Radův Trkouš 3011

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Radův Trkouš 3011

#1 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
už mě nebaví plevelit všecky možné a nemožné témata spojima hloupýma dotazama tak Vás aspoň napíšu o co se jedná a pokusím se to soustředit jenom tady. Možno též evidovat toto vlákno jako studna informací pro duté hlavy jako je ta moje. Rozhodně si nehodlám zavdávat se zdejšími fanšmejkry - já jsem víc pijan než ladič. Ale pokročíme ...

Takže jedná se o Z3011 se starším provedením motoru se vstřikovacím čerpadlem přes hardyspojku a ruční podávací pumpou na předních prsách. Tento trkouš má tvrdou přední nápravu. Rok výroby by se dal už od pohledu a opotřebení dílů stanovit jako dávno +/- rok. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby dostal přezdívku Ursus, neboť v Polsku vyrobených či zakoupených dílů je na něm stále mnoho, ale popořádku :

Na počátku všeho byl stroj MF-70 a moje odhodlání, že tento stroj nebude poslední co uvidím až budu umírat (tzn - že s ním zdechnu) - doma něco chováme, mým rodičům už taky začínají docházet síly, pořídíme něco inteligentního, co nahradí MFku a práci zastane. Co takhle traktor? Hmm, garáž je, stodola taky co se týká nějakého harampádí, tak se přinejhorším nějaká ta šopka splácne. Vzhledem k omezeným prostorům to však bude chtít něco menšího. Japonce ani TKčko asi nezaplatím, a ze Zetoru se dá snad jenom něco staršího, osvědčeného, ano správně světlem na konci tunelu se stal Zetor 3011. Po půlročním nahánění inzerátů se namanul, nebylo to ani nějak daleko, slovo dalo slovo ....

V kalendáři bylo psáno 17. den měsíce září léta páně dvoutisícíhotřináctého, kdy za ohlušujícího hřmotu sestoupil po vratkých fošnách z podlahy nákladího prostoru čehosi vzdáleně připomínajícího Iveco. Dodnes mi není jasné jak jej prodejce dokázal přemluvit aby nastartoval, ale jsou tajemství, která se asi nikdy nedozvíme... Od těch dob, kdy moje děti ztěží žvatlaly slova "máma" a "ham" se mnoho změnilo, například moje děti už používají fráze typu "ale tatínku, to snad nemyslíš vážně ...", já mám o pár vlasů méně a pár vrásek více.

Takto vypadal v těch dávných dobách :
Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Radův Trkouš 3011

#2 Nový příspěvek od Matúš »

8) 8) 8) Pridaj ešte nejaké fotky

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#3 Nový příspěvek od kuligrado »

A jak šel čas, pár drobností se na něm vylepšilo apod, namátkově například :
- repas vstřikovacího čerpadla
- nové ruční podávací čerpadlo
- nové čerpadlo mazání motoru
- nová vana motoru
- nový výfuk
- nové trysky vstřikovačů + seřízení
- nová elektroinstalace + sdružený panel
- kupodivu i nové filtry a oleje
- výbrus kliky + bižuterie
- nové vložky
- srovnání hlav + vodítka + ventily + mrazovky (protože se kruh uyavřel, tak v současné době probíhá II kolo)
- nová baterka
- opraven chladič
- nový termostat
- nová vrtule chlazení
- přetěsněna převodovka (aktuálně po II kole boje s vůlema)
- výměnak ozubených kol pro III kvalt
- výměna + dopasování spodního dílu řadící páky - palec řazení
- oprava viliček + aretace
- oprava parkovací brzdy
- nový volant
- oprava hydraulických brzd - válec + trubkoví (na portály ještě nedošlo)
- oprava dvou defektů
- oprava hydrauliky (blížíme se k fáyi oprava II aneb už nám ty ramínka zase padají)
- dodělány rychlospojky pro vnější okruh
- dodělán vzduchorozvod (zatím neseřízen, jen natahán)
- převařeny koule na spodních ramenech + nové čepy uchycení na spodku difu
- nové uchycení spodního závěsu
- trochu oprava plechů švajcem i štětkou
- doděláno zcela neoriginální závaží konzoly
- nanovo udělaná spojka

určitě je toho víc, ale už mi z toho začíná být mírně šoufl, tak zastavuju příval myšlenek...

