Radův Trkouš 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#481 Nový příspěvek od kuligrado »

Čaute chlapi,
Roberte - netřeba se omlouvat, tyto příspěvky jsou věcné a jsem za ně velmi rád, vím že tu někde na fóru jsou podobné debaty na stejné téma, ale staršího data. Pro mě jsou tyto informace velice důležité - že můžu použít olej, který mám (M6AD) "nasyslený" s plnoprůtokovou filtrací. Ovšem i to jaký je rozdíl mezi M6A a M6AD co se týká usazování/neusazování "bordelu".

Na rovinu přiznám, že si stále pohrávám s myšlenkou vyrobit si redukce pro plnoprůtokové filtry sám.

Opravdu hodně se mi líbí řešení filtrace vzduchu a tu budu určitě chtít od tebe koupit, ale tyto detaily vyřešíme po mejlu.

Ještě jednou díky.
Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#482 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
takže zpětná vazba je takováto - jak jsme tu před pár měsíci řešili filtrování, tak jsem na začátku května udělal vzduchový a olejový filtr podle doporučení a výkresů od Rosch-e. Dávám pár fotek - sry, ale byl to takový můj v podstatě první smysluplný soustružnický projekt a podle toho to provedení i vypadá, nicméně to funguje. Mám za sebou pár motohodin jak v senách, tak v dopravě apod.

Co se vzduchového filtru týká, tak jsem žádnou změnu nezaznamenal, kromě dobrého pocitu, páč ten koš co jsem vyhodil podle mě už fungovat nemohl a motor byl "průtokovým" článkem jakkoli špinavého vzduchu. Akorát jsem do spodní "nádoby" vzduchového filtru dal "podložku", aby se filtr nesetřepal směrem dolů.

Po nahrazení sítek kartuší a zaslepení bypass kanálku v druhé olejové baňce oleje u mě došlo k mírnému zvýšení tlaku mazání. cca na 3atm při studeném motoru ve volnoběhu a 1-1,5atm při zahřátém motoru. Olej je stále M6AD, zde jsem změnu nedělal.

Palivový filtr jsem před senama řešit nechtěl/nestihl. Jak z fotek zřejmé, podobnou vychytávku, že plnoprůtokový filtr se schová do baňky u mě udělat nejde, páč mám menší baňky palivových filtrů než většina z Vás. Jestli je to dáno starším provedením motoru (vstřikovací čerpadlo ještě na hardy spojce) nebo nějakým veselým pokřížením s ursusem, netuším, neřeším a musím hrát s kartama co mám, takže když vše půjde hladce, tak bude stačit jen redukce a baňku upravovat nebudu, nicméně redukci si budu muset "vymyslet" a následně "vyrobit".

Tuž tak a tu je pár fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#483 Nový příspěvek od kuligrado »

No a když jsem si tak skotačil kolem motoru, tak jsem zjistil, že horní kolínko od termostatu k vodní trubce na hlavy motoru je po dvou letech opět na vyhození. Jako vždy trhliny kolem šlycu. Jezdil jsem, telefonoval jsem a nakonec jsem narazil na toto :

https://race-shop.cz/kolena-90-redukcni ... BcQAvD_BwE

má 3 oplety, tak snad vydrží déle než ty šmejdy co prodávají v náhradních dílech na traktory. Toto jsem teda zrealizoval včera, tak uvidím...

Obrázek

Obrázek

a krom toho dostal vozový park nového kámoše ... ale to později
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Radův Trkouš 3011

#484 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ahoj Rado,
ty mezikusy pro papírový filtr sání máš od Rosch-e?
Už dlouho o tom uvažuju,
a furt jsem se nemohl rozhejbat...

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#485 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
ano jsou od Rosche, pěkně vytvořené a pasujou jak "prdel na hrnec" - měl jsem obavy, že do mojeho polského filtrovacího ancáblu pasovat nebudou, ale jako ulité...
Moje možnosti výroby jsou v tomto ohledu omezené.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: Radův Trkouš 3011

#486 Nový příspěvek od Biggles555 »

8) 8) 8) :friends:
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#487 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
dlouho sem tu zas nebyl páč bylo moc co popracovat. Během zdění/kopání/dřevování a dalšího běsnění doma i na cestách jsem dotáhnul na plac další vrak, jakožto přírůstek do našeho kolového parku. Aby nám kolem baráku nerostlo zbytečně moc trávy bo pod tímhle fakt neroste :).
Dole pár fotek.
Jo a to rezervní kolco furt sháním a nemám ... takže kdyby kdo z okolí, tak se hlásím jak Plha při nejlepší síle.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Moja milovaná choť tomu dala pojmenování muzeum rzi jak se tak na to koukám tak mi až zle zabylo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Byl to úžasný kulinářský zážitek plný rzi, nadávek, broušení, řezání, svařování a natírání - no prostě přesně tak, jak to máme rádi a jak nám to dělá dobře.
Zkrátka celých těch pět týdnů po šichtách a o víkendech jsem si náramně užil :). No a teď? teď může dalších X let korodovat pod stromem u nás ...

