Mastnakova 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Mastnakova 4011

#466 Nový příspěvek od chuck77 »

DEF110 píše:
Juro123 píše:Nemajte mi to za zle , ale keby tu bolo takychto Mastnackov viac-tak tu by sa písalo len o jeho problemoch. Ešte sa čudujem ,že sa nepýtal aký hajzlový papier používate a aký by chcel použiť on.
Nic ve zlém, ale takových Mastňáčků se tu najde víc. Takže ano, nepsalo by se tu jen o jeho problémech, nýbrž i o našech, rozuměj dalších problémech, který by tě očividně otravovaly a vás ostatní taky. Popravdě dostal jsem se k různejm zetorovejm motorům a po pár dotazech jsem se tady taky bál napsat jakýkoliv dotaz. Protože se mi dostal do ruky Z7011. UNC060, Z3011. Desta........ A radši se na nic neptám.... Ano, dostalo se mi to do ruky náhodu, a není to moje a nemám s tím zkušenost. Já zase umím věci, co vy neumíte, přesně, jak píše mastnacek... A tady sbírám rozumy pro sebe... Rady, podívej se do dílenský příručky... blabla... Sehnal jsem člověka, co to dělá celej život a ten mi řiká: "Hlavně se vykašli na všechny příručky!" Takže co mám teda dělat? Budu se ptát stejně jako mastnacek na kazdou chujovinu... A Juro123, nevím, v čem si tak mimořádný, že tě tíží problém toaletního papíru.... Já jsem kdysi vysoustružil klikovou hřídel, kterou jsem si po sobě i na kulato přebrousil a dostal jsem za to tzv. "holandské zkoušky", ale nemám problém přiznat, že s opravou starý sedmdesátky mám problém... :)

Naprostý souhlas 8) . Hledáme praktiky ne odkazovače na příručky na uložto.cz....taky sem si jednou jedinkrát koupil za 800,- příručku na 7045 a nikdy sem ji kloudně nepoužil....jako laik/lempl sem v ní nenašel žádnou použitelnou radu. je to pro skutečný profíky a ne pro kovozemědělce :) . navíc se tam používají jejich přípravky a udělátka a ty neseženeš..........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: Mastnakova 4011

#467 Nový příspěvek od Jára H. »

Nemyslím si, že by bylo hanba se nejdřív podívat do příručky než do toho "pustit po hlavě kladivem a majzlíkem..." :)
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#468 Nový příspěvek od mastnacek »

Vubec to neni hanba. Procitam si ji pomerne casto. Akorat me chybej takovy ty zakladni postupy, ktery uz tam treba psany nejsou. A to naradi je fakt, clovek musi improvizovat. Treba ventilky v hlave kompresoru :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mastnakova 4011

#469 Nový příspěvek od DYK »

chuck77 píše:
DEF110 píše:
Juro123 píše:Nemajte mi to za zle , ale keby tu bolo takychto Mastnackov viac-tak tu by sa písalo len o jeho problemoch. Ešte sa čudujem ,že sa nepýtal aký hajzlový papier používate a aký by chcel použiť on.
Nic ve zlém, ale takových Mastňáčků se tu najde víc. Takže ano, nepsalo by se tu jen o jeho problémech, nýbrž i o našech, rozuměj dalších problémech, který by tě očividně otravovaly a vás ostatní taky. Popravdě dostal jsem se k různejm zetorovejm motorům a po pár dotazech jsem se tady taky bál napsat jakýkoliv dotaz. Protože se mi dostal do ruky Z7011. UNC060, Z3011. Desta........ A radši se na nic neptám.... Ano, dostalo se mi to do ruky náhodu, a není to moje a nemám s tím zkušenost. Já zase umím věci, co vy neumíte, přesně, jak píše mastnacek... A tady sbírám rozumy pro sebe... Rady, podívej se do dílenský příručky... blabla... Sehnal jsem člověka, co to dělá celej život a ten mi řiká: "Hlavně se vykašli na všechny příručky!" Takže co mám teda dělat? Budu se ptát stejně jako mastnacek na kazdou chujovinu... A Juro123, nevím, v čem si tak mimořádný, že tě tíží problém toaletního papíru.... Já jsem kdysi vysoustružil klikovou hřídel, kterou jsem si po sobě i na kulato přebrousil a dostal jsem za to tzv. "holandské zkoušky", ale nemám problém přiznat, že s opravou starý sedmdesátky mám problém... :)

