Lukášův Zetor 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Lukášův Zetor 3011

#1 Nový příspěvek od reddriver »

Ahoj,

tak rovněž zakládám svoji ,,garáž". Traktor nám zbyl po dědečkovi. Poslední roky se požíval spíše na dožití, ale jsem za něj rád. Nejdříve bylo nutné udělat spojku, traktor už téměř ani nejel:) Poté brzdy, traktor totiž ani nebrzdil. Z menších oprav se stala postupně renovace. Pídil jsem se po úřadě po informacích, co se s traktorem dělo papírově. Bohužel zůstal deset let v depozitu a k 1.1.2015, poté byl vyřazen z evidence novelou. Nyní mě čeká dočistit zbytek motoru a palubovka. GO řízení a nová elektřina. Ještě bych rád odebral zbytky po kose. Kdybych sehnal kabinu v dobrém stavu, rád bych ji tam nahodil. Blatníky jsem sehnal zkrácené, původní byly dost zdemolované od horalu. Ale asi bude problém nahodit kabinu bez úprav, chybí zadní opěrný bod, takže možná půjdou do světa. Pak bych se asi nebránil asi přechodu na hranatou. Tak kdyby někdo o nějaké kabině věděl (i kulaté), dejte mi prosím vědět. Tady jsou fotky z postupných akcí:

http://reddriver.rajce.idnes.cz/Zetor_3011/

Budu rád za vaše názory, připomínky a rady! :pohlavek:

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#2 Nový příspěvek od reddriver »


Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Lukášův Zetor 3011

#3 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Čau.

Pěknej strojek,jen škoda těch papírů.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Lukášův Zetor 3011

#4 Nový příspěvek od StaPo3011 »

pěkný to bude, moc pěkný.
Jakej máš rozměr zadních pneu? Ty ráfky vypadaj zdálky jako polokultiváky, co se dávaly na novější modely...

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#5 Nový příspěvek od reddriver »

Papírů je škoda, to máš pravdu. Však jsem to málem obrečel na úřadě. Na rozměr pneu se podívám zítra. S traktory moc zkušeností nemám, takže se učím všechno za pochodu. Nejhorší je ale čistit ten sajrajt, ale tomu se nevyhneme nikdo. Skla na kabinu udělá normálně sklenář? Nebo se dávají lepené (což možná taky udělá sklenář)?

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Lukášův Zetor 3011

#6 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Přední určitě lepený ostatní nevím.Dobrej sklenář udělá.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Lukášův Zetor 3011

#7 Nový příspěvek od Jindra »

sklenář by měl mít lepené, dal bych ho na všechny okna, má to výhodu že pořád drží nevysype se proti kalenému takže když se stane nějaká nehoda tak se s ním dá jezdit dál pokud to není moc.
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#8 Nový příspěvek od reddriver »

Tak jsem sehnal kabinu v lepším stavu, téměř kompletní. Dnes jsem odmontoval pístnici na zvedání kosy. Asi bude k mání komplet kosa a přídavná převodovka, kdyby měl někdo zájem. Mořil jsem se s tyčemi řízení. Musím zítra zajet k soustružníkovi, jestli bude schopný udělat vnitřní závit do tyče řízení pro kulák. Druhá tyč je pro změnu ohlá jako prase, takže někde zkusit srovnat. Nemáte někdo doma držák na kapotu ve slušném stavu? Přidal jsem fotky na rajče, tak mrkněte.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Lukášův Zetor 3011

#9 Nový příspěvek od Jindra »

nevím jaký je závit na kuláku, řekl bych tak M16X1,5 a to je celkem běžný závit, takže by to neměl být problém ten závit udělat
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#10 Nový příspěvek od reddriver »


Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#11 Nový příspěvek od reddriver »

Přidal jsem aktuální fotku na rajce a fotku rozmeru kola :) neda se svitit, traktor stale musi makat i jako nedokonceny. Tyce rizeni opraveny a namontovany s novyma kulakama.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#12 Nový příspěvek od reddriver »

Tak jsem koukal, že je docela omletý zadní vývodový hřídel. Zatím mám načteno, že prochází diferenciálem až dopředu převodovky, takže výměna asi docela pakárna. Nějaký jednoduchý návod nebo postup?

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Lukášův Zetor 3011

#13 Nový příspěvek od StaPo3011 »

stáhni si ze sekce Manuály dílenskou příručku 2011/3011/4011, mělo by to jít celé vytáhnout dozadu, ale musí se to napřed zepředu nějak odjistit, co si matně pamatuju...

Uživatelský avatar
Mišiko
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 04, 2015 7:09 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Lukášův Zetor 3011

#14 Nový příspěvek od Mišiko »

Ahoj, před delší dobou jsem náhonovou hřídel měnil. Pokud si dobře vzpomínám tak jsem nejdříve vypustil olej z převodovky. Potom jsem ze spodku převodovky odmontoval obdélníkové víko. Následně demontovat víčko kolem konce vývodového hřídele. Je tam gufero a na hřídeli ložisko. Mně šla hřídel vytáhnout rukou, ložisko bylo volnější. Při vytažení hřídele z ní spadne kolo nad demontovaným víkem. Při montáži nové hřídele s ložiskem je dobré mít pomocníka, který navlékne ozubené kolo na zasouvanou hřídel. Vzadu vložit gufero a zadeklovat. POZOR, při demontované hřídeli nešlapat na spojku, pohnula by se možná lamela a hřídel by nemusela jít zasunout, a to je potom půlení traktoru. Doufám, že se nepletu.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: Lukášův Zetor 3011

#15 Nový příspěvek od reddriver »

Dal jsem se do opravy řízení. Až po otočení volantu o půl otáčky se začaly hýbat páky řízení. Rozebrání šlo v pohodě (až na ty špinavé ruce :pistol: ). Ta hlavní kostka je vymletá, v jamce s výpustí jsem našel kousky závitu. Na tyči k volantu nepozoruju žádné poškození, ale nejsem strojař. Jak se pozná, že je i tyč KO? Dá se to nějak podoma přeměřit? Laicky se mi zdají v pořádku i kameny do kostky, ale taky nevím, jak přeměřit. Po složení by mělo otočení volantu vyvolat okamžitou reakci řídících tyčí?

Vůle v kostce: https://www.youtube.com/watch?v=2UFOJ1x_buU

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“