zetor 2023

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#31 Nový příspěvek od VendaKousek »

jano píše:no zohnať spojku trvalo asi dvadsať rokov. Ale je to skonštruhované dobre, dá sa to nastaviť. Treba odstrániť prienik oleja z portálu - bola to odysea...
Tiahla neštelovať! Resp naštelovať podla predpisu. Šteluje sa iba brzdový pás. No zaolejované ani nebrzdí ani neťahá. Tiež bol problém iba na jednom portály, druhý bol bezproblémov...
Portál dolu a ostatné sa uvidí.
Tak to vypadá, že v rámci mezí to brzdama zatáčí. Nebudu tedy do toho zatím hrabat.
Jen pro jistotu.... spojka se vypíná pomocí náběhu dole u táhla, kde na náběh dosedá kroužek přidělaný na páce spojky? Bych to já tak odhadoval.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: zetor 2023

#32 Nový příspěvek od jano »

Či to skutočne funguje zistíš ke´d pásak uviažeš (o strom) a pásy musia hrabať. Najlepšie aj pri 1Red...

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#33 Nový příspěvek od VendaKousek »

jano píše:Či to skutočne funguje zistíš ke´d pásak uviažeš (o strom) a pásy musia hrabať. Najlepšie aj pri 1Red...
Tak sem to dneska zkoušel v lese. Pravej pás hrabe, ale levá spojka začne prokluzovat, takže si nehrábne.
Taky mě ten pravej ( nezaolejovanej) začal při zatáhnutí páky sekat. Prostě nic, nic a pak najednou stojí, takže to docela hází. čim to???
Všim sem si, že vejfuk je dělanej snad origo ve předu dole, ale jinak ho lidi maj i klasicky nahoru. Co je lepší? Já si ho zaved pod blatníkem dozadu, ale kouř potvora jde stejnak vždy na mě. No ale dneska mě ho pás stejně urazil a tak ho předělám klasicky na horu s ostřejšim kolenem. snad to bude s tim kouřem lepší.
Jinak náký fotky zde: http://vaclavhoufek.rajce.idnes.cz/jede ... _to_Zetor/

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 2023

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja by som to riadne vyspalikoval, rozpojil pasy a rozobral obydve strany (portaly). Pomocou zirafi alebo paletoveho vozika by mohli ist dole aj s rozetami. Pretesnil a pomenil by som gufera od rozvodovky a portalov. Skontroloval by som tie zaberove lamely. Nove asi uz nekupis ale pôvodne by sa mohli dat prelepit. Pripadne pomenit rovno aj brzdove pasy. Hlavne to tam vsetko vycistit a odmastit, to je u pasovych strojov zaklad. Poznam to s buldozera. Ak je tam mastnota tak je to na :pistol:

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: zetor 2023

#35 Nový příspěvek od jano »

Portály vymontuješ po rozpojení pásu a odmontovaní kolesa. Traktor nedvíhaš (špalkuješ). Výfuk mám tak, že žiadne koleno tam nie je, potrubie je opačne, takže ústi do hora. Tam je malý tlmič na ktorý by šiel nasadiť výfuk - ale ten tam neužívam. Taktiež neužívam kapotu...
No fotky - nepoteším. Napinacie skrutky pásov ohnuté a tým kompenzátor znefunkčnený - to treba odstrániť (ono to môže drhnúť vo vidlici).
Chodenie na záberových kolesách (príliš zaťažený TBZ) - cesta na zhodenie pásu. Budeš si museť spraviť vlek alebo sane, odvezieš viac a hlavne bez problémov...

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#36 Nový příspěvek od VendaKousek »

Díky. Jak budu mít víc času, tak na to vlítnu. Zatím musí kontrolovat jen olej, neb ho to hezky papká. Asi stírací kroužky v háji. Takže možná i výměna kroužků.
To koleno u vejfuku sem udělal dost ostrý a stejnak se tam pás drobet otřel ( naštěstí neurval) A co se týče vývodu nahoru, tak je fakt nejlepší. Konečně sem nedejchal ten kouř. Ať de vítr nalevo čí na pravo, tak je to jedno páč je to nad hlavou.
Napínací šrouby pásů jsou ohnuté ( naštěstí kola nedřou) a jak sem koukal na fotky, tak je to častá závada. řek bych že by to mělo i tak nějak fungovat, ale nepude to určitě hodně vyšponovat neb by se šrouby ohnuli ještě víc. Tak pokud seženu někoho s autogenem aby mě povolil ty velký matky, tak to můžu na lisu srovnat.
No zábava na několik volnejch víkendů :prace:

