OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#766 Nový příspěvek od Gurgul »

[quote="gbelec petr"]chlapi, co vše předělat, dokoupit pro montáž těžkých prsou motoru na motor 4901, kde mám do teď lehké hliníkové?

Ahoj,pročti si toto. je tam vše: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =44&t=5084

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: OBECNÁ DISKUSE

#767 Nový příspěvek od reddriver »

Ahoj,

nejde mi proud přes cívku starteru na druhej kontakt, takže nefunguje elektřina v celém traktoru. Měl jsem to rozebraný a moc jsem tam toho nevykoumal. Jen to, že když se na tu destičku zevnitř zatlačí, tak proud jde do druhýho kontaktu, je tam nějakej pístek či co:) Přestalo to fungovat po rozpůlení traktoru, starter byl demontovanej. Mají být matky na kontaktech nějakou vůli? 3011 díky za rychlé rady

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#768 Nový příspěvek od StaPo3011 »

matky nemaj mít žádnou vůli.
A pokud nesepne stykač na traktoru že nejde elektrika do celého traktoru, tak to je špatně zapojený. Sice jde tlustej plus kabel přímo od baterky ke svorce na startéru, ale přímo z téže svorky jde druhej kabel, co napájí pojistkovou svorkovnici. Jinak bys od ní nedostal ani ten plusovej signál ke tlačítku startéru.
Schéma zapojení je v dílenské příručce, co se povaluje různě po internetu.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: OBECNÁ DISKUSE

#769 Nový příspěvek od reddriver »

StaPo3011 píše:matky nemaj mít žádnou vůli.
A pokud nesepne stykač na traktoru že nejde elektrika do celého traktoru, tak to je špatně zapojený. Sice jde tlustej plus kabel přímo od baterky ke svorce na startéru, ale přímo z téže svorky jde druhej kabel, co napájí pojistkovou svorkovnici. Jinak bys od ní nedostal ani ten plusovej signál ke tlačítku startéru.
Schéma zapojení je v dílenské příručce, co se povaluje různě po internetu.
Bylo to ono. Alespoň mě donutilo nastudovat teorii o starterech:) Ale ještě s ním trochu bojuju.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#770 Nový příspěvek od Gurgul »

Jára H. píše:Nevim kde jsi vzal tech 6000 kg, ale tady pisou neco jineho http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=87602 a ja mam v TP moji Z4011 taky 7250 kg
Ahoj, já mám v Tp také 6000kg

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: OBECNÁ DISKUSE

#771 Nový příspěvek od reddriver »

reddriver píše:
StaPo3011 píše:matky nemaj mít žádnou vůli.
A pokud nesepne stykač na traktoru že nejde elektrika do celého traktoru, tak to je špatně zapojený. Sice jde tlustej plus kabel přímo od baterky ke svorce na startéru, ale přímo z téže svorky jde druhej kabel, co napájí pojistkovou svorkovnici. Jinak bys od ní nedostal ani ten plusovej signál ke tlačítku startéru.
Schéma zapojení je v dílenské příručce, co se povaluje různě po internetu.
Bylo to ono. Alespoň mě donutilo nastudovat teorii o starterech:) Ale ještě s ním trochu bojuju.
Tak s tím bojuju stále a už chytám deprése :shock: Přepálila se mi kostra u baterky, jasný zkrat, startér se točil dost pomalu, ne-li vůbec. Po vyndání se už netočí teda vůbec, ale alespoň se ještě vysouvá (a zasouvá), tak jak má. Postupnou investigací po rozletování cívky a očištění kontaktů, stále docházelo ke zkratu. Ve spodní části starteru (pod cívkou) jsem se nehrabal. Teď jsem ve stavu odmontované cívky, takže ta by mít vliv neměla. Objevuje se mi napětí 12V i na těle starteru po připojení na horní kontakt jakoby od cívky. Kostru mám na multimetru na baterce a +multimetru na kostře starteru. Měl by se starter točit po připojení 12V na tento kontakt a kostra na těle startéru i bez cívky? Nemá vliv kotva? Rotorem jde točit po demontáži zadního víka v pohodě, nikde nedrhne.Testuju už mimo traktor.

