Mastnakova 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#511 Nový příspěvek od mastnacek »

Ha, traktor budu zase potrebovat, vyorat brambory a poskliznovy prace. Tak jsem se vrhnul na spodni viko hydrauliky. Mam to smontovany, dotazeny, uz jen docistim prirubu na traktoru a montuju. Co me ale prekvapilo, ze v katalogu ND neni ani zminka o tesneni mezi vikem a plechovou "vanou". Ja ho tam mel, novy teda neni, tak jsem si ho vyriznul z polsky "klingeritu" co jsem sehnal v polsku. Je prevazne na vodu ale dohledal jsem ze i na olej tak snad to podrzi. Maznul jsem to jeste silikonem. Pri dotahovani ale trosku prasklo, nepoznam jestli cely nebo jen okraj. Tady clovek nesezene v krame nic, lingerit, Cu podlozku prumer 11, fakt ojeb. Bud pro vsecko letet 30km daleko nebo eshop.
Kouakl jsem po netu na vika a na eshopech jsou uz celolitinovy.
http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-URI

Treba mam nejakej super vzacnej mezitip :) Filtr na cerpadle to je taky bezvadne vymysleny. Jeste zkusim vykoumat jestli by neslo stahnout dratem nebo velkou kovopolou. Takhle vypada ze sedi ale mohlo by jeste o par deseti vic.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Mastnakova 4011

#512 Nový příspěvek od StaPo3011 »

víko mám už teda novější, vcelku. Ale papírové těsnění už dávno nepoužívám, jsme v 21.století :) ,
silikon tohle vše zkousne. Teda ten na bloky motorů, ten na sprchový kouty asi ne :) .
Ale dát to víko s čerpadlem nazpátek byl tedy porod, ono se musí jakoby "zavlést", vršek čerpadla je větší než ta příruba pod ním. A dělat to s rukama nad hlavou, s přírubou zapatlanou od silikonu, to jsou radosti :( .
Bez opěry-hevírku zespoda bych to asi bejval tehdy nedal, nebo bych se asi vzteknul :) .

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#513 Nový příspěvek od mastnacek »

Pod ten deklik jsem musel neco dat, je plechovej, sice jsem ho trosku srovnal se smirglem na skle, ale i tak je mirne vlnitej. Silikonu bych musel dat vic a to by nalezlo k cerpadlu. Jinak ciste na viko by uz papir asi nebyl potreba to je fakt, tam to sedi frezovana litina na frezovanou litinu :) Dneska to budu nasazovat, vcera jsem nejak vytuh u cteni pohadek :chytry:

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#514 Nový příspěvek od mastnacek »

Stapo3011: asi stesti zacatecnika, dekl tam padnul na treti cuknuti. Akorat okrouzky v centracnim vedeni me prisly nejaky uzky, no hodil jsem to tam, objednaval jsem podle kakalogu. Ted jeste srfknu pro petku prevodaku, starej byl veposd kanistru uz srackovatej.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#515 Nový příspěvek od mastnacek »

Slape to! Meli jen 90ku tsk tam mam ted 25l 90ky. Dokoupim vyhledove jeste 10l 80ky a prdnu to tam i kdyz nejezdim v horach. Zapojil jsem nosic bran a stoupnul na konec jalo zavazi. Na 700otacek zveda pekne. Az hodim vika na portaly s naleju olrj tak svozim zbytek baliku a pak teprve uvidim jestli se oprava povedla.
Novy cemtracni vedeni ma dva okrouzky, stary melo jen jeden. Dal jsem menil jen pojistovak.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Mastnakova 4011

#516 Nový příspěvek od StaPo3011 »

to vždycky potěší, když to funguje 8) .
Ta devadesátka je na léto dobrá, ale v zimě za mrazu už dost tuhne - přelil bych ji časem do portálů, tam to nebude vadit, a v převodovce bych to naředil 80-tkou aspoň jedna k jedné. Aby to v zimě pak vůbec protočil startér, když zapomeneš na startování nechanou zařazenou hydrauliku (to se mě stává často :) ).
Moje centrační trubičky maj taky dva o-kroužky, jeden do každé půlky litinové příruby. Dal jsem tam radšji ty silikonový, bílý, i když podle katalogu byly na horním víku předepsaný dle katalogu jiný než na dolním (ale stejnýho rozměru), už si nepamatuju který měly kam jít, ale ty silikonový na mne působily věrohodněji, tak jsem je dal všude. Uvidím, zatím se to tváří dobře.
Jo a s tím množstvím oleje bych to zas tak nepřeháněl, ať ti to pak někde hodně z kopce nezačne pídit kolem předního gufera do spojky...

