Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#16 Nový příspěvek od Pavel.T »

Vypadá moc pěkně 8) Krásně jsi ho dal do kupy :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#17 Nový příspěvek od anton30 »

zdravim
po dlhsej dobe mozem aj sem nieco pridat.
na tento datum je teraz az nezvykle pekne pocasie, tak mi to nedalo a v piatok a v nedelu som si dal maly traktor vylet po okolitych kopcoch. sice fukalo, ale dalo sa to vydrzat pri dobrom obleceni.
motor je vlastne este v zabehu, tak som ho setril do kopcov. termostat drzal stale 80 stC a tlak oleja 2,5 atm.
uniky nebadam ziadne okrem vstrekovacieho cerpadla...to jedine som si nevedel spravit sam. A to mi tecie az na troch roznych miestach (okolo "cucáka", pácky regulatora a horneho odvetrania)...a to som ho kupoval po GO.

Obrázek
Obrázek

vela zdaru

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#18 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jééé, super 8) . Pekné fotečky. To sa tu niekto má, na výlety si traktoríkom chodí :) . A ja cez víkend v práci :vztek: .
To vstrekovacie čerpadlo máš plné nafty, preto tečie okolo cucáka a odvetrania :ano: . Ak je ozaj po oprave, treba kúpiť nové dopravné čerpadlo, tiež som ho menil na našom majori. To je slabé miesto u týchto strojov.
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#19 Nový příspěvek od anton30 »

ved prave aj to dopravne cerpadlo som u neho kupoval a udajne bolo tiez po repase.
a to co ma ty na tej fotke, to kde si zohnal?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#20 Nový příspěvek od Ursus 73 »

V Trnave, firma hatec http://www.hatec.sk/predajna-v-trnave/ A kupoval som original, motorpal :zapomel: , nie lacnú náhradu :). Nechcem robiť reklamu, ale v tejto firme nakupujem, asi aj preto, že je najbližšie :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#21 Nový příspěvek od rosch8 »

Pozriem sa na to ihličkové ložisko.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#22 Nový příspěvek od anton30 »

Po dlhej dobe mám nieco nové aj na Majore. Podarilo sa mi zohnat nemeckú bočnú kosu, ktorá sa na tento traktor montovala.
Pri kupe traktora na nom bola spodná prevodovka na jej pohon a nejaké držiaky. Tak som ju teraz uz iba dokopletoval.
Kosu som doviezol cca pred 4 tyzdnami a babrem sa s nou doteraz. Je neskutočné kolko času a námahy si vyžaduje jej renovácia. Pridávam nejaké foto, tak ako to bolo a ako to je teraz.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Chcem aby bola normálne funkčná a preto mi dosť času zabralo zrovnanie prstov do roviny a vyrobenie nového prítlačného systému. Staré prítlačáky boli totálne zodraté a tak som si musel zo starých pílových kotúčov vyrobiť nové.
Obrázek


Teraz čakám už len na repas zdvíhacieho hydraulického piesta a nahodenie na traktor. Postupne dodám viac foto a snád aj video s prvého kosenia.

Ak by ste niekto vedeli o náhradných dieloch na tuto kosu ako sú nožíky alebo prsty, tak by som mal záujem o kúpu. Dakujem

Uživatelský avatar
Joachim
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 02, 2012 6:52 pm
Bydliště: Leipzig
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#23 Nový příspěvek od Joachim »

Velmi pěkný traktor a dobrá práce! 8)

Také musím renovovat Zetor 2011. :friends:

Sekačka je sekačka Mörtl, velmi starý model. O prstech: změřte prosím jejich šířku a délku a také průměr dírky. Možná tam ještě něco mám.
s pozdravem, Joachim
Môj Zetor 5011: Môj Zetor 5011, 1984 (remont)
Môj Zetor 2011: Zetor 2011, 1967 (remont)
Môj Zetor 3045: Zetor 3045, 1967 (remont)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#24 Nový příspěvek od anton30 »

Joachim píše: čtv čer 02, 2022 4:07 pm Velmi pěkný traktor a dobrá práce! 8)

Také musím renovovat Zetor 2011. :friends:

Sekačka je sekačka Mörtl, velmi starý model. O prstech: změřte prosím jejich šířku a délku a také průměr dírky. Možná tam ještě něco mám.
Ahoj Joachim.
tu sú zhruba základné rozmery tých prstov.
Obrázek

priemer dierky som sice nemeral, ale dotahuje sa to skrutkou M10.
a dakujem za info. Vobec som o tom nic nevedel.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#25 Nový příspěvek od anton30 »

Zdravím.
Mám teraz čas a pridávam zopár fotiek z prvej skúšobnej kosby.
Musím, povedať, že kosenie sa podarilo a kosa naozaj kosí dobre a čisto. Nebolo to samozrejme úplne bez problémov. Najprv sa nám povolilo šponovanie remeňov a následne sa uvoľnil jeden prst na kose, čo spôsobilo nechávanie fúzov. Po dotiahnutí to išlo opäť dobre.

Kosenie s takouto kosou som robil vôbec prvý krát a bol som pôvodne skeptický, či to vôbec pôjde. Takže najprv to mala byť iba okrasa k traktoru. Teraz už môžem povedať, že kosa kosí, traktor to zvláda v pohode. Dá sa kosiť na 2./3. prevod tak na pol plyna a tráva krásne prepadáva. Do budúcna s tým však v našich podmienkach kosiť veľa neplánujem. Hoci to funguje, tak to nie je ideálne na našu malú záhradu s členitým povrchom a kopou všelijakých prekážok. Potrebuje to skrátka veľkú čistú lúku, kde každé kosenie musí začať v čistej stojatej nepokosenej tráve a dopredu treba kalkulovať ako sa bude jazdiť a kde vôbec začať. Nejaké dokášanie malých plôch moc dobré nie je. Zväčša tam už je napadaná pokosená tráva, ktorá by sa vešala na prsty a kosenie by bolo znemožnené. Vtedy jedine treba zastaviť traktor, zosadnúť a pokosenú trávu od nepokosenej hrablami odhrnúť.
každopádne i tak mi to robí radosť.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poznámka: Originál dvíhacia piestnica je 1 činná. Moja však bola zničená hrdzou, tak som tam dal 2činnú z Orsty z traktora. A aby ten nečinný priestor nad piestom tiež nehrdzavel, tak som ho uzatvoril olejom. Preto zvrchu vychádza tá zelená hadička a je vedená do malej nádržky s olejom.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#26 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Musím pochváliť 8) Urobil si kus roboty a traktor vyzerá veľmi pekne. :ano:

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#27 Nový příspěvek od anton30 »

Vdaka Peto. Uz ma nom stve len to, ze prave koleso za pri zabrzdeni na spiatocku zablokuje a treba nim pohnut dopredu.zatial to riesim tak, ze brzdim len lavym kolesom. Cez zimu sa na to kuknem..a zrovna ta strana kde je uzavierka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#28 Nový příspěvek od Chose11 »

Hele, tady to borec zrovna řešil, jen tak pro inspiraci

https://www.youtube.com/watch?v=maQLXw5I8wE
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 2011 - emulzia v prevodovke a následná GO

#29 Nový příspěvek od anton30 »

U mna to mozno nastastie ine. Mne to dopredu brzdi a ani to neostava visiet. To iba ked cuvam sa to sekne. Ale panko vo videu ma prehlad. Krasne popisal konstrukciu tej pasovej brzdy :D

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“