Zetor 2011, rv. 1967

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#31 Nový příspěvek od mastnacek »

Covece ja ti zavidim, paradni prace 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#32 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, pekne sa hráš 8)
Ale prečo píšem, vyfoť mi prosím ťa pás ručnej a tú skrutku, kde sa nastavuje (doťahuje) pás....na fotke sa mi zdá, že tá trubka s tým háčikom na pružinku je opačne, nie je to dobre vidno....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

Podla mna je ta rurka opacne. Mala by byt tym nabodovanym očkom dole ku pasu.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#34 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Presne 8) ešte si pamätám, nedávno som to robil na našej 4611 :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#35 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj kluci, děkuji za chválu :) a máte samozřejmě pravdu, navařené očko má být dole 8) jen jsem to tam narychlo nasadil, protože si musim udělat čepy, které drží pružinu... Byly tam jen šrouby s vyvrtanou dírou.. a to tam samozřejmě bejt nemůže 8) 8)

ono by to ani tu pružinu nešponovalo, kdyby to bylo nahoře :)

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#36 Nový příspěvek od SuloNR »

velmi pekna a precízna práca, takto niejak si predstavujem ked sa renovuje traktorík
s tým zváraným blokom si aj niečo robil alebo sa chystáš??,
a tá hydraulika je originál, lebo co ja viem tak tie hydrauliky nemali prepínanie pomalo rýchlo a ani zetormatic to mali novšie iba
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#37 Nový příspěvek od StaPo3011 »

mám tuhle samou hydrauliku na vývozním 3011, včetně páčky ovládání rychlosti reakce.
Ještě jsem neviděl Zetormatic bez tohoto ovládání, můžeš dát odkaz, kdes to viděl bez?

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#38 Nový příspěvek od jendex »

SuloNR píše:velmi pekna a precízna práca, takto niejak si predstavujem ked sa renovuje traktorík
s tým zváraným blokom si aj niečo robil alebo sa chystáš??,
a tá hydraulika je originál, lebo co ja viem tak tie hydrauliky nemali prepínanie pomalo rýchlo a ani zetormatic to mali novšie iba
Moc děkuji za chválu! :) snažím se to dělat co nejpečlivěji, i když je to moje první snažení...

Co se týče bloku, ten jsem odvezl kamarádovi. Má sváření jako dost velkej koníček, takže starej svár obrousil, vydrážkoval a zavařil. Povedlo se mu i vycentrovat díru na chladicí kapalinu, blok nahřál a kuželem srovnal. Bohužel byl blok prasklej i mezi valcema, tak to taky vydrážkoval a zavařil. Blok mam teď v brusírně, kde mi to snad dají do pucu. Vzal jsem tam i hlavy a ojnice na vycentrování :) snad už to bude hotový, abych to mohl už co nejdřív poprvý natočit 8)

Až mi kámoš pošle fotky sváření bloku, určitě se s nimi podělim :)

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#39 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Tak jsem ti konečně oměřil tu lištu.Snad se v tom vyznáš. :smich:
Obrázek

Obrázek
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
SuloNR
Příspěvky: 67
Registrován: stř pro 13, 2017 11:05 am
Bydliště: Nitra

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#40 Nový příspěvek od SuloNR »

jendex píše:
SuloNR píše:velmi pekna a precízna práca, takto niejak si predstavujem ked sa renovuje traktorík
s tým zváraným blokom si aj niečo robil alebo sa chystáš??,
a tá hydraulika je originál, lebo co ja viem tak tie hydrauliky nemali prepínanie pomalo rýchlo a ani zetormatic to mali novšie iba
Moc děkuji za chválu! :) snažím se to dělat co nejpečlivěji, i když je to moje první snažení...

