OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: OBECNÁ DISKUSE

#781 Nový příspěvek od Edda »

pavel sk píše:Edda : Derie ti vnutorne strany pneu, alebo vonkajsie strany? Co skusit to kus doštelovat?
Jde to štelovat? Jak?

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#782 Nový příspěvek od pavel sk »

Geometria sa steluje aj na dvojpakovom riadeni. 3011 a 4011 nemali spojovacku ale nastavovalo sa to na tyciach od pak riadenia. Malo by to mat zbiehavost 6mm+-4mm.

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: OBECNÁ DISKUSE

#783 Nový příspěvek od Edda »

pavel sk píše:Geometria sa steluje aj na dvojpakovom riadeni. 3011 a 4011 nemali spojovacku ale nastavovalo sa to na tyciach od pak riadenia. Malo by to mat zbiehavost 6mm+-4mm.
To ano. Já myslel do V jakože odklon. Ne sbíhavost.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#784 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to je ine.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: OBECNÁ DISKUSE

#785 Nový příspěvek od reddriver »

reddriver píše:
reddriver píše:
StaPo3011 píše:matky nemaj mít žádnou vůli.
A pokud nesepne stykač na traktoru že nejde elektrika do celého traktoru, tak to je špatně zapojený. Sice jde tlustej plus kabel přímo od baterky ke svorce na startéru, ale přímo z téže svorky jde druhej kabel, co napájí pojistkovou svorkovnici. Jinak bys od ní nedostal ani ten plusovej signál ke tlačítku startéru.
Schéma zapojení je v dílenské příručce, co se povaluje různě po internetu.
Bylo to ono. Alespoň mě donutilo nastudovat teorii o starterech:) Ale ještě s ním trochu bojuju.
Tak s tím bojuju stále a už chytám deprése :shock: Přepálila se mi kostra u baterky, jasný zkrat, startér se točil dost pomalu, ne-li vůbec. Po vyndání se už netočí teda vůbec, ale alespoň se ještě vysouvá (a zasouvá), tak jak má. Postupnou investigací po rozletování cívky a očištění kontaktů, stále docházelo ke zkratu. Ve spodní části starteru (pod cívkou) jsem se nehrabal. Teď jsem ve stavu odmontované cívky, takže ta by mít vliv neměla. Objevuje se mi napětí 12V i na těle starteru po připojení na horní kontakt jakoby od cívky. Kostru mám na multimetru na baterce a +multimetru na kostře starteru. Měl by se starter točit po připojení 12V na tento kontakt a kostra na těle startéru i bez cívky? Nemá vliv kotva? Rotorem jde točit po demontáži zadního víka v pohodě, nikde nedrhne.Testuju už mimo traktor.

Obrázek

Budu rád za každou radu.
Konečně jsem na to přišel, ale dalo to. Problém přepalování kostry byl prostý. Už částečně přepálená páska ukostření a později zkoušené debilní startovací kabely, zaručovaly nedostatečné ukostření. Takže tento problém pro mě jako pro laika symbolizoval zkrat. Hlavně že to už šlape a já jsem o další znalosti chytřejší :pistol:

Uživatelský avatar
Martin91
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 18, 2017 9:56 pm
Bydliště: Citov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#786 Nový příspěvek od Martin91 »

zdravím všechny traktoristy, jen menší dotaz mám traktor domácí výroby (koupil jsem ho už udělaný) má motor a přední nápravu ze zetor 2001 , převodovku netuším z čeho je ,ale motor tam pasuje bez problémů ale na konci vyvedená hřídel s ozubeným kolem které je spojené ze zadní nápravou, která je udajně z Pragy S5 ( snad sem to nepopletl). jde mi o to z čeho by to mohlo být bohužel fotky nemám a ani je nemám kdy udělat jsem teď mimo domov, převodovka je 5rychlostní , kvalty to má R-2-4
1-3-5 a jde mi o to jestli to má v sobě hydrauliku.
jsem v traktorech začátečník takže mě hned neukamenujte . díky
:)

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: OBECNÁ DISKUSE

#787 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Martin91 píše:zdravím všechny traktoristy, jen menší dotaz mám traktor domácí výroby (koupil jsem ho už udělaný) má motor a přední nápravu ze zetor 2001 , převodovku netuším z čeho je ,ale motor tam pasuje bez problémů ale na konci vyvedená hřídel s ozubeným kolem které je spojené ze zadní nápravou, která je udajně z Pragy S5 ( snad sem to nepopletl). jde mi o to z čeho by to mohlo být bohužel fotky nemám a ani je nemám kdy udělat jsem teď mimo domov, převodovka je 5rychlostní , kvalty to má R-2-4
1-3-5 a jde mi o to jestli to má v sobě hydrauliku.
jsem v traktorech začátečník takže mě hned neukamenujte . díky
:)
Kámen ovát tě nebudem, ale musíš pro to, abysme ti pomohli něco udělat. Napřed to wowapkuj, pak vyfoť, korektně sem fotky vlož, případně si udělej pro svůj "slepenec " vlákno v doma dělech. Taková převodovka může být z kde čeho. Motory zetor (a vzduchem chlazené Slavie ) se montovali od traktorů po vlaky.

