozdani a na zaklade toho resp. s tim vyjadrenim dojit k urednikovi? Ja se s ouradou totiz o tomhle bavil pri prevodu trakturka na moji osobu a bylo mi receno, ze co je psano v technicaku je svatost a zmena pouze na zaklade papiru......
Nicmene pokud jsi uz tento problem vyresil, rad uvitam popis reseni..........
Diky a ahoj

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#41 Nový příspěvek od zetoracek »

pol032 píše:to jenda 3011.....
co se tyce vahy privesu tak pozor, bohuzel v Zetoru asi nic nespletli, mam taky napsano v technicaku max 1500 kg, nicmene jak pise Mildazetor,on ma jinou hmotnost napsanou az v poznamce, tzn, ze nekdo vybehal vyjimku, proste zmena v konstrukci - zminuje poznamku o odpruzenem zavesu. Ja mam napr povolenej oranz. majak. :) Taky jsem na to koukal ponekud nevericne, lec je to tam napsano a pokud by mechytli cajti s obyc 3,5 Tunou tak bohuzel splacu nad vydelkem......
Ale celkem by me zajimalo jak jsi to resil, premyslim napsat do zetoru, at poslou dobrozdani a na zaklade toho resp. s tim vyjadrenim dojit k urednikovi? Ja se s ouradou totiz o tomhle bavil pri prevodu trakturka na moji osobu a bylo mi receno, ze co je psano v technicaku je svatost a zmena pouze na zaklade papiru......
Nicmene pokud jsi uz tento problem vyresil, rad uvitam popis reseni..........
Diky a ahoj
Ahoj, tak nevím jak to myslíš s tím přepisem, ale já jsem nikde nenechával nic dopisovat ani povolovat, prostě jsme to měli v techničáku napsané a hotovo. Dokonce je tento údaj i na výrobním štítku, který je v kabině pod volantem, a vzhledem k jeho zašoupanosti, bych řekl, že je to originál. Ten maják nevím, ale rozhodně je nesmysl, aby tak "velkej" traktor tahal větší dvoukolák. To co jsem napsal je z techničáku, a tak jsme to koupili.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#42 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Von si tam ůřední šiml napíše co chce.Jednou to pose.e a další už to jen opisuje.
Já tam mám napsáno 750kg nebržděnej/2100kg bržděnej. :D -To jsem si nemusel kupovat traktor,ale stačí větsí auto.
Někde se to tady řešilo a traktor prej může tahat 2,5x svý váhy.
Přílohy
10.JPG
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#43 Nový příspěvek od stano 4011 »

s tym dojebanym priepisom mam tiez skusenost , proste sa mu lenilo pozret ,poznamku na strane c , 7 a prepisal to co bolo na 1 strane ,a po zmene klasickeho technicaku z viactimi stranamy na jeden papier som prisiel o legalnu prestavbu z 6718 na 6911 ,pricom bola prevedena v STS a do kolonky na strane c 7 riadne zmena zapisana ,a to nehovorym o cile podvozku ktory bol tiez zapisany ako novy zadny most s novymi cislamy avsak prepisali tam stare ,ktore sa na nom nenachadzali
Přílohy
img008.jpg

Uživatelský avatar
zetoracek
Příspěvky: 28
Registrován: ned srp 23, 2009 9:49 pm
Bydliště: 75501

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#44 Nový příspěvek od zetoracek »

jimmy 4011 píše:Von si tam ůřední šiml napíše co chce.Jednou to pose.e a další už to jen opisuje.
Já tam mám napsáno 750kg nebržděnej/2100kg bržděnej. :D -To jsem si nemusel kupovat traktor,ale stačí větsí auto.
Někde se to tady řešilo a traktor prej může tahat 2,5x svý váhy.

Ahoj, bohajeho, jak to čtu tak si říkám jestli nejsem v kocourkově, opravdu ti úřednící to je banda až to není pěkné, vozík o max. hmotnosti 750 můžu tahat rukama a nebo Varinou a 2100 kilo oktávkou, na to fakt nepotřebuju traktor. Podle profilu vidím, že nejspíš vlastníš 40. majora, ten má větší hmotnost i sílu než náše 3511 tak klidně pětitunu může tahat jak nic. Někde na youtube jsem viděl jak s tou pětatřicítkou co máme my, tahá nabouchanou 5t. vlečku plnou kačírku a jede jak chlap. Nechej si to opravit nebo pokud budeš tahat něco většího tak je to fakt o pokutu. Ještě jsem se díval, a v malém techničáku ani nemáme zapsanou max. hm. přívěsu. Jenom je tam napsáno, odpérovaný závěs.
Pole vidí, les má uši, chovej se jak se sluší.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetoráčkův traktor 3511

#45 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

S tou změnou to nebude tak jednoduchý :zapomel: protože ve velkým techničáku mám napsanou maximální tažnou sílu 2100kg :zly: což netuším co znamená a co si o tom mám myslet.
Maximální tažná síla v závěsu a maximální hmota přívěsu snad neni to samí néé :shock:
Jinak jsem z toho jelen. :-/



PS:Jen pro zajímavost si všimněte pohotovostní a celkové váhy traktoru v OTP v mým předchozim příspěvku. :D
To abych zhubnul. :smich:

( to stano 4011,půjčil jsem si tvůj obrázek,doufám že neva :friends: )
Přílohy
Scan10184.JPG
img008.jpg
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“