Obrázek

Budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: OBECNÁ DISKUSE

#772 Nový příspěvek od Jára H. »

Gurgul píše:
Jára H. píše:Nevim kde jsi vzal tech 6000 kg, ale tady pisou neco jineho http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=87602 a ja mam v TP moji Z4011 taky 7250 kg
Ahoj, já mám v Tp také 6000kg
Asi horší oddíl.... :vysmech:

No, nyní vážně, asi bych to komentoval, jak jsem již napsal: "Záleží na osobní odvaze úředníka...." Ale v tom prohlášení výrobce, je to černé na bílém. Z logiky věci tam možná chybí všeobecně poznámka "se závažím v kolech nebo bez".
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: OBECNÁ DISKUSE

#773 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

"reddriver"
Proc nekoupis novy starter nebo repasovany furt resit starter ten muze byt spatny a ze probiji a dela se skrat sratem vsecky kabli draty co mas na traktoru jen zhavis tak dej radny odborne spraveny starter a bude vse oka bo na starter jd ejen ocko od baterky a jeste ocko kde je drat spinacka a altik B+ a mas tam jeste konektor od cudlu .tak nevim kde mas chybu do spinacky je drat po dani klice semne drat na cudl a cudlem predas signal starteru pokud mas kostru primo na prevodvku nebo starter a vse dobre zalisovany zacinovy cinem odizolovane neni mozny aby to nejelo .ja sem na vsech traktorach co sem mel aj v praci vytrhal eletriku a udelal novou bo stara eletrika a 12 lidi na stroj je zlo kazdy neco dobasli :)

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: OBECNÁ DISKUSE

#774 Nový příspěvek od reddriver »

Co jsem koukal na internetu, tak to vypadá na mezizávitový zkrat a na to doma stejně nepřijdu, takže si ho nechám na náhradní díly. Jsem domluvený s pánem na inzerát, že mi pošle https://auto.bazos.cz/inzerat/80682863/ ... aktoru.php. Je to skutečně do 3011? Pán si nebyl jistý. Vidím jen 2.9 kW, což by dle chytré knížky měl být on.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#775 Nový příspěvek od Gurgul »

Asi horší oddíl.... :vysmech:

No, nyní vážně, asi bych to komentoval, jak jsem již napsal: "Záleží na osobní odvaze úředníka...." Ale v tom prohlášení výrobce, je to černé na bílém. Z logiky věci tam možná chybí všeobecně poznámka "se závažím v kolech nebo bez".[/quote]

S tímhle papírem si prej můžu tak vytř... pr... dle úřadu. Dneska zavoláš do zetoru, hezky zaplatíš a ty ti pošlou to co chceš. Nikoho nezajímá, co tam má být, na vše vyjádření výrobce. Nikomu nevadilo, že mi kola šoupou skoro o blatníky, mám 16,9-30, jediný bylo poslat peníze :)

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: OBECNÁ DISKUSE

#776 Nový příspěvek od Jára H. »

U nás zase hmotnost přívěsu nebyl problém, ale postavit kárku PAJ na papíry problém.... Prostě co úředník to jiný názor.
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: OBECNÁ DISKUSE

#777 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Gurgul píše:Asi horší oddíl.... :vysmech:

No, nyní vážně, asi bych to komentoval, jak jsem již napsal: "Záleží na osobní odvaze úředníka...." Ale v tom prohlášení výrobce, je to černé na bílém. Z logiky věci tam možná chybí všeobecně poznámka "se závažím v kolech nebo bez".
S tímhle papírem si prej můžu tak vytř... pr... dle úřadu. Dneska zavoláš do zetoru, hezky zaplatíš a ty ti pošlou to co chceš. Nikoho nezajímá, co tam má být, na vše vyjádření výrobce. Nikomu nevadilo, že mi kola šoupou skoro o blatníky, mám 16,9-30, jediný bylo poslat peníze :)[/quote]

Protože v zetoru zjistili, že se z toho dá udělat dodatečně byznys. (proč by se taky měli živit traktorama, když stačí razítkovat papíry) co A4 to desítku... :D.

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: OBECNÁ DISKUSE

#778 Nový příspěvek od Edda »

Ahoj, když traktor (4011) stojí na rovině tak mám přední kola hrozně do V. Docela mě to trápí protože mám nové přední pneu a při jízdě na asfaltu je vidět, že se ojíždí jen půlka vzorku. Jde to nějak řešit nebo to prostě tak má být? Traktor mám s hranatým čumákem a litinovou vanou. Musel bych předek dotížit aby se to vyrovnalo?

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: OBECNÁ DISKUSE

#779 Nový příspěvek od kaja.h »

Mam to na 3011 taky. Asi bych se stím moc nezabejval, mam i závaží. Až se vzorek na jedné straně ojede o asi 3mm , tak gumy otočíš na disku a jedeš dál. Tak jsme to udělali my. :)
Jede traktor, je to Zetor 3011

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#780 Nový příspěvek od pavel sk »

Edda : Derie ti vnutorne strany pneu, alebo vonkajsie strany? Co skusit to kus doštelovat?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“