Pajikova 3011

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Pajikova 3011

#1 Nový příspěvek od pajik »

ahojte tak jsme v sobotu vybrali a dovezli 3011 našel jsem ji na netu byla 10km od baráku… vypadala dobře tak jsme ji vzali ovšem cestou domu se projevilo pár závad ale to už k tomu patří je to přeci jenom 49let starej stroj.

Závady:
1, při jízdě na 5tku z kopce jsem zjistil že pravý přední kolo šmajdá levý sem tam taky zašmajdalo ale o hodně lepší… co by to mohlo být ?? ložisko kola ??? každopádně by to chtělo seštelovat geometrii je vidět že to pravé kolo je stočené na jednu stranu .
2, u 3tího válce nejspíš kolem vstřikovače prosakuje nafta nic extremního ale někde to tam teče to bude stačit nejspíš dotáhnout popř. vyměnit někde těsnění
3, tátoj se u baráku podařilo vytáhnout ruční brzdu skoro až po lanko :D něco z toho asi po cestě vypadlo pač než jsme vyjeli fungovala dobře
4, přístrojovka je mrtvá ukazuje to jen tlak mazání teplotu vody dobíjení jinak nic nefrčí ale jsem elektrikář to nebude problém…

Každopádně olej z toho nikde neteče vypadá to že to bude chtít jen opravit přední nápravu poladit elektriku a nějaké ty kosmetické záležitosti

fotky: http://pajik1990.rajce.idnes.cz/zetor_3011 nejdou sem vložit tak rajče

Kotelnik
Příspěvky: 71
Registrován: ned říj 05, 2014 8:45 pm
Bydliště: Liberec

Re: Pajikova 3011

#2 Nový příspěvek od Kotelnik »

Ahoj! Krásný kousek, ale také hromada práce (uvidíš). Já jsem chtěl původně traktor jen natřít a už ho mám rozpůlený a motor po GO..Nechceš boky na kulatou kabinu? Dám ti je "za pár šupů", překáží mi...

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#3 Nový příspěvek od pajik »

Kotelnik píše:Ahoj! Krásný kousek, ale také hromada práce (uvidíš). Já jsem chtěl původně traktor jen natřít a už ho mám rozpůlený a motor po GO..Nechceš boky na kulatou kabinu? Dám ti je "za pár šupů", překáží mi...
Ahoj ani me nestras :) s naftovejma traktorama zacinam poprve sem ho ridil az poceste domu a s opravama zetoru taky novacek :ano: ale zatim si taky predstavuju ze to prestriknu a trada do poli a lesu :D ty boky promyslim chtel jsem nekde schrastit celou boudu pac tohle je par trubek a strecha...

Nejdriv musim neco udelat stou napravou ale netusim kudy se do ni leze bude to uceni za pochodu :D

Kotelnik
Příspěvky: 71
Registrován: ned říj 05, 2014 8:45 pm
Bydliště: Liberec

Re: Pajikova 3011

#4 Nový příspěvek od Kotelnik »

No já se také učím za pochodu a stále většinu věci nevím, když koukám na ostatní traktory, tak občas nechápu, jak to ti lidé zvládnou :) Ale Zetor je hodně "user friendly", to se musí nechat.
Dále mám čelní okno a boční dveře, pokud by jsi měl zájem 8)

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Pajikova 3011

#5 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
vypadá to celkem pěkně, trocha práce je na tom pořád, jako kolem baráku :). Ten můj nebožák vypadá pořád nemocně :)
PS a když z něj neteče olej, je tam vůbec nějaký:)?
Chystám se jenom na rám, ale tu ohrádku kolem budky nechcu, mám trošku jinou vizi :), no ... časem.

Kotelníku - jsem na tom lautr stejně :), a ten seznam věcí co už se udělal by vydal na publikaci a ještě jich pořád pár zbývá :).

jinak :
1) svislý čep + uložení, možná volnější samopal řízení (zvednout předek a zakvedlat kolem co všechno bude vykazovat vůli)
2) možná je povolený přepadový šroub svtřikovače, možná trubka od podávacího čerpadla, možná celé těleso vstřikovače veprostřed - můj věčný boj - dotahovat dutý šroub s citem, strhl sem už závit ve vršku vstřikovače.
3) snad jenom dotáhnout (došponovat) lanko - komplet projít, mohlo jenom vypadnout z vodícího kolečka co je vespod sloupku ručky.
4) tam je to stejné :) může to být od náhonu otáčkoměru, bovdenu přes mechanické poškození tachometru cokoli, začni tím, že zkus odpojit ten bovden z přístrojovky a podívej se jestli při nastartovaném trkounu motá (točí se). Pokud ne je s největší pravděpodobností ukroucený. Já koupil novou přístrojovku s tím, že až budu starý a zapomenutý tak zkusím opravít původní.

