Z3011-budúci veterán

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Z3011-budúci veterán

#1 Nový příspěvek od SuloNR »

Zdravím vás páni,
pred nedávnom som sa stal majiteľom Zetor 3011, ktorý som si zaobstaral so susednej dedine, kde u majitela stál niekolko rokov v garaži(chalabohu vo vykurovanej), traktor som domov dotiahol nakolko to u povodného nebolo možme naštartovať,
Samozrejme nebolo to všetko ako majitel popisoval, motor mal byt v top stave zgeneralkované vstrekovacie cerpadlo a trisky, ale opak bol pravdov, po dlhom štartovaní tridciatka ledva chytila, najprv jeden valec, potom ledva ledva druhý a tak to aj ostalo....vytiahol som trisky naliat do valcov petrolej trisky dať skontrolovať samozrejme že boli zlé.
Znova nahodil trisky traktor naštartoval na brnk ale na volnobehu šiel na dva valec v otáčkach už šiel normálne.
vytiahol som aj čerpadlo a dal aj to pozrieť, žiadna generálka na nom robená nebola, dokonca celé čerpadlo bolo na odpis, bolo z vnutra vypadane, teda zoxidovaný hlinik lebo v nom bola voda, takže druhé čerpaldo bolo treba, mal som doma z 52-ky takže dal som to zgenerálkovať to a po nahodení je to šepot kvietin :wink:
Dalej dalsie necakaná sprava pri výmene oleja z motora vytieklo najprv asi cca pol litra vody a potom olej, ci to niekde vonku stalo alebo co zatial neviem nechal som to poriadne odtieciet nalial nový a zatial sa nič neprejavilo, preistotu som ale dal do chladica prášok na lepenie chladičov , pokial je nahodou ozaj prasknutý blok tak to hadam pomože, ale vsetko sa uvidi casom.

Moje plány: mal som v minulosti traktorík Kramer Kl 200, bol to veterán absolvoval som s nim jazdu na na Agrokomplex na výstuvu veteránov, len ten som predal na Moravu do múzea.
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#2 Nový příspěvek od SuloNR »

zopar foto


Obrázek
Obrázek
Obrázek
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#3 Nový příspěvek od SuloNR »

a tu je zopár foto bývalého veterána Kramer, bol to dvojvalec vzduchom chaldeny motor deutz, v super stave origo hydraulika a aj bočná kosa


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Z3011-budúci veterán

#4 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, gratuluji k nákupu třicítky... I když dvouválec je dvouválec :D :D 8)
Měl jsem to hodně podobný jako ty... Tak ať to jde od ruky a brzo zase šlape 8)
A hlavně přidávej fotky z renovace :)

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#5 Nový příspěvek od SuloNR »

Dakujem za uvítanie, 8)
povodne som aj ja chchel 20-cku ale žiadna solídna nebola v dohlade, potom sa vyskytlo toto tak som si kupil 30-cku
no budem musieť začať niejak viac fotiť, lebo to som doteraz nebol až tak zvyknutý, dáke práce som už porobil urobil spodný záves-teda spodné tiahlo nie však origo z 30-tky ale silnejsie zo 70-tky, lebo mám doma urobenú dvojkolesovú do spodného tiahla.
Rozobral som aj vrchné tiahlo dal si vyrobiť vložku kvoli tomu že tam bola strašne velká stredová diera, dotiahol strunu na nom a zložil.
teraz akurat robím kompresor, niejak slabo fukal takze rozobral som dal nové kruzky rozobral ventile na hlave precistil a uvidim ci to pomohlo...
fotky dáke dodám
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#6 Nový příspěvek od SuloNR »

takže niečo nové sa cez víkend dialo, repasoval som kompresor, respektíve vymenil nový piest aj s krúžkami, rozobral hlavu na kompresory precisťil ventily tak uvidím ako to bude teraz fungovať.
nemal som na traktory ohladom vzduchu nic takže som si nasiel darcu veci ako boli trubky nadrz a podobne veci, odlučovac oleja som uz nahodil este musim ostatné veci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zacal som aj s oskriabavaním niekolko vrstiev farieb ktoré boli použité na traktory za X-rokov, dostal som sa k základnej cervenej co som bol spokojny, oskriabal som zatial iba pod tým co som montoval budem dávat dole aj vstrekovacie cerpadlo tak to poriabne oskriabem aj pod tým len tam mám prasknutý blok takze to chchem niejak upravit aby to aj normálne vyzeralo
Obrázek
Obrázek

tu je na fotkách aj "darca ogránov" z ktorého som si pobral niejake veci ktoré boli v lepšom stave ako tie čo som mal ja
Obrázek
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#7 Nový příspěvek od SuloNR »