Uživatelský avatar
Martin91
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 18, 2017 9:56 pm
Bydliště: Citov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#788 Nový příspěvek od Martin91 »

Jak bude trochu čas a budu doma tak na to mrknu. Je to víc zetor než samoděl :smich:

oakenfold
Příspěvky: 311
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: OBECNÁ DISKUSE

#789 Nový příspěvek od oakenfold »

Ahoj, asi blbej dotaz, ale jak dlouho může teoreticky běžet třicítka bez vody? Jde mi o to, že potřebuju teď v zimě jet tak 5 minut na volnoběh a nechce se mi pořád vypouštět a napouštět vodu. Díky
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: OBECNÁ DISKUSE

#790 Nový příspěvek od Jindra »

nebude bezpečnější tam dát fridex? jestli teda moc neteče pumpa nebo chladič
kdo si hraje nezlobí

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#791 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj chlapi, potřebuji udělat technickou na naší 4011, tak řešim pár věcí, i se zetorem. V tp psané pneu 13-28. Ty nejsou k sehnání, tak mám 13,6-28 - musí dopsat zetor- 5000+dph. Dále, už sme to tu řešili, hmotnost vleku, v tp mám 6000kg. V zetoru nechápali, jak se tam toto číslo mohlo dostat, takže chyba někde u nich. Přepsání na správnou hodnotu- 5000+ dph. Prostě, tady je takovej bordel, že to neni možné, někdo něco posere a člověk to zaplatí. Jinak pán je velice ochotný a nechá se s ním mluvit. Ještě asi aby ne, za tyto peníze.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: OBECNÁ DISKUSE

#792 Nový příspěvek od MeNadruhou »

oakenfold píše:Ahoj, asi blbej dotaz, ale jak dlouho může teoreticky běžet třicítka bez vody? Jde mi o to, že potřebuju teď v zimě jet tak 5 minut na volnoběh a nechce se mi pořád vypouštět a napouštět vodu. Díky
Myslím si, že bez vody tak maximálně dvě minuty , a to od studenýho motoru.
Jinak taky nechápu proč tam nedat fridex a mít na několik let pokoj? a k čemu potřebuješ 5 minut traktor na volnoběh? nějaký najetí na podval nebo jiná taková jednorázovka? jinak jsou to dva kohoutky, a víčko chladiče, a pak vypustit do konve na příště :D

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: OBECNÁ DISKUSE

#793 Nový příspěvek od PetrP »

Zdravím, nemáte někdo po ruce foto origo pedálu plynu na Zetoru 4011 (1965 výroba)? Zrovna dodělávám kompletní renovaci traktoru a myslím si, že šlapka pedálu s kulatinou byla upravována. Nebo eventuelně pokud ho máte někdo jinak upravován (třeba po vzoru Z69xx) rád se podívám :)
Z4011 + Z6945

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: OBECNÁ DISKUSE

#794 Nový příspěvek od chuck77 »

O tom už nechci dlouho slyšet :D ...loni sem to dělal a never more........na cabrio s původníma pedálama sem dával velkej skleník a poladit pedály, aby nechytali o velkou původní nádrž (nezkosená) a přitom aby to nebylo moc zeširoka......děsný.........z pedálu zbyla jen ta příruba, co je nasunutá na hřídel jdoucí durch převodovkou....nechal sem tak 2-3 cm zbytek původní pásoviny, upálil to a navařil novej kus pásoviny myslím 40*10 a jako špalku pičaplech..........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: OBECNÁ DISKUSE

#795 Nový příspěvek od PetrP »

Já mám malou hranatou kabinu, přikládám foto 1 pedálu co myslím. Akorát tu kulatinu máme delší, takže pedál je blíže k sedačce a na konci té zahnuté kulatiny je přivařený čtverec plechu, viz foto 2.
Spíš mě zajímalo, jak to bylo origo, zda jak na foto 1 a nohou se šlapalo jen na kulatinu?
Nebo uvažuju o tom kulatinu upravit a použít pedál jak je na Z69xx

Foto 1
Obrázek

Foto 2
Obrázek
Z4011 + Z6945

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“