PS ještě uvažuju že to vyklápění plata od oje prdelí k matičce zemi udělám na hydraulický válec, bo zlobit se s trapézem nebo kuličkáčem se mi asi nechce. Ale to až mi zase jednou prdne v bedně.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Radův Trkouš 3011

#488 Nový příspěvek od honzaPP »

Super práce! Vždycky mě potěší když si dá někdo práci a zachrání starej krám 8) Jen mě zajímá na co je dobrý takhle dlouhý plato? Převážení balíků?
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#489 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
díky :), jsem rád, že se líbí.
Přesně tak - na malé kostečky super (bohužel nemám fotku), ale vezl jsem s tím třeba vypletý hegeš z brambořiště.
Oficiální nosnost je 2,5t a ložná je (při zavřených bočnicích 1,8x6 mám v plánu na tom dovézt trámy od kámoše ev. prkna z pily. Do lesa na dřevo si myslím, že to moc vhodné není :) a když, tak určitě ne s třicítkou :D.
Dá se to použít jako přepravník pro menší stroje, ale tam bývá na zváženou jiné řešení s ohledem třeba na vzdálenost nebo rychlost .. Výhodou je nízko položená ložná a možnost to celé naklopit dozadu.

Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Radův Trkouš 3011

#490 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekne si sa s tým pohral :friends:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radův Trkouš 3011

#491 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Pekne porobeny NP-25. To sklapanie urcite dorob. Je to dobra vec ked funguje 8) V skuočnosti znesie ovela viac ako 2,5 tony :smich: Ale opatrne s nim. Ked sa nalozeny rozhojdá, dokaze lahkym traktorom riadne zamavat.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Radův Trkouš 3011

#492 Nový příspěvek od UR1SK »

Tak už som na takom platniaku každoročne viezol okolo 14 prm smreku v metroviciach. Matematika bola ľahká, ak mala 1 metrovica okolo 60 kg koľko ich bolo do 2,5T treba a koľko sme naozaj naložili? :zapomel: Alebo plný makadamu. Samozrejme bez bŕzd. Zažil som s ním kadečo. Koľko krát ma zdurilo, v zime posánkovalo a pokrížilo. Defektov za tie roky ani nerátam. Pred dvoma rokmi som ho úspešne predal a mám už len 6tonku ale s TP a brzdami. Výhodou platniaku je že je nízky, to sa musí uznať. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radův Trkouš 3011

#493 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem uz presne kolko toho bolo, ale bolo toho dost. Krov+ dalsie rezivo na celu strechu rodinneho domu. S tou furou som 4.km klesak isiel so 6945 na trojke a zapnutom predku. Asfaltka bola sucha :) Obrázek Obrázek Prichod už za tmy.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#494 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte, díky moc - pochvala potěší.
Myslím si, že tu váhu co kluci píšete by dal 😉. Když byl naruby tak jsem zjistil, že obě Učka co jsou po stranách jako hlavní profily byly ruple (jedno zvrchu a druhé zdola). Tak co s tím? Vybruslit na x nebo v svár kam flexa vlezla, zavařit a preplatovat. Zvenku mezi rámem a kolem přibyl 6mm plech jakoby na šířku blatníka a zevnitř cca 120cm od nápravy na každou stranu 8mm plech.
Problém je v agregaci. Sice už pár týdnů nechávám Ježíškovi za oknem dopis, kde ho prosím o kousek větší a silnější traktor než je trkous (trkous zastane hodně, ale ještě je kam se posouvat), ale myslím, že to dopadne jako s dopisama ve kterých jsem jako kluk prosil o vzduchovkou... musel jsem počkat až vyrostou a koupit si ji sám...
Já se po cestě jezdit nebojím 😉
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radův Trkouš 3011

#495 Nový příspěvek od pavel sk »

To sa nebojim ani ja. Ale bez brzd na tom plaťáku s tym nakladom, sa to uz na štvorke rozbiehalo az by pretočilo motor a v tom pripade ist na brzdy, by bol hotovy šmyk a cistenie priekop. Tie 4 km su dost klesak a ostre zakruty. Na trojke to bolo tak akurat. Az po dedinu som sa brzd nemusel ani dotknut. Ked sme pre to rezivo prisli s tymto vlekom, tak chlapik co nam to nakladal len čumel :shock: :shock: :shock: , čakal že pre to pride Tatra a nie traktor :smich: A ze ci to berieme na dvakrat? Bolo to naraz.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“