StaPo 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jura3011
Příspěvky: 38
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:33 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: StaPo 3011

#151 Nový příspěvek od Jura3011 »

StaPo3011 píše: ... vylomenou skříní rozvodovky a s plazivými portály ...
K čemu se takové portály používají?

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#152 Nový příspěvek od StaPo3011 »

bylo to např. u pojízdnejch pásovejch nakladačů/dopravníků (juzáků),
pak prej i u některejch stavebních či silničářskejch speciálních verzí.
U novějších řad to už řešili (na přání) jinak - dalším kolečkem v převodovce navíc - pak tam buď mohly bejt plazivky, nebo tzv. reverzační převod, nebo přepínání 540/1000 u vývoďáku.

Uživatelský avatar
Jura3011
Příspěvky: 38
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:33 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: StaPo 3011

#153 Nový příspěvek od Jura3011 »

Aha, díky.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#154 Nový příspěvek od StaPo3011 »

o víkendu se pracovalo, zadek traktoru značně rozebrán
Obrázek

Obrázek

a asi jsem zjistil původ bouchání zezadu při větším zátahu, jakoby z portálů:
Ono to patrně nebylo z portálů, ale od pastorku v rozvodovce - předchozí patloňové udělali
opravu vyběhaného pastorku svářečkou na hřídel, a dovařené jakoby-zuby bruskou dobrousili do jakéhos takéhos zubového tvaru:
Obrázek

Obrázek

a to jsem si myslel, že už jsem viděl spoustu prasáren, ale "navařovat" zuby, to vidím poprvé...

No, ještě že jsem dovezl ty plazivé portály včetně rozvodovky (sice s uštíplým blokem, ale to v tomto případě nevadí), mám aspoň co tam přehodit...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: StaPo 3011

#155 Nový příspěvek od thovt »

To někdo dělal doma na koleni, talíř je netknutý asi to někdo vyvařoval obyčejnou elektrodou kdyby použil elektrodu na zuby lžíce u bagra, to by bylo větší poškození.
Dnes výrobci dělají kurvítka to je nevětší prasarna.
Např. udělají níže hladinu oleje aby se nemohli mazat ložiska, nakonec to poškodí zuby.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#156 Nový příspěvek od StaPo3011 »

thovt píše:..., talíř je netknutý....
spíš bych tipoval že místo netknutý je vyměněný, už jsem takhle viděl v inzerci několik talířovejch kol, ale pastorek k nim většinou nebyl, tak bych tipoval něco obdobného. Protože pochybuju, že je možný takhle silně očesat pastorek, aniž by to zanechalo na talíři zřetelnou stopu.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: StaPo 3011

#157 Nový příspěvek od MeNadruhou »

StaPo3011 píše:
thovt píše:..., talíř je netknutý....
spíš bych tipoval u.
Ne nutně. Talíř. Má třikrát víc zubů, a právě proto si myslím že vydrží víc.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#158 Nový příspěvek od StaPo3011 »

dodělán hydraulický třetí bod.
Po sáhodlouhé diskuzi v subfóru Soustruhy mne tam nakonec přesvědčili, že původně plánované přetočení vnitřního kroužku gelenku "pevného" konce kdysi sehnané pístnice o průměru čistá 25 na 25,4 (aby do něj zalezl standardní palcový čep třetího bodu kat. 2) sice technicky jde, ale nic moc to kvůli chybějícím bočním rozpěrkám na nasazování nebude, takže jsem nakonec zvolil složitější řešení-přetočit konec pístnice tak, aby do něj místo gelenku 25 vlezl gelenek 30, a do něj nechat udělat rozpěrnou vložku.
Děkuji tímto Bibošovi za soustružnické práce, výsledek funguje :) 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#159 Nový příspěvek od StaPo3011 »

a pokud třeba někdo z textového popisu nepochopil, o co jde, tak tady je výkres úpravy konce pístnice v řezu.
Kterýsi moudrý učitel nám kdysi říkával, že technici se nemaj vyjadřovat slovy, ale tužkou, a něco na tom je. Jen ta tužka nám trochu zpočítačověla :) :) .
Obrázek
Segerovky na okrajích gelenku nekresleny, to už jsem byl u počítače moc línej, a do papírového výkresu pro soustružníka jsem to dokreslil tužkou.. Ale v reálu tam jsou...

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: StaPo 3011

#160 Nový příspěvek od jendex »

StaPo3011 píše:o víkendu se pracovalo, zadek traktoru značně rozebrán
Obrázek

Obrázek

a asi jsem zjistil původ bouchání zezadu při větším zátahu, jakoby z portálů:
Ono to patrně nebylo z portálů, ale od pastorku v rozvodovce - předchozí patloňové udělali
opravu vyběhaného pastorku svářečkou na hřídel, a dovařené jakoby-zuby bruskou dobrousili do jakéhos takéhos zubového tvaru:
Obrázek

Obrázek

a to jsem si myslel, že už jsem viděl spoustu prasáren, ale "navařovat" zuby, to vidím poprvé...

No, ještě že jsem dovezl ty plazivé portály včetně rozvodovky (sice s uštíplým blokem, ale to v tomto případě nevadí), mám aspoň co tam přehodit...
No tak tohle je velká paráda :smich: :smich: :smich:

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: StaPo 3011

#161 Nový příspěvek od mastnacek »

Ufff nocni mura. Na tohle se musim mrknout az budu mit zase horni viko dole.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#162 Nový příspěvek od StaPo3011 »

po výměně sestavy hrušky i talíře už soukolí vypadá o dost lépe :)
Obrázek
A i to otravné bouchání jakoby z portálů (kvůli čemuž jsem to rozebíral) konečně zmizelo, ono diagnostikovat závadu podle sluchu je fakt ošidné. Je to třeba rozebrat a uvidí se...
Ale aby to nebylo bez poskvrnky, tak teď na čtyřku a pětku ten druhej diferák (měnil jsem i talířové kolo včetně difu z jiného traktoru) víc hlučí. Sice nebouchá, ale hlučí. Třeba se to ještě trochu zaběhne, asi jsou záběrové poměry hruška-talíř oproti druhému traktoru trochu posunuty-sešteloval jsem to na nulovou vůli (ale aby šlo ručně soukolím volně otáčet). Příručka stanoví vůli 0,2mm měřenou tenkým olověným plechem, kterýžto jsem neměl. Ale doufám, že si to soukolí časem trochu sedne a přiomele a trocha vůle tam vznikne.
A i kdyby ne, tak to holt bude na větších kvaltech hlučet-co si matně pamatuju, tak některé rozvodovky na jiných traktorech hlučely stejně, a neřešilo se to a jezdilo se.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: StaPo 3011

#163 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ahoj kde si prosim koupil talir + hrusku ? ja zhanim taky me to ceka :(

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: StaPo 3011

#164 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Presne ako píšeš, tu bude chyba: "sešteloval jsem to na nulovou vůli". Tiež som to pred rokmi tak urobil na našom Z-4611 a je to hlučné (chcel som minimalizovať vôle v zuboch, čo sa mi stejne nepodarilo) :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: StaPo 3011

#165 Nový příspěvek od StaPo3011 »

malotraktorpetr píše:ahoj kde si prosim koupil talir + hrusku ? ja zhanim taky me to ceka :(
koupil jsem to jako celek včetně plazivejch portálů (a vylomený skříně rozvodovky-ta už je ve šrotu) na inzerát na bazoši (za hodně dobrou cenu myslím) letos na jaře.
viz http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=146

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“