StaPo 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#166 Nový příspěvek od StaPo3011 »

o víkendu dokončen adaptér na koňské brány do univerzálního trianglu a po vykopání brambor otestován.
Obrázek
Má to ještě mouchy-otec když to viděl, tak hned že to nebude fungovat, že ten zadek má bejt na 3 body, každá brána zvlášť a uprostřed. Podle testů měl bohužel pravdu, takhle se to po přizvednutí občas všelijak kříží. Já jsem původně oponoval, že to takhle musí stačit, že jsem to takhle někde už viděl. Ale tam "někde" měli asi jinak (otočně) uchycenej předek bran, to mne tehdy netrklo. No, příští rok přijde dozadu napříč našroubovat asi klacek od hokejky a řetízky na ty tři body teda... Kdybych to bejval věděl, nemusel jsem vařit ty zadní trubky takhle našikmo a vypadalo by to líp, techničtejc :)

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: StaPo 3011

#167 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak tak, tatinci maj vzdycky praudu :) Co dalsiho budes do toho trianglu upinat? Bych navaril na konec tech treubek jekl a ke kazdy brane retizek a hotovo.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#168 Nový příspěvek od StaPo3011 »

navařovat to nechci, takhle je to rozebírací, čtvercový násuvný nohavice se daj (po povolení zajišťovacích šroubů) stáhnout z pahejlů trianglu směrem ven. Ten příčník vzadu bude asi našroubovávací, možná nasunovací, ještě nevím. Anebo tam navařit na každou půlku jen krátké pahejly, to by tedy šlo. Uvidím, počká to do jara, třeba mne do té doby napadne něco ještě lepšího :)
Jinak kromě bran je na pahejly už od začátku vymyšlena i jednoduchá proorávačka do brambor (letos se nějak nestihla, byť materiál ve stodole už je od jara) a pak taky nesenej kultivátor. Ten je už částečně nakreslenej, nebude na pahejly ale přímo paralelně ke koulím ramen, ale ještě nemám výpalky na realizaci. Ten přijde na řadu nejdřív, aby byl brzo po jaru připraven.
A pak výhledově i jednoduchej jeřábek - místo táhla třetího bodu přijde nahoru jedenapůlmetrovej nosníček. Ale to až bůhvíkdy...

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: StaPo 3011

#169 Nový příspěvek od mastnacek »

Jasny rozumim. Nastesti ty ramena na zaveseni bran nenesou takovou tihu. Po bramborach teda ale vlacim tezkejma. Maj na konci zahnuty radlicky.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#170 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak konečně se mi povedlo téměř dokončit vozejk,
(zatím teda bez sklápěcího mechanismu), nalakovat,
a další den rovnou otestovat mírnou zátěží 5q brambor.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: StaPo 3011

#171 Nový příspěvek od mastnacek »

Paradicka, takovej by me bohate stacil. akorat by to chtelo jeste adaptery na klanice do lesa a rozsireni sajten na seno.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#172 Nový příspěvek od StaPo3011 »

na dřevo klanice snad ani zatím nepotřebuju, takovouhle fůrku metrového paliva
(naštípané přímo v lese kuželovou štípačkou)
jako jeho dřevěný předchůdce
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... 9&start=96,
to snad uveze i bez klanic a tenhle kovovej je o 10cm delší i širší :) .
A seno nedělám, těch pár vidlí sena pro králíky si otec po štipci doveze těch pár metrů ze zahrady na seník i na trakaři, stejně si to po těch štipcích i suší.
Spíš bych měl teď zapracovat na tom sklápěcím mechanismu,rád bych napřesrok vyměnil tašky na střeše stodoly, a tam by se vyklápěčka starejch rozbitejch tašek hodila...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#173 Nový příspěvek od StaPo3011 »

O víkendu mne pozdravil jeden vývrat,
tak jsem vzal traktor a štípačku a jel ho zlikvidovat,
než ho z tý lesní cesty ochotně odstraní někdo, komu nepatří...
Foto nic moc, na posledních fotkách už se smrákalo.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A všiml jsem si, že při prvním rozpolcení celé kulaté metrovky, kdy musím přidat plyn, tak se zezadu od vývoďáku ozývalo jakési kňučení. Po rozštípnutí to vždy přestalo, tak jsem to doštípal. Ale doma po rozebrání kardanu jsem zjistil, co to dělalo, oni ty některý části kardanu jsou na sobě jen nalisovaný, a protočily se, viz foto
Obrázek
Fungovalo to jak prokluzová momentová spojka :( , no kardan bude poslán švagrovi k poštychování tigem,
tato funkcionalita nebyla v ceně kardanu uvedena :) .

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#174 Nový příspěvek od StaPo3011 »

kardan poléčen,
tohle už neproklouzne...
Obrázek

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: StaPo 3011

#175 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj, moc pěkně válčíš, jen tak dál :). Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#176 Nový příspěvek od StaPo3011 »

trochu narychlo spíchnuté nástavce univerzálního trianglu na proorávání brambor.
Obrázek
Asi zbytečně vysoké, a na tu třetí (prostřední) radličku už se nedostalo, i když materiál (třmeny, radlička, atd) by byl, jen došla chuť do práce.
No, uvidíme, jak se to osvědčí v praxi, na první pokus už stačil otec utrhnout jeden z polepenejch elektrodovejch svárů na kořenu čehosi (tigovací švagr na lepší svary holt nebyl k dispozici), tak už se i rovnalo a vyztužovalo :'(

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#177 Nový příspěvek od StaPo3011 »

převážení vyschlejch polen na cirkulu - pomalu bych měl na vozejk vymyslet na čela nějaký klanice...
Obrázek

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: StaPo 3011

#178 Nový příspěvek od kuligrado »

ahoj, vozík hezký, stačí dvě párátka na výšku zapřít :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: StaPo 3011

#179 Nový příspěvek od vitex »

I mě se to líbí. 8)

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: StaPo 3011

#180 Nový příspěvek od Brendak »

Pěkný vozík. Nedávno jsem zapomněl zvednout opětné kolečko a přejížděl patník. Kolečko je ohnuté. Zítra nebo tak nějak má přijít nové. Trubka průměr 48 mm a nosnost 150 kg. Vozík je o dost menší jak tvůj. Tak to snad bude stačit.

https://unitrailer.cz/product-cze-162-S ... gJZ-_D_BwE

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“