V nejbližší době mě čeká podruhé dodělat hlavy a hydrauliku ramen. No a asik by se hodily ty doklady ...
Naposledy upravil(a) kuligrado dne pon čer 15, 2015 2:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#4 Nový příspěvek od kuligrado »

hned to bude - takto vypadá teď :

to je fotka jak ze stadionu a v 87mé řadě 584tý jsem já :)

Obrázek

snad se dožiju toho, že mu nandám toto :
PS: díky staníku

Obrázek
Obrázek

PS - hezky nebude vypadat nikdy, ptž provozní šrámy přibývají rychleji než je mažu

lepší foto najdu doma, teď je namám po ruce jsem zjistil - jako vždy FAST and FURIOUS

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Radův Trkouš 3011

#5 Nový příspěvek od StaPo3011 »

8)
Hezký, koukám, že jsi už taky povyměňoval kde co :shock:
My co potřebujeme nějakej postrk kolem chalupy skončíme často u 3011-tky, má to pro nás tak akorát velikost.
Já jsem ze začátku uvažoval i o 2011/2511, výkonem by mi bez problémů stačila, hlavně otec chtěl furt dvouválec (ale spíš proto že už ho nebavilo furt se vztekat s jednoválcem). Ale když jsem zjistil, že dvacítky jsou dnes v ceně víc než tříválce, tak jsem to přehodnotil, zjistil jsem že 3011-tka bez kabiny a bez závaží se vejde váhou do jeden a půl tuny, a bylo rozhodnuto. Navíc je tam většina věcí trochu robustnější, a kromě toho jich tu dřív spousta jezdila, takže je jednodušší najít starší ND na inzerát. Tím dvojválce nepomlouvám, líběj se mi, jen je pro mne třicítka výhodnější.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#6 Nový příspěvek od kuligrado »

Budu velice rád, když mi Vy, kteří jste jako první na světě viděli písmeno Z (a nebyl to onen mstitel s kordem a šátkem) v kolečku poradili s mýma, pro Vás jistě prkotinama, Které budu postupně přisypávat.

Předem děkuji všem, kteří chtějí a dokáží poradit, byť je to někdy jako házet hrách o zeď.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#7 Nový příspěvek od kuligrado »

to StaPo - tak nějak to bylo, schválně jsem zvědav jestli přes léto sesmolím ten ochranný rám :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#8 Nový příspěvek od kuligrado »

tak přesně před rokem už byl trkouš v tomto provedení :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

teďka mám sundanou sedačku spolujezdce kvůli hydraulice, je tam lepší přístup.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#9 Nový příspěvek od kuligrado »

Chlapi neděláte někdo na dopravce? Potřebuju jenom takové sz info zda má cenu se pouštět do jedné věci ...

Vyfotili byste mi pls někdo uložení kapoty u konzoly? Jak má vypadat podle katalogu ND vím, ale zajímá mě realita. Díky
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Radův Trkouš 3011

#10 Nový příspěvek od kugva »

ahoj já to mněl uložení takhle
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Radův Trkouš 3011

#11 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak pokrok na traktoru máš docela zřetelnej :)
Co se týče předního uchycení kapoty, tak to jsem měl po koupi u/zarezlý. Takže to dopadlo tak,
že mi na kapotu zvenčí i zevnitř švára souose nabodoval velký tlustý podložky s vnitřním průměrem 14mm, vnější průměr asi 60, už nevím přesně.
Na původní (kupodivu neshnilou) konzolku na držáku filtru jsem našrouboval nové gumové silentbloky na desítku závit, konec dovnitř se šroubem, konec ven s vnitřním zavitem. Průměr silentbloku asi 50, délka 30 nebo tak podobně. A pak jsem uříznul z trubky 14x2 dva kousky rozpěrných trubiček dlouhé tak, jako tloušťka toho podložkovýho svařence na kapotě (plus asi 1-2mm na vůli na vyklápění kapoty) a tyto trubky nasunul na 10-tky šrouby, které jdou zvenku zkrz kapotu do silentbloku. Kapota se pak dá namontovat/demontovat vyšroubováním těchhle 2 šroubů s rozpěrnejma trubičkama.
Foto nemám, případně časem vyfotím.
edit: tu konzolu mám stejnou jako je zakroužkovaná na předchozím příspěvku.
Naposledy upravil(a) StaPo3011 dne pon čer 15, 2015 2:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#12 Nový příspěvek od kuligrado »

to kugva : jj tak ten pokřivený plech pro uchycení máme stejný, spíš jestli tam máte obyč šrouby M12xXX a na koncu /směrem dovnitř nebo čepy jako v katalogu ND? díky otvor jak v tom vyfoceném plechu tak v kapotě je 12,5mm v průměru (takže 12 šroub

StaPo : hezké řešení, asi to stejně zkonší tím bláznivým šroubem, hnedle jak bude motor zase v kupě
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#13 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj tak něco fotek z plechařiny, co jsem našel doma - je to takové to domácí šmrdlání :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#14 Nový příspěvek od kuligrado »

výměna ložisek na rotačce :
Obrázek

malí opraváři :
Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#15 Nový příspěvek od kuligrado »

pár fotek z letošního jara :

naše obracedlo
Obrázek

něco málo z motorobraní
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kde to asi viděl?
Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“