Nový přírůstek 5645

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nový přírůstek 5645

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ti so sklenky furt tecie nafta aj po vymene tesnenia, tak mas prehnutu prirubu cistica. Pri prilisnom dotahovani sa ten hlinik postupne deformuje. Kup komplet novy cely kus a budes mat pokoj. Vyrabaju sa dokonca uz aj zelezne poniklovane tie hrube cistice. Do klasickej rucnej pumpy ide len jeden gumeny O-kruzok dost blbych rozmerov. Nastastie u traktorov s nadrzov hore tu rucnu pumpu ani netreba kedze ide nafta spadom. Ja som sa doma na 69 tej pumpy naposledy dotkol pri vymene filtrov ked som ich odvzdusnoval. Inak ani ked traktor celu zimu za 4 mesiace stoji netaham vôbec.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#32 Nový příspěvek od roduš »

Před chvilkou jsem čistič paliva i pumpu objednal,jak to přijde, pustím se do výměny.samozřejmě se dá jezdit i takhle,ale čistý je čistý

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#33 Nový příspěvek od roduš »

Tak závada s kapající naftou pravděpodobně vyřešena.vyměnil jsem celý těleso se skleničkou a nafta už dva dny nekape.pravdepodobne byl prohlej vršek nad těsněním skleničky.dal jsem to tam nový,komplet se skleničkou.tohle tělo je kovový, starý bylo hliníkový

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#34 Nový příspěvek od roduš »

Tak dnes konečně proběhla úspěšně technická kontrola. :wink:
Nějaký mouchy sice byly,ale nakonec o.k.ještě zbývá přepis a zase bude o starost míň :)

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#35 Nový příspěvek od roduš »

Technický dotaz:při zapnuté hydraulice mám menší únik oleje někde u ramene hydrauliky.je tam nějaké spec.těsnění nebo gufero?rameno je potřeba stáhnout s tisicihranu?hydraulika drží, nepadá.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Nový přírůstek 5645

#36 Nový příspěvek od stanik84 »

V pumpičce je o-kroužek. Kup Bosch i s redukcí.

Jinak s tím těsněním kabiny u nádrže. Celý jsem to předělal. Udělal jsem kolem řadící páky a sloupku řízení podlahu a celý to zakapotoval. Pod nádrží jsem vyhodil silentbloky, přimontoval k té kapotáži a nádrž je součástí kabiny. Pak jsem vzal hliníkovej slzičkovej plech, udělal si z papíru šablonu, vystřihnul podle ní a kolem nádrže jsem dal těsnění pátých dveří z Felicie. Zvenku je to ke kabině na texíky. Je klid.

Jinak ta dnešní guma stojí za prd. Za dva roky je po ní - říkám tomu stlačená tma. Myslím ty silentbloky, hadice k chladiči atd. Těsnění do kohoutu nevím jestli seženeš. Nový kohouty se ale pořád dělaj.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#37 Nový příspěvek od roduš »

Díky za tipy,nafta přestala úplně prosakovat výměnou celého tělesa skleničky za nové(kovové, pozinkované).těsnění kolem nádrže mezi kabinou zatím nemám žádné,kohout u nádrže jsem dal nový a je taky pokoj.ted už jen ta hydraulika

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#38 Nový příspěvek od roduš »

Nemáte někdo navíc,nebo rozměry táhel,co jsou u zadního otviraciho okna?takové ty jak jsou k nim přichycené ty dlouhé pružiny

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#39 Nový příspěvek od roduš »

Pohrávám si s myšlenkou,že bych do traktoru dal fridex.zatím pořád jezdil jen s vodou,tak mám obavu,že po nalití fridexu někde něco "povolí".mám to napřed něčím vypláchnout nebo rovnou fridex?v zimě sem tam vyjedu, tak se mi to nechce pořád vypouštět a hlídat aby to nezamrzlo

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový přírůstek 5645

#40 Nový příspěvek od jojo7011 »

Prave naopak cista voda nieco povoli. Napr. G12 konzervuje, zabranuje tvorbe vodneho kamena a maze vodnu pumpu.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#41 Nový příspěvek od roduš »

G12 to je ten růžový, podle testů by měl být velmi dobrý
Naposledy upravil(a) roduš dne sob říj 17, 2020 10:21 pm, celkem upraveno 1 x.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#42 Nový příspěvek od roduš »

Myslel jsem to tak jestli po nalití fridexu někde nepovolí třeba těsnění,a jestli bych to mohl předtím něčím propláchnout.předchozí majitel,pokud vím,jezdil taky jen s vodou.doteď žádné úniky vody nebyly.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový přírůstek 5645

#43 Nový příspěvek od jojo7011 »

Cista voda sposobuje hlavne koroziu a tvorbu vodneho kamena. Takze ked doteraz nic nepovolilo tak s nemrznucou zmesou urcite nic nepokazis za predpokladu, ze ju spravne nariedis. Neviem ako tam u vas, ale u nas za poslednych par rokov uz ani zimu nemame, takze osobne preferujem G12 a nariedujem v pomere 1L nemrznucej G12 na 1,5L destilovanej vody ( 1 : 1,5 ) co zodpoveda odolnosti zhruba do -26C. Pomer riedenia sa moze lisit od koncentracie danej G12. Kazdy vyrobca to ma inac preto pozorne precitaj etiketu. Urtcite nelej nezriedeny koncentrat. Ten moze fakt zozrat hadice aj tesnenia. G12 ( ruzova ) preferujem aj z toho dovodu, ze ju bezne dostat kupit barskde ( na benzinke, v mototechne, vo farboch lakoch, v kauflende atd. ). Nemusis ju objednavat ako napr. tu zltu 3,14covinu do aut koncernu PSA.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Nový přírůstek 5645

#44 Nový příspěvek od roduš »

Traktor je částečně připraven na zimní provoz.fridex napuštěn,naředěn na nějakých -32°,nikde nic neteče.ještě mám objednanou gumu mezi nádrž a kabinu tak uvidíme jestli bude pasovat.předchůdce tam měl montážní pěnu,asi to dobře těsnilo,ale hodně se to i drolilo a nádrž byla v tom místě solidně odrbaná,což už jsem nechtěl.originální guma nevím přesně jak vypadala tak jsem po různém hledání vybral takovou profilovou.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“