Zetor 2011, rv. 1967

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#136 Nový příspěvek od jendex »

Jooo, tak na to si ještě chvíli počkáme :) :)

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 181
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#137 Nový příspěvek od kovář 1 »

asi je to blbost, ale napadlo mne na to hodit(když je to tak kráásně odrátkovaný) bezbarvej lak.
co ty nato, nebylo by škoda veškeré to snažení s broušením zalejt barvou?
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#138 Nový příspěvek od jendex »

Taky jsem si to občas říkal :) bylo by to hodně zajímavý.. ale tak to by musel bejt stroj bez jediný vady.. vem si teď ta kapota.. veškerý opravovaný místa by byly vidět... to by to zkazilo :) hodím to do červeno-zlatý a uvidí se :) :)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#139 Nový příspěvek od jendex »

Zdravím Vás, Zetoráci!

Tak už se konečně blížím s broušením ke konci! Kapota komplet, levej blatník ze 3/4 hotovej... Už "jen" dobrousit vnitřní stranu levýho a celej pravej, kterej je i dost posvařovanej... Takže obrousit a vyspravit...

Mám už i vypálený části na opravu kapoty, takže až bude volná chvíle, tak se do toho pustím.

A konečně mi dorazily dorazy na nápravu, tak super 8)

Je toho ještě mraky, ale pokračuju a to je hlavní! 8) ;-)

V galerii jsou nový fotky, tak nezapomeňte kouknout :)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#140 Nový příspěvek od pepanek »

Koukám jak si pokročil- fakt super. Myslel jsem, že jsem to bral zgruntu ale moc jsem toho oproti tobě nebrousil. Mam to novější tak díly ještě seženu.
Jsi borec 8)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#141 Nový příspěvek od jendex »

Díky moc za chválu! :) no občas si řikám, jestli nejsem blázen, že se s tim takhle babrám... ale pak když vidim, co už všechno mám hotový, tak to přece komplet obrousim :smich: nějaký díly byly docela problém sehnat, ale podařilo se.. štěstí je, že většina dílů je stejná s 3011 a 4011 :) a když nejsou k mání, nezbývá nic jinýho, než si je vyrobit :)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#142 Nový příspěvek od jendex »

Tak je po víkendu a přidávám další posun renovace mojí dváci :)

Práce byla jasná.. brousit, brousit a až to bude hotový, tak zase brousit :vztek: :vysmech: oba blatníky mám hotový.. nyní mě čeká jejich oprava, zavaření děr, který tam jsou navíc - chorvati si dělali vzpěry blatníků, ale přidělali to tam jak to padlo pod ruku a další jejich vychytávky..

Po obroušení blatníků jsem odvrtal kastlík z kapoty.. na jedné straně byly sváry stejně už urvaný a opravovaný.. vzal jsem tedy vrtačku a bodový sváry odvrtal.. kastlík jsem hned taky obrousil a odřezal lem v části pantů na víčko kastlíku, kterej mám vypálenej...

sečteno a podtrženo.. ještě mi na broušení chybí zadní disky a mělo by to bejt vše!! :potlesk: :)

v galerii nový fotky ;-)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#143 Nový příspěvek od jendex »

Po delší době zase přidávám další krůčky v renovaci 2011..

Času teď je ještě míň než bych čekal, ale i tak se snažim trošku s dvácou pohnout.. Pořád opravuju přední kapotu, kde jsem od minula vyrobil chybějící pant spolu s gumovýma vložkama, odřezal proklepaný kraj kapoty od nádrže a navařil rovný plech, odvrtal držáky přední mřížky, aby šla kapota lépe vyklepat... kapota, aby šla líp vyklepat a vyrovnat, tak se musela nařezat, porovnat a pak povařit.. když jsem měl gumový vložky hotový, tak jsem jsem na kapotu navařil nový panty a nechal si vyrobit nový šrouby kapoty.. nedalo mi to a kapotu jsem na traktor zkusil dát.. je teda sice zatím bez navařenýho kastlíku, ale vypadá to konečně už jako pořádnej traktor 8) 8)
ještě jsem si vyrobil gumový vložky a trubičky na držák vzduchovýho filtru, který jsem k držáku přidělal a taky zkusil na traktor :) pomalu to už začíná vypadat ;-)

kontrolujte galerii :) https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#144 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj pánové, obracím se na Vás s prosbou..