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: zetor 2023

#37 Nový příspěvek od jano »

motor nemá čo dymiť. No a nové vložky nestoja veľa a máš pokoj. Veľa na z2023 nerobím, ale olej som nedolieval - iba kontrolujem. Ale to nemá čo žrať olej, viac vytečie cez netesnosti. Ak otočíš výfukové opačne, tak pás ho už neohrozí. Treba zabezpečiť aby nenatieklo cez výfuk. Zetor to riešil kolenom, ale tu je nevhodné.

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#38 Nový příspěvek od VendaKousek »

jano píše:motor nemá čo dymiť. No a nové vložky nestoja veľa a máš pokoj. Veľa na z2023 nerobím, ale olej som nedolieval - iba kontrolujem. Ale to nemá čo žrať olej, viac vytečie cez netesnosti. Ak otočíš výfukové opačne, tak pás ho už neohrozí. Treba zabezpečiť aby nenatieklo cez výfuk. Zetor to riešil kolenom, ale tu je nevhodné.
Když otočim výfuk na horu, tak mi ale asi nepude zavřít kapota, ne? No pokud se opět ulomí tak to pude lehce jelikož parohy sem svařil normálně co2. Pak můžu ještě udělat nějaké vylepšení.
jj, vyplatí se dát nové vložky, v budoucnu se tomu nevyhnu.

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#39 Nový příspěvek od VendaKousek »

Apropo, nemá opravdu někdo nákou dílenskou literaturu k 2023 ze které by mi mohl ofotit pár stránek ?

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#40 Nový příspěvek od VendaKousek »

Tak sem se do toho pustil. Vzal sem to komplet. Nový brzdový pásy ze kterých kapal olej. Omyl spojku, udělal dole nový vypínací kroužky který už nebyli kulatý a tak při zatažení pák spojku vůbec nevypínali. Vysoustružil i všechna pouzdra na podvozku. Vyměnil ložiska a gufera. Typuju, že to už někdo za socializmu opravoval, jelikož pouzdra už byly vyměněný a čepy který byly ubroušený dovařeny a na soustruhu urovnány. No vlastně už byli pouzdra zase obroušený skrz a hýbalo se to zas jen na vostro na čepech.
No, uf. Ještě že už je to zamnou. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#41 Nový příspěvek od VendaKousek »

Jo a ten napínák pásů sám upad jen co sem rozhodil pás. Asi sám držel díky našponování. Ještě že mě to nepovolilo někde v terénu. No, tak sem autogenem srovnal oba napínáky a tenhle jen znova zkrácený zalisoval do vidlice.

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#42 Nový příspěvek od VendaKousek »

A ještě sem udělal sklápěcí vejfuk abych to moh v poho dát do Transita. Rovnou sem teda pro jistotu udělal i jakejsi ochranej rám, jelikož už párkrát sem byl na hraně a vono mít tohle na břiše by nebylo určitě nic krásnýho :chytry:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: zetor 2023

#43 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pěkně si hraješ. 8)
Kdo si hraje nezlobí :)
Teď ještě poprosím o nějaký obrázek z pracovního nasazení :nakladacek: :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

VendaKousek
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 18, 2016 1:17 am
Bydliště: Praha- západ

Re: zetor 2023

#44 Nový příspěvek od VendaKousek »

jimmy 4011 píše:Pěkně si hraješ. 8)
Kdo si hraje nezlobí :)
Teď ještě poprosím o nějaký obrázek z pracovního nasazení :nakladacek: :)
Tady je pár fotek než sem zahájil opravu: http://vaclavhoufek.rajce.idnes.cz/jede ... etor_2023/

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: zetor 2023

#45 Nový příspěvek od jean »

Pani, pri gugleni info o zetore 2023 na mna vyskocilo vlakno z traktorfora. Moc chvaly tu nan nie, pritom je to taky zlaty prcek. Co je na tom zetoriku zle?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“