Naprostý souhlas 8) . Hledáme praktiky ne odkazovače na příručky na uložto.cz....taky sem si jednou jedinkrát koupil za 800,- příručku na 7045 a nikdy sem ji kloudně nepoužil....jako laik/lempl sem v ní nenašel žádnou použitelnou radu. je to pro skutečný profíky a ne pro kovozemědělce :) . navíc se tam používají jejich přípravky a udělátka a ty neseženeš..........
Je třeba si uvědomit, pro koho jsou ty "příručky" psaný. Není možný v tom postihnout kde jakej detail to se předpokládá že mechoš ví - dovodí no a pro ty co popisuješ je nejlepší vzít za ruku a dělej. Stejně mu žádnej text nepomůže. I když teda je ta demokracie, tak praxe je praxe a všichni nemohou umět všechno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Mastnakova 4011

#470 Nový příspěvek od DEF110 »

DYK píše: Je třeba si uvědomit, pro koho jsou ty "příručky" psaný. Není možný v tom postihnout kde jakej detail to se předpokládá že mechoš ví - dovodí no a pro ty co popisuješ je nejlepší vzít za ruku a dělej. Stejně mu žádnej text nepomůže. I když teda je ta demokracie, tak praxe je praxe a všichni nemohou umět všechno.
Opakuji, nic ve zlém. Jsem vyučený strojař a vlastně nástrojař. Jako závěrečný zkoušky jsme dělali zmiňovanou klikovou hřídel... Ještě jsem vyučenej frézař... Blabla... Takže opakuji nic ve zlém,. mám minimálně strojnické vzdělání, ve všech příručkách se orientuju a s nákresama si poradím.... Dělal jsem to několik let. Pokud mi člověk, co v družstvu opravuje stroje, některý skončily i u nás doma, řekne, vole, nikdy u UNC060 neodvzdnušnuj palivou soustavu podle návodu, co jsem si stáhl zde... Protože to neni potřeba naopak je to na škodu... Nehrabej se v tom, co funguje vole... Takhle je mi to 0podávaný... OK, nemám s tím problém, je pravda, že druhý šroub jsem u vstřikovacího čerpadla nenašel :) Když jsme u 70tky dělali brzdy a uzávěrku, přesvědčil mě o tom, že u ruční brzdy nemám pásy měnit, i když měli pár prasklin. Prej když dáš nový, budeš se trápit, tyhle nech...
Měl bych ještě několik příkladů. hlavně s naší 3011 :) a vůbec... Proto si taky myslím, že tohle nepomůžení je na takovýmhle foru k ničemu. Dvacet stejných dotazů se ti odpoví i 17krát jinak, tak pokud má někdo problém a otravuje ho to, ok...

A hele DYKu, dělal jsem ve strojnictví celkem dlouho a proto už dělám v lese dřevorubce víc přes 18let. Víš kolik lidí se sere do kácení stromů a zařve při tom? Mnohem víc než lidí, co se snažej opravit Zetora... A já nemám potřebu je posílat do prdele, když se mě někdo zeptá na technologii kácení stromu a třídění sortimentů, poradím... Proto sem na ty fora chodíme a ptáme se na pro vás pitchoviny... Víš na kolik pitchovin už jsem odpověděl? Co se týče kácení a těžby dřeva? Taky za to nic nemám a co... :)
Někdo si honí ega, ale my to přeci nemáme zapotřebí...