Jaká povrchová úprava, popř. barva má být na přístrojové desce? U držáku na krytku zásuvky je vidět, jaký povrch tam byl, ale nevím, co to je. Ví to někdo? A zmátlo mě, že plech zespodu je ve zlaté barvě, jako byl spodek traktoru.

Obrázek

Obrázek

díky moc

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#145 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Podľa mojej info bola zlatá farba plechu vtedy, ak bol traktor červený a strieborná farba, ak bol traktor modrý 8) . Som presvedčený, že to bola "kladivková" farba.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#146 Nový příspěvek od Jindra »

myslím že jsem viděl kladívkovou stříbrnou, na modrém traktoru ale jestli to bylo originál nedokážu říci, na mém byla z vrchu napatlaná modrá, ale spodek byl zlatá vypadalo to že origo ( 4011 z roku 65) ale zase nemůžu říct jestli je panel původní nebo ne, tělo bylo původně asi zlaté myslím že jsem našel trochu zlaté na převodovce ale traktor byl snad od začátku modrý, teď je teď je teda modrá/šedá. převodovka by měla být dle TP původní
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#147 Nový příspěvek od MeNadruhou »

ty přístrojový desky byli nahoře kladívková stříbrná, respektive prvně byl celý zlatý, a jen vršek přetírali kladívkovou stříbrnou, a mam za to, že to bylo pro všecky traktory stejný (modrá východ, červená export západ) .

Jinak postupuješ výborně, je to kus práce co na traktoru bude, jen ta jeho cena bohužel ve výsledku nebude reflektovat vložené úsilí. ale děláš to pro sebe, takže 8) . ani ve fabrice se to tak poctivě nedělalo.

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#148 Nový příspěvek od jendex »

Chlapáci, díky moc za Vaše rady... ale fakt to nejspíše bude tak, že plech nejdříve nastříkali zlatou barvou a pak přetřeli stříbrnou kladívkovou barvou - právě ta stříbrná barva je vidět v místech, kde byla krytka zásuvky na 12V...

MeNadruhou: Děkuju za chválu... Vložený úsilí a hlavně hodiny práce nejdou vyčíslit penězi :) a hlavně to ani nemám v plánu prodávat.. ;-) to bych si ani nemohl dovolit, když jsem se do toho tak pustil... děti se taky neprodávají :smich:

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#149 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Taky se přidám - kladívková stříbrná :) ... Když by člověk počítal všechny hodiny to by bylo číslo, ale děláme to pro naši radost... 8)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#150 Nový příspěvek od jendex »

Ještě jednou moc děkuju za rady, páni! :)

Ač bych chtěl sebevíc, aby bylo na Zetůrka více času, prostě to nejde.. pořád něco okolo a na renovaci nezbývá skoro žádný čas.. Minulý víkend jsem se ale dostal k dodělání ramen a započala taky oprava zadního blatníku.

Vůbec jsem nevěděl, jak na ten hrozně "opravenej" blatník.. Přemejšlel jsem tak dlouho, až jsem vzal brusku a řezal a řezal.. Vyřezal jsem nejdřív pokroucený plechy a pak i nosný "účka". Nový jsem si nechal vyrobit dle starých vyřezaných. Při opravě jsme nejdříve na blatník navařili právě tyto nový účka a pak až plechy. Bohužel nám došel plyn v "céóčku", takže bylo po parádě.. :vztek: když už byl čas, tak se ukázalo něco jinýho :(

Spolu se vzpěrami jsem si nechal ohnout i držáky závlaček na zadní ramena, který jsem si následně upravil dle originálu. Zkrátil jsem je, provrtal díry, aby bylo kde svařovat a sváry nehyzdily vzhled :) vyrobil jsem i kroužky pro řetízek a dal závlačku..

Asi jsem fakt magor, ale prostě to dělám tak, aby se to co nejvíce podobalo originálu :)

vše jsem samozřejmě dokumentoval, tak mrkněte 8)

https://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“