Mastnakova 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#481 Nový příspěvek od mastnacek »

Vsak .) prave procitam demontaz portalu a vymenu lozisek. Akorat je to tam samy specilani naradi a stahovaky. Papirovej original mam jen navod na pouzivani, montazni prirucku a katalog dilu v pdfku v pocitaci. kdyz jsem objednaval u Mitrengy, tak jsem vysekal z katalogu jen stranky casti co jsem potreboval, zvyraznovacem v pocitaci zazlutil, pripsal kusy a poslal jim to mejlem. Po nedeli to snad uz dorazi. Ted delam detskej pokoj, malovani atd tak uz se tesim na rozborku, zborku a dalsi malovani, tentokrat na litinu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20820
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mastnakova 4011

#482 Nový příspěvek od ota »

No já maloval dneska! Supra na modro je to ve vlákně pár fotek. Mám pačmáky modrý jak blázen. Dlouho jsem neměl takhle ,,zmaštěný" pazoury! Nějak mi nešlo točit těma zabalenejma nábojema na nápravách a tak jsem to nějak neřešil a pak koukám, pracky modrý jako čuně! Však to sleze. Ale asi to bude chvíli trvat. Barva drží jak štolverk.
Když jsme dělali tu naší 40 tak jsme portály nechaly bejt. Akorát jsme vyměnili v jednom to víčko co drží gufero a tuším dvě kuželíkoví ložiska. Jedno ložisko bylo vysypaný a jak to běhalo šejdrem, tak to to víčko projelo bokem. Museli jsme dát noví. A jinak jsme měnili jen prasátka a dali nalepit pakny. Pak zase složili dohromady a jen skoukli matice na poloosách. Jedny byly vyšroubovaný. A drželo to jen na fousku. Tak jsme to opravili a dali dohromady a dobrý. Našel jsem i nějakou fotku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#483 Nový příspěvek od mastnacek »

Ota: Mrknu i kdyz Supra nemam, rad koukam na dobrou praci :)

Me chybej u tech velkecjch kol pruziny co se opiraj o podlozky a drzej kola na miste. Kola me litaj 0,5mm tam a zpet.
Nevis jestli lze celej portal naporcovat primo na traktoru? Viz obrazek
Obrázek

Duvod spis jen ten, ze by to nebylo tak tezky ( vahove ) na demontaz a zpetnou montaz ( abych neponicil gufero ). Procital jsem dilenskou prirucku ale takhle od stolu z toho nejsem dvarkrat chytrej.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Mastnakova 4011

#484 Nový příspěvek od Hranostaj »

No ono teoreticky by to asi šlo ale prakticky nemam vyzkoušeno.
Každopádně jestli chceš portál rozpojit v tom krku tam jak máš číslo dvě, povol si ten spoj ještě na traktoru.
Já schodil portál celej a když sem to chtěl povolit zle sem pochodil.
Dorvaný a zarezlí jak kráva, natahnul sem na tom x klíčů páč vořech se tam nedostane a stejně sem to nepovolil.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Mastnakova 4011

#485 Nový příspěvek od StaPo3011 »

mastnacek píše: ...
Nevis jestli lze celej portal naporcovat primo na traktoru?
....
To asi nebude tak jednoduchý, protože bys musel nějak sundat segrovku (poz. 1), co drží brzdovej buben na hřídeli, viz obr.
Obrázek
Leda zkusit odmontovat boční víčko zvenku přívodní pastorkové hřídele a zkusit stahovákem vytáhnout ten odlitek vnější části portálu tak, aby pastorková hřídel zůstala i s vnitřním ložiskem a brzdovým bubnem na traktoru.
To by možná mohlo jít, ale nezkoušel jsem to. Pokud to půjde, tak se pochlub, možná by se mi ten postup taky mohl hodit :) .
Edit: Pokud by ale byla za tím vnitřním ložiskem pastorkové hřídele uvnitř ještě segrovka na vnějším kroužku ložiska, tak to přes ni nepůjde stáhnout. Z obrázků v katalogu ND ani v dílenské příručce to ale není patrno, jestli tam je, ty obrázky jsou tam dost mizerný. Chtělo by to někoho, kdo už to měl demontovaný, a pamatuje si jak to tam bylo :) , nejlépe s foto...