Takže cez výend sa dačo porábalo, bl som na nákup kde som si zohnal chýbajúci originál predný disk(mal som iba jeden druhý neviem ani z čoho bol, aj ked tento má v sebe niejake diery to je detail, zákald je že má rovnaký tvar ako originál) a zohnal som si aj predné blatníky vo velmi dobrom stave.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Potom som si zohnal , respektíve otec mi daroval vstrekovacie čerpadlo zo svojho traktora, ktorý som už davnejšie nazval darca orgánov, bolo tak čerpadlo aj s "cucákom" kde ja som mal na traktore čerpadlo bez neho, čiže čerpadlo z 5211, keďže som to chchel mať originál ako má byť tak som si ho prehodil, najprv poumýval, vypustil z neho starý olej dal nový


Obrázek
https://postimg.cc/image/m584hreo5/ec1a5c73/


pri tejto ceste som vytiahol von aj trisky lebo ked som naštartoval traktor bez výfuku tak z druhého valca mi cez výfukový kanál vytekala nafta, chyba zistená, bol prasknutý obal trisky, neviem ako sa to mohlo stať ale tak stalo sa, vytiahol som preto aj ostatné a nadstavil vsetky na požadovaný tlak 175.
teraz mám aspoň istotu že všetky su v 100% stave.


Obrázek
Obrázek
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Z3011-budúci veterán

#8 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Předepsaný je tlak 160 atm.

Obrázek
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Z3011-budúci veterán

#9 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Kde jsi sehnal přední pláště? Já druhý nemůžu za boha sehnat.

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#10 Nový příspěvek od SuloNR »

jimmy 4011 píše:Předepsaný je tlak 160 atm.

Obrázek
neemal som po ruke žiadnu literatúru kde by som sa presne dočítal aký je predpísaný, pred rokom som bol u jedného pána ktorý mi nadstavoval trisky na Zetor 7011 tiež ich dával na 175 tak som usúdil že by to mohlo byť rovnaké, ale ked si myslím že v konečnom dôsledku tých "15" nemože robiť žiadny problém či???
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#11 Nový příspěvek od SuloNR »

MeNadruhou píše:Kde jsi sehnal přední pláště? Já druhý nemůžu za boha sehnat.
ja som si zohnal celé komplet koleso aj z pláštom, dezénovo je síce dobrý ale už má 100 rokov :) , plášte budem aj tak časom kupovať nové.
a ked sa bavíme o tých pláštoch nevie mi niekto povedať aké boli originál na predu??
ide mi o to že som si na 30-tku zohanl aj papiere ale hend som ich docastne vyradil a neviem vobec že aku pneu su zapisane v technickom, mám pocit ze 5,50-16 ale niesom si istý, neviem mi to niekto prezistit co máte zapísané v technickom???
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#12 Nový příspěvek od SuloNR »

tak včera sa mi podarilo nahodit už čerpadlo trubky a aj trisky, akurat som to nestihol uz nastartovat ale tak to stíham cez výkend.
kedže som mal kompletne oodstrojenú celu stranu tak som motor celý oskriabal až do základne farby(bolo tak asi 5 vrstiev) teraz je motor suchy, pojazdním s ním a pokial nebude nikdy žiadny unik tak budem lakovat ale to viím realne asi az na zimu.

Obrázek



vieti mi niekto odfotit ako máte riesený prepad nafty???lebo ten "originálny" sposob sa mi moc nepáci.ako mi ide prepadová trubka z nadrze popod baterku tak tam sa mi to stále dotýka a už tá trubka bola niekolko krát aj zváraná, preto by som to chchel niejak inak vymysliet
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Z3011-budúci veterán

#13 Nový příspěvek od StaPo3011 »

SuloNR píše: ..........
vieti mi niekto odfotit ako máte riesený prepad nafty???lebo ten "originálny" sposob sa mi moc nepáci.ako mi ide prepadová trubka z nadrze popod baterku tak tam sa mi to stále dotýka a už tá trubka bola niekolko krát aj zváraná, preto by som to chchel niejak inak vymysliet
Já tam mám místo trubky hadici. Už to tam tak bylo když jsem to koupil. Původní trubka zkrácená hned u vyústění (banjo) vratky do nádrže, na ni nasazená hadice se stahovací páskou.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Z3011-budúci veterán

#14 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Já jsem se taky odchylil od origo řešení s trubkou, a použil jsem pancéřové hadice. Jak pro přívod tak i pro přepad. Pod baterkou na nich mám navíc kousek rozriznute normální hadice. A nechal jsem si je udělat na míru podle vzoru aby mi to pěkně sedělo. Věřím tomu, že by to tak dneska udělali i v sérii.

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Z3011-budúci veterán

#15 Nový příspěvek od SuloNR »

ako trubku som zavrhol uz hned po demontáži , urcite si dám urobit pancierovu hadicu aj na prívod aj predpad, len ma zaujímalo hlavne to T-čko(kde sa spája prepad z trisiek a z cerpadla) či ste to nechali povodné alebo to máte nieja inak upravené?? na fotke mám este stare cerpadlo z 52-jky, teraz uz mám originál

Obrázek
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“