Zetor 2011, rv. 1967

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#151 Nový příspěvek od jendex »

Tak zase po době..!

Když už byl chvíli čas, tak jsem opravoval zadní blatník.. ten nám dal! opraveno, zabroušeno! ;-) ještě je tam pár drobností na dodělání, ale nedalo mi to a musel jsem to na traktor zkusit :)

Tímto bych se Vás chtěl zeptat, jaký díry mají být na blatníku a jaký ne? Nějaký tam mám určitě navíc, ale přesně nevím, jaký tam mají být z fabriky...??

Ještě budu muset udělat dle dobové fotky krátké vzpěry z pásoviny od blatníku k portálu. Když jsme vařili blatník, navařili jsme i kousek plechu na krytku lanka ruční brzdy, který jsem následně ořezal a obrousil, aby na obal převodovky pasovalo :) pak jsme ještě zavařili plechařinu u řadicí páky, která byla od fofrklacku vyflákaná.. to ale ještě nemám obroušený, takže foto příště ;-)

už aby bylo líp a dvácu vytáhnu zase na chvíli na vzduch aby se provětrala ;-) ;-) pořád u nás jen prší a prší

Díky za odpovědi ohledně děr v blatnících a mrkněte na fotky :)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#152 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Vyfotil jsem Ti blatník,kterej jsem sehnal jako novej.Jediná díra,kterou jsem tam vytvořil já je v žlutým kroužku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ty ďoury u přední blikny bych si celkem dovedl představit,že by tam bejt nemuseli. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#153 Nový příspěvek od jendex »

Jimmy, díky moc za fotky blatníků, moc pomohly. Ve volných chvílích, kterých moc není, jsem díry navíc zavařil a obrousil.. Blatníky mám snad už připravený.¨

Musím ale ještě vyrobit vzpěry blatníků od portálů, které na dváce sice byly, ale upravovaný a ulámaný. Podařilo se mi i vyspravit plech u řadicí páky, kterej byl vymlácenej...

Ještě jsem si vzpomněl, že nemám držák baterky, který moc lidí nejspíš nemá...

I přesto se zeptám.. NEMÁ NĚKDO TENTO DÍL Na TRAKTORU (pozice 13), který je na pružině a drží baterku v kastlíčku?

Obrázek

kdyby ano, budu velice vděčnej za foto a pár rozměrů, abych si ho mohl vyrobit :)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#154 Nový příspěvek od jendex »

Tak jsem dneska konečně udělal ty vzpěry zadních blatníků :) venku hnusně, tak jsem se dváce zase trochu pověnoval 8)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#155 Nový příspěvek od jendex »

Držáky baterky už mám hotový :) úplně origo udělat nešly, protože na baterce jsou nalévací otvory přímo uprostřed baterky..

traktor jsem pak ještě nahodil a jel se s ním naposled před zimou projet :) alespoň jsem zkusil, jestli něco někde neteče nebo nekape 8)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#156 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pěkná práce 8) jako vždy.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
tawid
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 13, 2009 8:40 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#157 Nový příspěvek od tawid »

Ahoj, odešel mi startér na dvacítce, ze 69 má dlouhou přírubu.
Kde se dá sehnat takový , abych tam nemusel dávat ten mezikus
Díky

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#158 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Bazoš a podobně.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#159 Nový příspěvek od pajik »

Ahoj nejlepší je nechat opravit ten starý... Na bazosi koupíš zase v kdo ví jakém stavu ... Tady od nás v Opatově repasuji startéry a alternátory ale to bys měl z ruky určitě ale někde kolem.tveho bydliště neco podobného bude :)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#160 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, já bych dal taky startér opravit :) když by se nepovedlo, tak bych hledal na bazoši atp.

Uživatelský avatar
tawid
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 13, 2009 8:40 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#161 Nový příspěvek od tawid »

Dal jsem ho opravit, ale nevím jak dlouho to bude trvat, kdyby něco tak dám na jiný starter ten mezikus, máte s tím někdo zkušenosti?
Díky
:zapomel:

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#162 Nový příspěvek od jendex »

Tak po hodně dlouhý zdravím!
Za tu dobu se toho moc nezměnilo.. jen jsem musel pro velký úspěch sundat kapotu a nádrž a rozebrat řízení, protože mi tekl (spíše kapal) olej ze skříně řízení na levé straně.. Zkoušel jsem dával jiná, drahá gufera, ale prd platný.. Vyndal jsem samopaly, které jsem i s litinovými odlitky odvezl na navaření a přebroušení.. Bohužel jsem ale nepochodil, protože mají linku nastavenou na novější samopaly s kuželem a kdyby měli linku přestavit, tak se nedoplatím..
tak přišel na řadu krok č.2 a to vyfrézovat hlubší drážky pro gufera a dát tam buď 2 za sebou, nebo jeden a silonovou krytku..
Po vyfrézování jsem hodil řízení do kupy, nalil olej a zatim olej neteče 8) a to tam mám zatím jen jedno gufero.. Tak doufejme, že to bude ok..

Jestli bude chvíle času, musím se pověnovat kapotě, trošku jí dát do kupy, povařit a vyrovnat :) opravit poškozenou masku a tak

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#163 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, Zetoráci

o víkendu bylo ideální počasí na to si trochu pohrát s dvacítkou :) musel jsem se pustit do toho, co jsem odkládal - opravu kapoty. Maska byla od Chorvatů nabořená, dva pásky v mřížce byly zmuchlaný, že by je nijak nešlo opravit.. dlouho jsem přemýšlel jak na to, nejdřív jsem myslel ohnout trubku a následně jí seříznout, ale to nešlo.. Pak nás napadlo to, co nakonec vyšlo. Nechal jsem si vypálit pásky, který se naohýbaly podle nepoškozených pásků v kapotě. Pak se jen brousilo a brousilo.. Poškozený pásky se vyřízly a navařily se kusy nový.. zase přišlo na řadu broušení a oprava hotová ;-)

jsem spokojenej, maska vypadá o moc líp, než byla 8)

Ještě ale kapota není hotová, musím jí ještě vyklepat, navařit zpátky závity na mřížku masky a pantík pro víko kapoty :)

Přidány fotky z opravy kapoty, tak mrkněte :)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#164 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Paráda bude lepší jak z fabriky :)

Uživatelský avatar
JURIST
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 28, 2012 5:19 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#165 Nový příspěvek od JURIST »

Obdivuhodna praca 8) 8) 8) inač tie držiaky baterky idem robit tiež , kedže original je nezohnatelny tak som to vyriesil takto : oskenoval som si obrazok z priručky a zvacsil som ho do mierky 1:1 uz len to potom prekreslit a vyrobit. VIdel som ze ich uz vyrobene maš ale maju iny tvar ako original, vid obrazok
Obrázek
Pred 20 rokmi: MADE IN CZECHOSLOVAKIA
Dnes : MADE IN CHINA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“