Nový přírůstek 5645

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Nový přírůstek 5645

#1 Nový příspěvek od roduš »

V létě jsem pořídil Zetor 5645.důvod byl ten,že se pohybuji s traktorem po silnici a jelikož máme doma traktory pouze bez dokladů nechtěl jsem už dál riskovat pokutu a věci s tím související.nepotrebuji sice nutně traktor s předkem,ale naskytla se možnost koupě od známého za rozumnou cenu s doklady a v pojízdném stavu.postupem času zjišťuji,že stav traktoru byl celkem v dost bídném stavu.momentalne jsem pořád ve fázi rozebírání, zjišťování závad, nakupování dílů a renovování.nemám praxi v oboru, takže to jde pomalu,na rozumy chodím kde se dá.zbývá mně celej podvozek, zatím mám napůl brzdy.potřeboval bych to všechno pořádně očistit.nemám až tak silnou vapku, nánosy všeho možného jsou letitý.chtělo by to vapku s větším tlakem a horkou vodu,přece jenom všechno oškrábat nejde.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Nový přírůstek 5645

#2 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Tak Tě tady vítám a gratuluju 8)
Myslím,že když se budeš poptávat tady,zjistíš vše :)
Brzdy,řízení,čepy a ostatní drobnosti jsou běžná ůdržba,hlavně jestli převodovka a motor klapou jak mají.

Máš i foto??
Tak ať se daří.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#3 Nový příspěvek od roduš »

Díky,fotky nějaký mám.ale už jen v rozdělaném stavu.bohužel původní fotky z dovozu se mi ztratily spolu s umírajícím telefonem.prijel jsem po vlastní ose asi 25km se strachem(propadlá technická od 2012)ale bez poruchy.vše na traktoru fungovalo akorát sem tam nějaký úniky oleje a špatný brzdy.postupně jsem toho objevil víc,ale s tím rizikem jsem do toho šel

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#4 Nový příspěvek od roduš »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

jednu původní fotku mám,ikdyž teda nic moc.ty další jsou současný stav

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Nový přírůstek 5645

#5 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pěknej ůlovek 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Nový přírůstek 5645

#6 Nový příspěvek od Matúš »

Na čistenie odporúčam dimer, prípadne mám doma nejaký čistič motorov a to je paráda, nastriekaš na tie nánosy oleja s prachom, pár minút necháš, potom zmyješ klasickou wapkou a je to jak nové 8) Nech sa ti darí. :friends:

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#7 Nový příspěvek od roduš »

Díky za tip, říkal jsem si že bych pořídil silnější vapku s ohřevem vody.samozrejme starší tak do 20tis.moje vapka má tlak kolem 110bar,což na některý nánosy nestačí.nejradsi bych odstranil i zbytky barvy,přece jenom když už se to dělá tak by to chtělo pořádně.ostatni věci co šly oddělat tak prošly pískováním a dál lakováním.jeste se zeptám,ulomený panty na laminátové střeše jste lepily čím? myslím,že to jste asi měli většinou všichni.předchůdce to měl omotaný drátama (což já rozhodně dělat nebudu),tavná pistole taky nepomohla.po pár týdnech to upadlo znovu.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Nový přírůstek 5645

#8 Nový příspěvek od Hranostaj »

Na ten laminát se koupí sada v kyblíku.
Je tam priskyřice, tužidlo nebo tvrdidlo či co to je a pak tkanina.
Stojí to cca 250kč

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#9 Nový příspěvek od roduš »

Díky, zítra jedu do města tak se stavím v drogerii.tam by to mohli mít.montáž střechy je sice ještě daleko,ale opravit to můžu hned.vypadá to, že se mi podaří půjčit tu silnou vapku,tak se aspoň trochu pohnu z místa.j este mám dotaz.teče mi olej z jednoho náboje předního kola,i po výměně gufera.je to blbost vůbec tam olej nedávat a dát tam jenom nějakou vazelínu?to je už jediný místo kde mám nějaký úniky.doteď jsem vyměnil gufera u brzdových bubnů, pedály,vyvodovy hřídel,obě přední kola a vývod na přední náhon.tam to bylo moc špatný.nejnizsi místo převodovky a tudy tekl olej ven.je tam taková příruba(která přitahuje ložisko) vsazená dovnitř a v ní jsou gufera.gufera na hadry, příruba rozlomená,olej teče ven a kardan měl centimetrovou vůli.predchozi majitel rikal,že je potřeba dolivat olej.pak jsem zjistil proč.bohuzel přírubu jsem originální nesehnal (na novější typy není problém) naštěstí není až takový problém se soustružením,takže vše zdárně vyřešeno.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#10 Nový příspěvek od roduš »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#11 Nový příspěvek od roduš »

Nevíte někdo jaká je tloušťka bloku motoru za čerpadlem?

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#12 Nový příspěvek od roduš »

nevíte někdo kde se dá sehnat guma co se dává mezi kabinu a nádrž?už skládám a tahle guma mi ještě chybí,taky ještě originál gumy na skla.ty prý se už ale nedělají(mám tu starší kabinu)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nový přírůstek 5645

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj gumu na čelní okno koupíš. Ta se vyrábí. Ty ostatní gumy se dají sehnat v metráži. Taky jsme je scháněli. Musí se to pak nařezat na míru. V rohách jsem to namasťil bitumenovím černým tmelem a není to skoro poznat. Já je sehnal na burze, jezdí tam chlapík a má plnej vlek metráže. Občas se nechá i u prodejců dílů na traktory na ní kápnout. Někde tu na foru je vlákno, kde se to řešilo a pár lidí tam dalo i odkazy. Zkus pohledat, někde to tu je.
Tu gumu mezi kabinu a blatníky jsem sehnal taky v metráži. Ale dopředu pod kabinu a nádrž ne. Ta nikde tenkrát nebyla. Dali jsme tam z osobáku něco a zatím je to v pohodě. Ona je taková vysoká, aby obsáhla tu díru. A něco jsem tu měl z rozebranýho auta. Originál měl uvnitř nějakej kousek i molitanu a to bylo uplně sežraný a na cucky.
Tak jsem teď kouknul na stránky Agroad Kuřim ( tam kupujeme věci na naše traktory ) a tam tu gumu metráž na okna mají v nabídce. To by nebylo od Tebe daleko.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#14 Nový příspěvek od roduš »

díky za tip,zkusím tu kuřim

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#15 Nový příspěvek od roduš »

měl bych pár dotazů
dá se někde sehnat:-korek nebo nějaká náhrada do kohoutu nádrže?
-plechový kryt pod přístrojovku-zespodu nad víko převodovky
-zakrytování otvoru dole mezi nádrží a kabinou(nějaké rozměry,foto)jsou tam navařené dvě6mm matky nad sebou
-zakrytování podlahy nad odvzdušnovákem brzd(mám tam jeden úchyt s8mm vnitřním závitem)nějaké rozměry,foto
-dotaz ohledně ovládání hydrauliky:koupil jsem věci na zajištění ovládací páky ale něco mi tam chybí.je tam matka,pružina,nějaká třecí podložka.kolík ovládací páky,na který to vše přijde,má na konci 6mm vnitřní závit.matka má ale jemný 10mm závit.chybí tam asi nějaké"šroubení".hodilo by se mi nějaké foto,rozměry
-je potřeba kontrolka zadního pracovního světla?
-jde prac světlo zapnout bez zapnutí ostatních světel?
-co je potřeba na traktoru mít za označení,štítky a výbavu na technickou?
-při otočení volantu do krajní polohy vlevo mi chytá přední kolo o tyč řízení,máte to taky tak?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“