zetor 2023

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

zetor 2023

#1 Nový příspěvek od VendaKousek »

Zdravim, stal sem se "štastnym" majitelem 2023. U bejvalýho majitele se mu moc údržby nedostávalo (tak nák ho vybydlel) a tak se jej snažim dát trochu do kupy.
Je to můj první stroj a tak se omlouvám za přitroublou otázku.... jelikož ve vzduch. filtru jsem nenašel papírovou vložku, tak bych řek že tam musí bejt olej.... kolik cm?...je tam uplně sucho ( nebo papírová vložka?).
Jak hodně maj bejt našponovaný pásy, kolik cca maj jít rukama nadzdvihnout? Přijde mi 5 cm málo... aby se zbytečně nehuntovali čepy, ale aby zas nepadaly.

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: zetor 2023

#2 Nový příspěvek od kugva »

ahoj a dolu do filtru se dává olej tady přikládám fotku kam by měl bejt je to červeně vyznačené
a dej sem fotky svého strojem ;-)

Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: zetor 2023

#3 Nový příspěvek od nabocklish »

Také zdravím, a gratuluji.
Jestli sis to koupil na práci, tak Bůh s tebou :smich: Jestli spíš jako veterána nebo "pracujícího důchodce" tak skvělá volba. Do filtru patří kokosové vlákno a dolů motorový olej. Všechny tyto základní věci jsou popsány v příručkách. Najeď si do sekce manuály a návody a něco si stáhni nebo to kup. Ostatní věci, jako např. seřizování zatáčení jsou větším oříškem.
Jako bývalý majitel poradím s čím jen budu vědět. Pár majitelů pásáčků tady na fóru je :)

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#4 Nový příspěvek od VendaKousek »

kugva píše:ahoj a dolu do filtru se dává olej tady přikládám fotku kam by měl bejt je to červeně vyznačené
a dej sem fotky svého strojem ;-)

Obrázek
Tak nák sem to tušil že to bude cca 5cm, ale když nevim, tak se zeptám díky.
Fotek zatím poskromnu, tak zatím jedna z vykládání z transita ;)

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#5 Nový příspěvek od VendaKousek »

nabocklish píše:Také zdravím, a gratuluji.
Jestli sis to koupil na práci, tak Bůh s tebou :smich: Jestli spíš jako veterána nebo "pracujícího důchodce" tak skvělá volba. Do filtru patří kokosové vlákno a dolů motorový olej. Všechny tyto základní věci jsou popsány v příručkách. Najeď si do sekce manuály a návody a něco si stáhni nebo to kup. Ostatní věci, jako např. seřizování zatáčení jsou větším oříškem.
Jako bývalý majitel poradím s čím jen budu vědět. Pár majitelů pásáčků tady na fóru je :)
Dá se říct jako pracujícího důchodce. Mám 3 ha lesa v kopci kam se autem jen s těží dostanu když je sucho. Tak to vidim na 1 - 2x ročně vytahání dřeva na cestu. Zbytek roku jej budu jen pulírovat ;-)
Jo, tak po kokosovim vláknu taky ani památky. Až najdu nákou vhodnou madraci, tak si zahraju na chirurga :co?:
Zatáčení budu muset taky poladit. na jednu stranu se tomu moc nechce. Zatím sem koukal že štelovací šroub pod pákou je na doraz. Ještě cosi štelovacího sem zahlídnul okýnkem vedle sedačky co vypadá jako stahování pásu na bububnu. Je to ono?
Příručky sem hledal podle názvu ve vyhledávači a nic sem nenašel, tak to zkusim ještě projít.

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: zetor 2023

#6 Nový příspěvek od kugva »

jinak v tom starším filtru nejsou kokosový vlákna v tom je jenom olej

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#7 Nový příspěvek od VendaKousek »

VendaKousek píše:
kugva píše:ahoj a dolu do filtru se dává olej tady přikládám fotku kam by měl bejt je to červeně vyznačené
a dej sem fotky svého strojem ;-)

Obrázek
Tak nák sem to tušil že to bude cca 5cm, ale když nevim, tak se zeptám díky.
Fotek zatím poskromnu, tak zatím jedna z vykládání z transita ;)
Hernajs, jak mám přidat fotku? Píše mi to max jen 10 kb. To není ani na miniaturu

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#8 Nový příspěvek od VendaKousek »

kugva píše:jinak v tom starším filtru nejsou kokosový vlákna v tom je jenom olej
Tak to by taky mohlo bejt. Je tam na husto několikrát obtočená řídká mřížka která může sloužit místo vláken kokosu

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: zetor 2023

#9 Nový příspěvek od kugva »

fotku přídáš tady přes http://postimage.org/
a jestli máš ten filtr jako já co jsem poslal na fotce tak tam je jenom ta mřížka

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: zetor 2023

#10 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#11 Nový příspěvek od VendaKousek »

Obrázek

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: zetor 2023

#12 Nový příspěvek od kugva »

pěknej ten to ho moc nenajezdil vypadá zachovale :) 8)

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#13 Nový příspěvek od VendaKousek »

Apropo ty ovládací páčky vedle sedačky ( mám tam jen jednu, druhá ulomená čeká na spravení) pracujou jak? Ta co tam je ovládá zvedání nářadí. V nějakejch polohách to zvedne do 3/4 posunu o 1mm hned klesá a když pohnu třeba o pár mm tak zvedne až nahoru. To je normální? Nemám zkušenost s žádnym traktorem, ale myslim že by tam měla bejt náká logika?
Pohon pro nářadí se otáčí pořád neměně když je zaplá hydraulika... předpokládám, že ta druhá páka bude mít vliv na nějaké funce hřídele? :chytry:

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: zetor 2023

#14 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

jj but tahas cerpadlo z vyvodakem pres prevodvku nebo na zavislosti an motor :) tim si to volis nebo si das neutral tim to vypnes :) dale druha paka redukce :) a dale nevim kup si knizku od cpress opravy zetor
http://knihy.cpress.cz/opravy-traktoru-zetor.html

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: zetor 2023

#15 Nový příspěvek od malotraktorpetr »


Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“