Zetor 2011, rv. 1967

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Zetor 2011, rv. 1967

#1 Nový příspěvek od jendex »

Zdravím všechny příznivce Zetorů UŘ1. Už dlouho jsem koukal po Zetoru 2011. Koncem listopadu se večer objevil na bazaru tenhle krasavec a v sobotu odpoledne už byl doma :wink: .

Traktor byl pojízdnej, všechny rychlosti šly dobře, vše fungovalo.. jen byla hoodně velká vůle na hřídelce vstřikovacího čerpadla, strašlivá vůle v řízení, chladič jak řešeto...

Hned jsem se pustil do rozebírání kapotáže, chladič jsem odvezl na opravu, čerpadlo na celkovou kontrolu a opravu hřídelky.

Následoval přesun s traktorem do garáže, kde se demontovala přední náprava, motor, portály, převodovka... prostě všechno dolu. Při demontáži motoru se zjistilo, že byl prasklej blok a šikovní chorvati to "zasmrkali" tak, že voda tekla mezi svárem a blokem.. Došlo tedy na rozebrání motoru a odvezení kamarádovi k vydrážkování a zavaření..

Bohužel přes týden nejsem doma, tak na "dvacítce" dělám jen o víkendu..

Přikládám pár fotek :)

http://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#2 Nový příspěvek od mastnacek »

Parda, tesim se na dalsi pokracovani 8)

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#3 Nový příspěvek od romie »

Pěkně jsi se do toho pustil. Tak ať to všechno klape 8)

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#4 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Parádní stroj! 8)
Ať se práce daří.Nezapomeň průběžně fotit. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#5 Nový příspěvek od jendex »

Tak se ještě vracím, co jsem doteď na dváce udělal... Sundal jsem bubny a pustil se do demontáže paken. Pravá strana šla krásně, levá strana byla ale jak zavařená.. Nakonec došlo k navaření šroubů na čepy, nahřání autogenem a vytočením. Když už jsem měl autogen v ruce, nahřál jsem věnec a hodil na setrvák.

Ve volný chvíli jsem otestoval vstřiky - jsou v pohodě (jedna z mála věcí 8) )

Nyní mám kompletně rozdělanou převodovku ;-)

Až bude zase chvíle, přidám zase nějakej ten blábol a hlavně fotky :wink:

http://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#6 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, gratuluji k nákupu, taky po ní pokukuji. Práce ti jde pěkně od ruky, jen tak dál a ať je dílo zdárně hotovo. Tyto nemoce má snad každá traktor z druhá až n-té ruky, to je normální. Mohl bych na Tebe mít otázečku? Jak je široká rozvodovka a jak jsou dlouhé nohavice poloos? Díky za odppověď.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#7 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, děkuji za chválu, snad se ti taky poštěstí sehnat :) níže zasílám fotky, snad ti pomůžou :)

https://s13.postimg.cc/io85lus47/IMG_20 ... 3535_1.jpg

https://s13.postimg.cc/cnagownjb/IMG_20 ... 3710_1.jpg

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#8 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, díky moc, takhle je to uplně perfektní.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#9 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

paradni :) ja mam svoji 2511 taky rad supr stroj jen zadek je ze 3011 bo origo prevodvka nesla sehnat + prej jsou horsi z nahradnima dilama
8)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#10 Nový příspěvek od jendex »

Tak Vás zase po delší odmlce zdravím!

Zase jsem se v maratonu 2011 posunul o něco dál. Hned když jsem půlil traktor a vyndal víko převodovky, zjistil jsem, že je na posuvném kole 2. a 3. rychlosti uštíplej kousek zubu. Kamarád, co dělá od mala motory, tak říkal, že když nechybí celej zub, tak to neřešit.. Trochu se mi ulevilo, že nebudu muset brakovat převodovku.. Nicméně asi po týdnu jsem vyndal přesouvací vidličky a zjistil uštípanejch asi 5 zubů na kole 1. a 2. rychlosti na předlohovce.. Další práce byla jasná... demontovaly se veškerý hřídele, proběhla kontrola všech ozubenejch kol... dokonce jsem zjistil, že na přesuvném kole, kde byl štíplej zub, tak byl už další naprasklej, takže ještě že tak 8) Když jsem vyndal všechny kolečka a hřídele, tak jsem vylovil pár pěknejch úlovků v podobě uštípanejch zubů, co se váleli na dně skříně ;-)

Dalo mi trošku práce sehnat přesuvný kolo, ale zadařilo se a už je na svym místě, sesazený na hřídeli 8) :) Předlohovou hřídel už mám sesazenou taky, ložiska do převodovky nakoupený.

