Lukášův Zetor 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#46 Nový příspěvek od reddriver »

taky se mi to nelibi, pada tam smeti a muze tam spadnout naradi...dobry napad, asi do neceho takoveho taky pujdu. Prave jsem v Brne na opravu vika hydrauliky

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#47 Nový příspěvek od reddriver »

Tak jsem dneska pokročil. Po X letech vypuštěn olej z převodovky. Při té příležitosti jsem vyndal čerpadlo. Někdo už vytunil síto koše.

Obrázek

Hydrauliku mi pán přeskládal, ale nemohl ji odzkoušet. Kdysi totiž děda rozpůlil hydrauliku a vzalo to s sebou i část diferáku. Odborně zavařeno, ale přidali tam výztuhu, která zasahuje až pod návěs. Přes tu výztuhu mu to nešlo dát do zkušební stolice. Dále jsem sundal přídavnou převodku na kosu/předek. Když už to mám takhle pěkně rozebraný, jestli rovnou nevyměnit náhonovou hřídel, je pěkně omletá. Někde tady na fóru jsem to načetl. Pomocník má při montáži nasadit ozubené kolečko, které spadne při demontáži. Jedná se o kolo pod předním víkem? Tedy tam kde jsem demontoval tu přídavnou převodku? Nebo je potřeba rozdělat i to druhé víko blíže k difu? Ještě sehnat těsnění, případně si je zkusím možná nastříhat, ale je to docela asi pakárna.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lukášův Zetor 3011

#48 Nový příspěvek od pavel sk »

Presne tak. Pri demontazi ti vypadne vpredu koleso nahonu PTO. Je to tam kde si demontoval tu pridavnu skrinku pre kosu.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#49 Nový příspěvek od reddriver »

Netušíte někdo jak je to se záměnou těsnění čerpadla hydrauliky? V katalogu je označené jako 954626.

http://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/1 ... -70114613/

Tady ho mají vedený pod více kat. čísel:
Tesnění . nah. 70114617
kat. č. 70114613 Alternativní kat. č.: 70 114 613, 70-114-613, 70.114.613, 7011 4613, 7011-4613, 7011.4613

http://www.agrozetshop.cz/tesneni-cerpadla/d-91321/

Pojedu pro objednávku do Svitav k Nekvindovi, tak abych nemusel extra objednávat jedno těsnění poštou z jiné prodejny. Díky

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Lukášův Zetor 3011

#50 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

no vyka by meli byt stejny :) aj tesneni :)

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#51 Nový příspěvek od reddriver »

Tak dneska jsem nalil olej (21l pp80) a vyzkoušel. Vypadá to dobře, hydraulika už zvedá tak jak má. Dal jsem tam nové sítko s krytem na olej z novějších typů (kryt není na fotce), nová náhonová hřídel, sundaná přídavná převodka na kosu, úpraveny kryty štelování ruční brzdy a především repasované víko hydrauliky. Díky za rady.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatěžkávací a zvedací zkouška.

Obrázek

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Lukášův Zetor 3011

#52 Nový příspěvek od MeNadruhou »

reddriver píše:Tak dneska jsem ... ..., sundaná přídavná převodka na kosu,... ... Díky za rady.
Ahoj ,Pokud nemáš využití pro převodku na kosu, měl bych o ni zájem, . Můžeme se domluvit po SZ.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#53 Nový příspěvek od reddriver »

Tak jsem sekal 1.5 ha a po dosekani koukam do prostoru k setrvacniku, je tam praskly ten litinovy kryt vyvodove hridele.

Obrázek

Takze me ceka puleni. Jak se tohle muze stat? Hridel ma vuli pohybem dopredu a dozadu, netusim jestli to tak ma byt. Napada me, ze ji tam natlacil nahon pri zvednuti sekacky na maximum, coz mi do ted neslo. Pujde to opravit po rozpuleni bez stourani v prevodovce? Diky za rady.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Lukášův Zetor 3011

#54 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Mohlo by stačit vyměnit to víčko, ale je potřeba se mrknout do katalogu, jestli tam někde není nějaký zajištění segerovou pojistkou která se mohla střihnout.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#55 Nový příspěvek od reddriver »

Koukám, že to víko nebude asi sranda sehnat. Možná by ho mohl někdo svařit. Nepasuje tam z jiných typů?

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Lukášův Zetor 3011

#56 Nový příspěvek od MeNadruhou »

reddriver píše:Koukám, že to víko nebude asi sranda sehnat. Možná by ho mohl někdo svařit. Nepasuje tam z jiných typů?
mohlo by, mrkni do katalogů (např na stránkách kubík zetor), a tam pokud to bude mít stejné objednací číslo, tak je zaměnitelný. pokud ne, jestě je malá šance, že půjde upravit. anebo po vzoru litinového víčka vyrobit/ nechat vyrobit ocelové ekvivalentní.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#57 Nový příspěvek od reddriver »

MeNadruhou píše:
reddriver píše:Koukám, že to víko nebude asi sranda sehnat. Možná by ho mohl někdo svařit. Nepasuje tam z jiných typů?
mohlo by, mrkni do katalogů (např na stránkách kubík zetor), a tam pokud to bude mít stejné objednací číslo, tak je zaměnitelný. pokud ne, jestě je malá šance, že půjde upravit. anebo po vzoru litinového víčka vyrobit/ nechat vyrobit ocelové ekvivalentní.
Ufff nakonec to byl jen opticky klam nebo neco z vyroby. Mam rozpuleny traktor, teklo to pres gufero hridele z prevodovky. Takze pretesneni a vymena spojkoveho loziska. Dneska prisly dily.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#58 Nový příspěvek od reddriver »

Tak nějak váham pro náhradu akumulátoru BRIT 140Ah 900A (cca 6 let).

https://autobaterie.heureka.cz/varta-si ... -402-092/#

vs
https://autobaterie.heureka.cz/varta-pr ... -400-080/#

Pro automobilovou hraje nižší váha a vyšší startovací proud. Pro nákladní vyšší kapacita a možná trochu větší výdrž, navíc se mi líbí kontakty na jedné straně a mám to i tak upraveno. Cena je skoro stejná. Baterie se mi nestihne dobíjet, jezdím trasy cca 2x-3x týdně cca půl km a několik startů. Nově mám nainstalovaný odpojovač baterie. Ale asi bude lepší přes zimu vždy akumulátor uklidit do tepla.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Lukášův Zetor 3011

#59 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ale tu vuli hrideli si udelej nebo ti to prodre to vyko ;) me to vydrelo ze vylezla hridel :)

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#60 Nový příspěvek od reddriver »

Po dlouhé době jsem se dostal k traktoru a něco na něm začal trochu zase dělat. Narazil jsem na problém, že jsem ztratil před lety (možná tam ani nebyla:)) trubku k manometru. Viz. katalog položka 1.

Obrázek

Zároveň budu muset pořídit nový manometr a dát ho jinam mimo přístrojovku, protože tam už nemám tu originální, ale tu novou s tlakoměrem oleje.

Takhle teď vypadá trubka k vzduchojemu a na to bych to měl napojit. Jak jste tohle řešili vy? Hadice nebo trubka na míru?
Obrázek

Budu rád za nějaké reakce.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“