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#517 Nový příspěvek od mastnacek »

Stapo: diky za upozorneni s tim olejem, tak to nebudu s tim redem hrotit, stejne vyberu brambory, politam to branama, mozna kultivatorem jestli neco sezenu a pak mozna zaoru hnuj a potom traktor zazimuju a vytahnu az na vlaceni luk.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#518 Nový příspěvek od mastnacek »

Ahoj pano, po dlouhy jsem tady zase s dotazem.
O vikendu jsem potreboval nahodit stroj a odtahnout piskovcovej zlab. Tocim tocim a nic. Byl problem zamacknout cudl na cerpadle. Mam tam cerpadlo z 6911. Musel jsem pak frcet pryc, tka jsem hodil baterku na nabijecku. Pak jsem zkusil znova. Nic. Toz jsem si rek ze asi spadla nafta. Povolil jsme na stridacku odvzdusnovaky, nafta sama netekla ven. Tak jsem pumpnul pumpickou, vystrikla, utah jsem srouby. Startoval, nic. Vzsal jsem teda fen a sel od kohoutu nadrze po sklenicku, pak cerpadlo a na konec cudl. Ten nejdriv nesel ani zamacknout. Pak uz jo a motor naskocil.
Muj dotaz zni, kdyz je delsi dobou pod nulou, co je nejchoulostivejsi na zatuhnuti? V kterym miste staci nahrat?

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#519 Nový příspěvek od mastnacek »

A jeste dalsi dotaz na ty kdo maji "lopaty" za trator. Jelikoz nemam poradnej vlek se kterym bych sjel do lesa pro par metru, rikam si ze bych si udelal parkrat vejlet jen s lopatou. Nemam teda lopatu, ale mam bytelnej nosic bran, na kterej bych si jen dodelal lepsi podlahu a metrovinu bych jen stahnul kurtama. Blba otazka, kolik tak kilo se da takhle vozit? Mozna si klepete na celo a reknete me toli, aby predni kola nesly hore. Takze se spis ptam teoreticky, abych nemusel pak sundavat z "furky" a zkouset nebo pak v kopci nesel na prdel i kdyz na rovine kola drzely na zemi. Na predku zadny zavazi nemam, na zadku ted taky ne, ale to mam aspon v garazi :)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Mastnakova 4011

#520 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, známej takhle jezdí do lesa s bednou na Z7011. Bednu má z kotloviny odhaduju tak 6mm přes celej traktor a tak 120cm dlouhou a metr vysokou. Odhadem v ní vozí tak +-1m3 a je to tak akorát v těch našich kopcích, občas třeba naloží půlku pod kopcem a zbytek doloží na kopci, aby ho to nenadlehčovalo. On říká, že to je pro něj tak akorát, že stejně by víc najednou nedal. Takhle ráno vyjede a dopoledne je doma na oběd.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Mastnakova 4011

#521 Nový příspěvek od mastnacek »

jenicek: presne tak, nadelam za den vic dreva, ale uz i vuli jezdeni mezi stroamama. Mam to nalety jasanu a olsi. Sice uz hezky procisteny ze i s vlekem se to da. Ale ja bych tam urcite uviznul :) Takhle s "bednou" ktera jse cca o 10cm sirsi na kazdy strane by to bylo bez problemu.

Pavel
Příspěvky: 8276
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Mastnakova 4011

#522 Nový příspěvek od Pavel »

mam zetor 6945 a za nej bednu z kotlaku je sirka 150 hloubka 90 vyska 55 když tam dam poradnou furku tak to do kopce pekne prilehci predek tam kam nemuzes karou nebo vlekem je to dobra vec

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Mastnakova 4011

#523 Nový příspěvek od Jindra »

hodně využívám desku z desty, na tom normálně vidle a paletu nebo plechovou bednu, takovou tu skládací. když to není potřeba odvést hned nebo hned složit tak jsou palety dobré, pak lopatu ta je asi 1500 široká a 500X500 ( výška X hloubka) tu mám taky na přidělání na tu desku z desty, na těch vidlích nosím i sušáky se senem ze zahrady na dvůr, stačí dát nástavky
kdo si hraje nezlobí

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Mastnakova 4011

#524 Nový příspěvek od Bolevak »

Kluci, mám prosbu. Dnes jsem potkal známého, má Z 4011, a ptal se mne, jestli nevím, nebo nemám zkušenost, že mu nejde řadit čtyřka. Že musí téměř zastavit aby ji tam dostal. Má to synchron na čtyřce? Já mám 25A, takže synchron je pro mne neznámý :-):-)

Pavel
Příspěvky: 8276
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Mastnakova 4011

#525 Nový příspěvek od Pavel »

ne nemá synchron

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“