Kdyžtak mě někdo opravte nebo doplňte, píšu jenom vlastní zážitky s třícou.

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#6 Nový příspěvek od pajik »

ahoj konečně se dostávám k problému s naftou :D předtím to bylo jen vlhké teď to asi už celkem teče nevím přesně kde ale když na to koukám tak 2hém válci nejspíš netěsní šroubek odpadního vedení nafty do nádrže ... to je nic ale u3tího válce je to dost od nafty vypadá to že je prasklá měděná podložka pozice 44 v tabulce 8

Obrázek

tim pádem budu muset odšroubovat třmen a vyndat celý vstřikovač ven a rodělat jestli jsem to dobře pochopil a vyměnit oboje těsnění chtěl bych se zeptat jak těsní celej ten vstřik v hlavě ?? je tam taky nějaký kroužek ?? na tom schematu nic není...

dál bych mohl vyměnit kroužek pozice 45 a 47 oba když už to budu mít rozdělané ...

doufám že se po demontáži nemusí nic nestavovat ....

popřípadě na co si mám dát pozor ?? děkuji za rady :)

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Pajikova 3011

#7 Nový příspěvek od kuligrado »

ahoj mezi tryskou vyčuhující ze vstřikovače přes zalisovené pouzdro v hlavě až do komory je tenké těsnění, někde v katalogu náhradních dílů je uvedeno, zkus kouknout na začátek jak je motor. Když rozebereš vstřikovač abys vyměnil těsnění 44 mezi díly tak si myslím, že by nemusel na přezkoušení tlaku, ale když už se s tím jebeš tak pokud je v dosahu zkoušečka tak proč ne. No a s přepaďákama to je nerovný boj. Můžeš si počíst v mojem vlákně co jsem si s nima užil. Popravdě nevím co tam mám teď, ale jednu dobu jsem měl hliníkové těsnící podložky bo těsnily nejlíp (ani vyžíhaná měď nešla). hodně zdaru

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#8 Nový příspěvek od pajik »

ahojte tak je tu nová práce nový problém :smich: nevíte někdo čím by mohlo být že nejdou zařadit všechny rychlosti vyvodového hřídele ?? respektive tou pačkou pod sedadlem jdou mi zařadit jen první dvě polohy vývod + hydraulika a neutrál další poloha už zařadit nejde nejde docvaknout takže sice se hřídel točí jenže po 3 vteřinách vypadne a poslední poloha jen hydraulika nejde vubec tak vysoko tu páku nedám ... nechci za to nějak surově brát abych neudělal víc škody než užitku

nevíte někdo čím by to mohlo být ?? napadla mě ohnutá vydlička jenže to si myslím že by nešlo řadit nic :(

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Pajikova 3011

#9 Nový příspěvek od StaPo3011 »

napřed zkus povolit/vyšroubovat pružinovou pojistku co drží zajištěné režimy (vlevo na kraji v řadě s pojistkami rychlostí na víku převodovky).
Pokud bude kužel pojistky ožvejkanej, tak ho srovnej na brusce. Pokud nezařadíš horní polohy i při vyndané pojistce tak asi jedině víko převodovky dolů a uvidíš.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#10 Nový příspěvek od pajik »

Obrázek

to jsou tyhle šrouby ?? v řadě ?? popřípadě nemusí se nějak speciálně seřizovat ?? když je vyndám ?? a nevyletí na mě nějaká pružina ??

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Pajikova 3011

#11 Nový příspěvek od kugva »

jj sou to ty šrouby seřizovat nic nemusíš :) a když ho vyndáš vypadá takhle je to na 17 klíč

Obrázek

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#12 Nový příspěvek od pajik »

aha tak teď už asi chapu jakou to má funkci defakto když řadím páčkou nahodu a dolu tak to posunuje hranol na kterym je přidělaná vydlička a tohle zapadá do zářezů v tom hranolu.... zítra je vyšroubuju a vyfotím :)


pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova 3011

#14 Nový příspěvek od pajik »

:D jen doufám že až to odělám pujde to tam nazpátek bez problému :smich: a nebo se to nějak nerozpadne až to budu vytahovat ven :smich: ještě musím v neděli vykopat 12 řádků brambor :) jinak nějakej typ která ta pojistka to bude ??

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Pajikova 3011

#15 Nový příspěvek od kugva »

ta úplně na levý straně po směru jízdy :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“