Při demontáži pedálů jsem narazil na vyflákanou díru a hřídel v místě spojkovýho pedálu, takže dojde i na novou hřídel a opravu pedálu :)

Když už jsem byl v tom rozebírání, vyndal jsem i řízení a zjistil, že je vysypaný spodní ložisko na hřídeli volantu a vrchní od toho nemá daleko. Bohužel bylo spodní ložisko vysypaný už dýl, takže došlo v poškození závitu na hřídeli a tím poškození matice.. Tudíž nešla hřídel vyšroubovat ze závitu matice, takže vyndávání samopalů nebylo jen tak :) Ve skříni mi tak zůstal vnější kroužek ložiska, tak se z vnitřní strany objel svářečkou a po vychladnutí se v pohodě vyndal ;-)

Když jsem měl celou skříň převodovky "prázdnou" hned jsem jí z venku zbavil starý barvy. V horní části skříně řízení mám originál barvu, tak tu jsme zatím nebrousil a nechám si podle ní namíchat barvu na spodek :)

V tuto chvíli čekám na zavaření motoru a vyhotovení hřídele pedálů... pak už půjde převodovka do kupy :wink: 8)

Mrkněte na další várku fotek :)

http://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

moc pekna prace ale ja bych vymnil aji kolo 2a3 bo se my zda ze ten material bude delat ten samy problem z ustipovani zubu pokud sis takle vyhral menil bych co nejvic dilu jde ten traktor kdesi dostal nejhorsi zachazani prevodovky radily jak tatari :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#12 Nový příspěvek od anton30 »

ahoj.
pekná práca. toto isté som robil aj ja minulú zimu. a myslel som vtedy, že v horšom stave ako som to mal ja to už ani nemôže byť. a ako tak pozerám, Ty to máš ešte zložitejšie. nastastie sa 20tka major robi celkom lahko.. myslim to tak, že nie je to take mohutne a ťažke na manipulovanie. pri montaži prevodovky a diferencialu som si vystačil sam. akurat portaly sme davali dvaja a ručne. len sa trosku horšie zhaňaju diely do prevodovky.
držím palce. vela zdaru 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#13 Nový příspěvek od Matúš »

No tak my sme na 2023 dávali portály tiež ručne traja a bola to makačka. Najhoršie bolo, že tam je to trošku iný systém, sú tam také rozety s trecími lamelami, ktoré idú do ozubeného bubna. Takže náhodou sa niektorá lamela trošku pootočí a už to tam nesadne. Potom pre istotu sme tam zabudli dať zaisťovaciu podložku, potom spadne pás a tak, takže jednu stranu trikrát a druhú päťkrát. Nervy som mal na uzde :D

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 387
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#14 Nový příspěvek od Laslou »

Matúš píše:No tak my sme na 2023 dávali portály tiež ručne traja a bola to makačka. Najhoršie bolo, že tam je to trošku iný systém, sú tam také rozety s trecími lamelami, ktoré idú do ozubeného bubna. Takže náhodou sa niektorá lamela trošku pootočí a už to tam nesadne. Potom pre istotu sme tam zabudli dať zaisťovaciu podložku, potom spadne pás a tak, takže jednu stranu trikrát a druhú päťkrát. Nervy som mal na uzde :D
Tak to já nasadím portál ručně sám. Chce to jen dobře vycentrovat lamely směrový spojky. :)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#15 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, tak zase přidávám pár pokroků na dváce :)

díky za chválu, zkouším to dělat co nejpečlivěji :) Já jsem portál sám nerval, taky proč, když může pomoct kočka ;-)

Poslední dobou snad jen brousim, což neni moc super práce :vztek: ale od posledně mám očištěný víko převodovky, řízení, pedály, rozvodovku, hydrauliku..

Jeden den se mi do broušení nechtělo, tak jsem zkompletoval převodovku, šlo to snad ještě líp než to vyndávat.. vyměnil jsem všechna ložiska za nový :) když už jsem byl v tý kompletaci, sestavil jsem i řízení.. Dváca má novou hřídel řízení s maticí, kameny byly jako nový.. asi se v tom chorvati vrtali... jako asi ve všem :pohlavek: :evil:

Už bych snad měl mít brzo hotovou hřídel pedálů a ještě navíc hřídel k vypínacímu ložisku spojky.. po 50 letech už byla moc vyflákaná..

V tuhle chvíli mám komplet rozdělanou rozvodovku.. vše, co na kostce bylo přidělaný jsem odmontoval a zvlášť očistil.. musel jsem demontovat i čerpadlo na hydrauliku a vyčistit, protože na dně víka bylo ještě dost špon a bordelu z ulámaných kol převodovky... Až bude zase chvilka času, musím si vyflákat pár těsnění a půjde rozvodovka do kupy :)

přihazuju další fotky 8)

http://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“