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#471 Nový příspěvek od mastnacek »

DEF110: clovece presne na tyhle reci jsem narazil u praktiku v realnym zivote, ne online. Nevrtej se v necem co funguje, spravuj az se to posere, nech to tam atd. Urcite je to castecne pravda. Ale treba ted s tema portalama, kdy ma to ozubeny kolo vuli 5mm no co, traktor jezdi, pracuje... ale jak dlouho? Na jedny strane zuby vyfrezovaly drazky v obalu. Podobny "trable" s prevodovym olejem. Koupil jsem traktor s prevodakem PP90 jak v portalech tak v prevodovce. Mozna i proto ted ty problemy s cerpadlem, nevim.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Mastnakova 4011

#472 Nový příspěvek od DEF110 »

mastnacek píše:DEF110: clovece presne na tyhle reci jsem narazil u praktiku v realnym zivote, ne online. Nevrtej se v necem co funguje, spravuj az se to posere, nech to tam atd. Urcite je to castecne pravda. Ale treba ted s tema portalama, kdy ma to ozubeny kolo vuli 5mm no co, traktor jezdi, pracuje... ale jak dlouho? Na jedny strane zuby vyfrezovaly drazky v obalu. Podobny "trable" s prevodovym olejem. Koupil jsem traktor s prevodakem PP90 jak v portalech tak v prevodovce. Mozna i proto ted ty problemy s cerpadlem, nevim.
:) Hele mě ten člověk, co jsem si ho sehnal na opravy vlastně přikazuje, abych všude nalil pp90!!! Je hustší, ale je lepší vole, lej to všude!!! Do portálů i do převodovky.... V těhle horkách co jsou se to chová jako pp80... Pokud nejezdíš v zimě (ano, nejezdim) tak nemáš vlastně na výběr :) Hele neviděl bych to typem oleje jestli 90 nebo 80, já když jsem dostal do ruky Z7011 dolil jsem do převodovky 12litrů oleje. (traktor takhle jezdil minimálně 2roky) a vůbec... Takže já to beru, že převodová skříň si vlastně čvachtá... Netře se kov o kov

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Mastnakova 4011

#473 Nový příspěvek od DEF110 »

Jinak mastňáčku, normální to neni, je to jako ve všem pouze v lidech. Dělám 15 let s traktoristou, co má honzu jelena a ten má přístup úplně jinej než člověk, co přibližuje Zetorem. Nemám nic proti Zetoru, naopak, ale tady je to o něčem jinem. No, je to jen v lidech. Jezdil se mnou kdysi s Lakatošem, pak se 7245UKT, a teď jezdí s džonem a je pravda, že nostojíme kvůli jeho opravám. Pokud se traktoristy zeptám na cokoliv, co se týče zetorů, tak se usměje a poradí mi a o tom by to mělo být...

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Mastnakova 4011

#474 Nový příspěvek od DEF110 »

Jára H. píše:Nemyslím si, že by bylo hanba se nejdřív podívat do příručky než do toho "pustit po hlavě kladivem a majzlíkem..." :)
Mám načtený dílenský příručky až hanba, vážně!!! Když jsem předělával přední nápravu na naší 7011, pozval jsem si bratrance od pani, co se tím živý, aby mi s tím pomohl. Mám stahováky na kulové čepy a udělal jsem si stahovák na rozebrání nohavice (podle příručky)... Skončilo to tak, že jsem pajcrem přizvedával a mlátilo se do toho kladivem.... Tohle je hračka pro děti vole, vem si větší kladivo a dělej... Takže tolik k lidem, co to dělají denně, živý se tím a ještě se pro to družstvo vyučili. Moje námitka, že že to puzdro stojí nový 4tisíce ať do něj nemlátí byla zamítnuta tím, chceš to opravit?