Co se týče bloku, ten jsem odvezl kamarádovi. Má sváření jako dost velkej koníček, takže starej svár obrousil, vydrážkoval a zavařil. Povedlo se mu i vycentrovat díru na chladicí kapalinu, blok nahřál a kuželem srovnal. Bohužel byl blok prasklej i mezi valcema, tak to taky vydrážkoval a zavařil. Blok mam teď v brusírně, kde mi to snad dají do pucu. Vzal jsem tam i hlavy a ojnice na vycentrování :) snad už to bude hotový, abych to mohl už co nejdřív poprvý natočit 8)

Až mi kámoš pošle fotky sváření bloku, určitě se s nimi podělim :)

Ok budem čakať na fotky, len ma to zaujíma lebo ja mám tiež prasknutý blok za čerpadlo(taká klasika) je to síce zavarené a vyzerá že to netečie len na zvhlad t nieje bohiečo tak to budem musieť niejak vybrúsiť ešte
bejvalý Kramer KL 200
chvílková záležitosť Zetor 25a
budúci veterán 3011
Znova 25A https://sulonr.rajce.idnes.cz/Zetor_25aNR/

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#41 Nový příspěvek od jendex »

jimmy 4011 píše:Tak jsem ti konečně oměřil tu lištu.Snad se v tom vyznáš. :smich:
Obrázek

Obrázek
Díky moc, zkusim se vyznat :smich:
Zrovna jsem minulej tejden sehnal konzolu, ale budu jí muset trochu poupravit :) odříznu děrovanej spodek a nechám si vypálit novej, zrovna ho rýsuju v autocadu, díry jsou dost vymlácený a ještě ke všemu je navařená křivě :) pak budu muset konzoli trochu nahřát autogenem a srovnat.. je z jedný strany nějaká zkroucená.

Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#42 Nový příspěvek od StaPo3011 »

já jsem naměřil na tom svém spodním závěsu průřez 60x18, ale kdybych to vyráběl, tak bych to udělal aspoň ze dvacítky desky, aby se ty díry pro čepy tolik nevytloukaly. Ten můj byl už předchozím majitelem vyztužovanej, ne moc hezky, ale jakž takž funkčně, viz foto.
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#43 Nový příspěvek od pavel sk »

Nezabudajte nato ze origo ten zaves neni s obycajneho materialu ako je bezna pasovina.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#44 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

No já naměřil 60x14 a chloupek (olej s bordelem) tak jsem to zaokrouhlil nahoru. :smich:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Zetor 2011, rv. 1967

#45 Nový příspěvek od jendex »

Zdar a sílu, zetoráci!

Platle na spodní závěs se mi vypaluje, motor se (snad) vybrušuje, o víkendu bylo krásně, tak jsem se pustil do rozebrání přední nápravy.. A zase se ukázalo, že není snad jediná věc, která by byla v pořádku :D :vztek:

Hned na začátku rozebírání se zjistil vyflákanej středovej čep a silonový pouzdra.. následně jsem se pustil do náboje kola.. nebyly by to chorvati, aby matici nezajistili hřebíkem, kterej zrovna měli po ruce :jazyk: nicméně vše ostatní v náboji bylo ok, takže super, to se ale nedalo říct o náboji na druhý straně.. tam byl menší (už opravovanej) závit, jiná matice a hřídel náboje pěkně zvalchovaná asi od ložiska, co se jim vysypalo.. bohužel to odneslo další ložisko, protože nešlo z hřídele sundat, jak byla dobitá.. Naštěstí mám ale tatíka, kterej nic jen tak pro nic za nic nevyhodí (co kdyby se to jednou hodilo :D ) a měl doma náboje z 5718.. Zkusil jsem jeden rozdělat, jestli budou stejný.. a hle! úplně stejný jako na dváce, takže díky bohu za tatíka zběratele! :D ;-)

Takže teď budu objednávat pouzdra, ložiska a O-kroužky do nápravy, nechám opravit svisláky a středovej čep a jeho uložení..

A už mám hotovou hřídel pedálů + pouzdro spojkovýho pedálu, žádná vůle, jako z výroby ;-) ještě musím zakápnout vyflákanej spojkovej pedál až bude venku svářečka a zabrousit, aby to vypadalo jak na brzdovym pedálu ;-)

Doplnil jsem zase nějaký fotky toho mýho snažení, tak se mrkněte :)

http://jendex.rajce.idnes.cz/Zetor_2011/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“