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Mastnakova 4011

#486 Nový příspěvek od Hranostaj »

No hlavně jestli to nějak pujde tak to asi pujde dost těžko nazpět.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mastnakova 4011

#487 Nový příspěvek od pavel sk »

Portal na traktore od samotnej "nohavici" obr.č. 2 neodpojis. Na nasadenom portali na traktore sa da jedine riesit spodna hriadel (naboj kolesa) gufero a loziska. Hore keby si to rozsroboval podla obr. č. 2, tak sa ti to oddeli tak 3mm a dost. Vytiahnut ta to von nepustia brzdy a segerky na hornej hriadeli ktore istia bubon. Horna hriadel sa da vybrat vzdy len do jednej strany a to cez horne vičko do vonka. Na vnutronej strane pri prirube ma portal stenu o ktoru je oprete lozisko a je vnej narazene aj gufero hornej hriadele.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#488 Nový příspěvek od mastnacek »

Uf, tak jeste ze potrebuju vyresit hlavne sekci 1, loziska a doplneni chybejici pruziny. Se zbytkem se asi obratim na nejakyho opravare, prej tad v okoli nekdo je. Diky chlapi za rady. 8)

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#489 Nový příspěvek od mastnacek »

Jeste se chci zeptat, ma smysl nejak rozdelavat a cistit soucastky okolo vdzuchu? Sundal jsem hlavu kompresoru, tam budu menit ventilky. Ostatni soucasti vyrovnavac tlaku a plnic pneu jsou docela zasmirovany i uvnitr, tak jestli to jen proplachnout redidlem nebo ani nahodou?

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Mastnakova 4011

#490 Nový příspěvek od MeNadruhou »

mastnacek píše:Jeste se chci zeptat, ma smysl nejak rozdelavat a cistit soucastky okolo vdzuchu? Sundal jsem hlavu kompresoru, tam budu menit ventilky. Ostatni soucasti vyrovnavac tlaku a plnic pneu jsou docela zasmirovany i uvnitr, tak jestli to jen proplachnout redidlem nebo ani nahodou?
plnič pneu je celkem jednoduchá věc, ale po 6lete zkušenosti jsem došel k závěru tento plnič a vyrovnávač tlaku uplně vypustit, a dát tam sdružený přístroj, který je řádově spolehlivější. zejména umístění zaseknutého vyrovnávače tlaku u portálu mě párkráte potrápilo. ted už mám klid.
ale pokud jsi ve stádiu šetření a není ti líto práce za získání zkušeností, tak rozeber vyčisti slož a seřiď.
U mě šlo o to, že mi to přestalo chodit vždy v nejměně vhodnou dobu. třeba 50 km od baráku, po 3h přestávce se mi ten regulátor zaseknul otevřený, a pak už jsem nenafoukal. ale je taky fakt, že vzduch moc nepožívám, a kompresor zapínám jen párkrát do roka.

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Mastnakova 4011

#491 Nový příspěvek od Pavel »

ten portal vyndáš ve dvou lidech rukama

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#492 Nový příspěvek od mastnacek »

MeNadruhou: parada, diky, zvazim to. U me ten vzduch bude v permanenci jen par hodin za rok ale bylo by nemile jak rikas kdyz je potreba aby to vysadilo.

pavel: vyndat mozna jo, ale pak zpatky? Mam 4nozku na zabijacky a kocku, takze bych neco spachal. Jeste uvidim. Ono k nejakymu mechanikoj to mam par km po silnici a bez technicky je to o drzku.

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Mastnakova 4011

#493 Nový příspěvek od Pavel »

rucabo dovnitř i ven

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#494 Nový příspěvek od mastnacek »

No asi to stejne ted necham, tahat celej portal a pridat si tak jeste praci s brzdama. Vsecko je to pro me nova vec a pred par minutama jsem shodil polystyrenovej strop v dalsi cimre :) Takze par dni budu s valeckem v ruce asi i spat.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#495 Nový příspěvek od mastnacek »

Balicek od Mitrengy dneska dorazil. Musim rict ukazove zabaleny jak celej balik tak dily uvnitr. Dam si par dni oraz, stejne kazdej den trosku leje a pustim se do toho. Vzal jsem i original pojistovat k hydraulice, je s plombou. mam od Mikese jeste jeden, ja asi tretinovej, bez plomby a stal taky teda tretinu ceny. Kdyz na nej tak koukam jestli on nepatri spis ke kostce? myslim ze jsem ho tam pri sundavani vika zahlidnul.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“