Vážně se nestydím podívat do příručky :) :)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Mastnakova 4011

#475 Nový příspěvek od staník »

V bejvalým zaměstnání byl šéf dílen. Když za ním třeba přijel šofér že mu šustí ložisko na turniketu (to je ta věc co pouští krmnou směs do proudu vzduchu při plnění zásobníku u kravína) , tak vzal Konkor a postříkal hřídel u toho ložiska. K tomu přidal oblíbenou hlášku " Necháme to projevit"
No a za nějakej čas se měnil celej turniket namísto ložiska za pár korun.
Za mne je koupě dílenský příručky u kterýhokoliv složitějšího stroje základ. Je jasný že rada od chlapa co to dělá každej den se hodí ale nesmí to bejt ten můj šéf dílen :smich:
Když jsem koupil svou 69 tak první co jsem k ní koupil byl katalog dílů a dílenská příručka.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 373
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Mastnakova 4011

#476 Nový příspěvek od DEF110 »

Já přeci netvrdím, že jsem se neseznámil s příručkama. Naopak, většina, co jsem našel doma, je v originále, co mi byly k dispozici. Katalog náhradních dílů je pro mě mnohem užitečnější... Praxe ale potvrdila mojí neznalost... Proto vyvýjím jako ostatní dotazy zde, aby nám ty starý křápy jezdily... :)

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Mastnakova 4011

#477 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

def110 konecne nekdo normalni :friends:

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#478 Nový příspěvek od mastnacek »

stanik: to je presne ono :) musim se u toho usmivat. Ale da se to pochopit, vsechno bylo vsech, on ten dil neplatil, chlapi na dilne meli praci, na konec pro vsechny dobre. Ne nadarmo se rika ze s tim jezdi jak s ukradenym nebo cizim. Akorat je pak radost dostat do rukou takovej traktor co lital v jzd a spravovali ho tihle mistri.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Mastnakova 4011

#479 Nový příspěvek od MeNadruhou »

mastnacek píše:stanik: to je presne ono :)...spravovali ho tihle mistri.
Jo, ono to bylo trochu složitější. Mistr měl /má ložiska půjčený doma, a kdyby se měli vyměnit, přišlo by ese na to, že chybí. Takhle splnil plán dvakrát, odepsal ložiska, a ještě celý turniket, ale chlapi ho v dílně museli zrepasovat z toho co našli.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mastnakova 4011

#480 Nový příspěvek od ota »

Děláme teď doma toho Supra. Máme doma k tomu dvě knížky. Nekoukal jsem co je na první stránce napsáno. Jetli je to dílenská příručka a druhá náhradní díly. Ale docela by jsme bez ní byli v čudu. Kolikrát jsme tu příručku vytáhli už kvůli něčemu a hledali. Naposledy u toho vývodového hřídele. Potřebovali jsme vyměnit gufero. Samo že jsme se dotázali skušenejch. No jo ale Supry přeci jen už delší dobu běžně v dílnách nejsou. Tak nakonec jsme nalistovali v příručce a už šla hřídel ven. Byla obava, aby nám nevypadnula ta přesuvná spojka zapínání náhonu. A nebo u brzd. Podle příručky jsme to poskládali dohromady. Protože to bylo rozebraný delší dobu a kdo si má pamatovat, jak tam ty hebla jsou za sebou nastrkaný. V příručce je to pěkně rozkreslený a označený jedno pod druhým. Nebo i kolikrát při nákupu věcí. Koukneme do lejster a koupíme ložiska gufera a pak to rozhodíme a vyměníme. Vždy to sedělo.
Dotahli jsme tenkrát Supra dom a syn zrovna ty příručky koupil. A teď je máme v ruce každou chvíli. Protože ti fachmani co to dělali se zavřenejma očima už nejsou a nebo si to už nepamatujou. Většinou dumají a hm, už je to dlouho, tak si nepamatují. Koukneš do lejstra a hned je to tam vidět. 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“