OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

OBECNÁ DISKUSE

#1 Nový příspěvek od sanyo »

S požehnáním moderátora jsem si dovolil rozšířit naše "majorácké" téma o tuto obvyklou diskusi, v které mohou naši členové nastolit jakýkoliv problém, který se týká traktorů řady Zetor 2011 až 4011, a nemusí tak tedy vyhledávat jednotlivé sekce či podsekce či dokonce individální témata a nevědět, kam svůj příspěvek zařadit. Mám za to, že tato logická pracnost má vliv na četnost příspěvků našich členů. Do této diskuse prosím nevkládejte inzeráty typu prodám-koupím-vyměním a pod., protože toto vlákno je jinde (na první stránce fóra). Nebojte se sem prosím psát své postřehy, zkušenosti, rady, tipy, návrhy a dotazy,.. tedy vše, co souvisí s našimi "majory". Věřím, že toto zpřehledněné téma přivítáte a všem bude prospěšné...

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#2 Nový příspěvek od sanyo »

Mám prosím první dotaz - chci si namontovat na traktor zadní světlo, které by mi zejména osvětlovalo nesené nářadí a nevím praktický a rychlý způsob zapojení a také druh či nějaký typ svítidla. Osobně se domnívám, že bych to měl připojit přes pojistku osvětlení... Poradí mi někdo, díky

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: OBECNÁ DISKUSE

#3 Nový příspěvek od Vlasatej »

já teda nemám tenhle traktor, ale nelze použít nějaké pracovní světlo s krouceným kabelem do zásuvky na osvětlení vleku? něco jako se tady?

http://www.akaska.cz/sdruzeni-ms/osvetleni-majaky.php

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#4 Nový příspěvek od sanyo »

Nějaké otočné světlo to musí být, nic extra silného a s vlastním vypínačem, abych v noci viděl zejména na sněhovou radlici, resp, prostoru za ní.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: OBECNÁ DISKUSE

#5 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Jaký výkon motoru má Zetor 2011 ?

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#6 Nový příspěvek od sanyo »

Obecně platí, že výkon je odvozen přibližně od prvních dvou čísel číselné řady zetorů. Například můj Z 4011 čtytřválec o obsahu 3120 cm3 z r. 1963 má podvozek typ 4011, motor typ 4001, válce - vrtání 95 mm, zdvih 110 mm a má 45 koní (HP), tedy asi 33 kW. "Dvacítka" má válce dva, stejného vrtání i zdvihu a má přibližně 25 koní. Třicítka má válce tři. Pro přepočet koní na kW platí, že 1 HP = 0,735 kW. Výkony souhrnem : ZETOR 2011 (16,5 kW); ZETOR 3011 (24,5 kW); ZETOR 4011 (32,5 kW) ....

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#7 Nový příspěvek od sanyo »

Tak nevím, založilo se vlákno - obecná diskuse k traktorům Zetor 2011 - 4011. Domníval jsem se, že vlákno trochu "pojede", například jako u nižší řady, ale bohužel - nejede. Lidi se sice ptaj na cokoliv, ale mnohdy to zařadí mezi zetory, které majitele nazvali různými zdrobnělinami a tak zase se člověk nic nedozví, nebo jen hrozně málo od pár jedinců - škoda. Čím to může být ?? Poradí někdo ?

Uživatelský avatar
vasek.barta
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 06, 2013 9:37 pm
Bydliště: Světlá na Sázavou

Re: OBECNÁ DISKUSE

#8 Nový příspěvek od vasek.barta »

Tak já mám dotaz, na kterým blatníku má být origo kaslík u kulaté kabiny Z3011.

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#9 Nový příspěvek od sanyo »

No Vašku B., člověk by normálně řekl, že by kaslík měl být na levém blatníku, tedy u bočního vlezu do kabiny šoupačkami. Jenže opak je pravdou, je to na opačné straně, tedy kaslík origo má být na pravém blatníku ! Ale jen u Z 4011 - u třicítky není, kaslík máš pod kapotou, resp. v kapotě, ale to ty víš !.

Uživatelský avatar
vasek.barta
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 06, 2013 9:37 pm
Bydliště: Světlá na Sázavou

Re: OBECNÁ DISKUSE

#10 Nový příspěvek od vasek.barta »

sanyo píše:No Vašku B., člověk by normálně řekl, že by kaslík měl být na levém blatníku, tedy u bočního vlezu do kabiny šoupačkami. Jenže opak je pravdou, je to na opačné straně, tedy kaslík origo má být na pravém blatníku ! Ale jen u Z 4011 - u třicítky není, kaslík máš pod kapotou, resp. v kapotě, ale to ty víš !.
Jasný, to že je na pravým blatníku jsem tušil, o kaslíku v kapotě samozdřejmě vím ale že třicitka ho neměla je pro mě novinka.. Ale dám ho tak když už jsem ho tak pracně sehnal.

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#11 Nový příspěvek od sanyo »

No , to víš, že ho tam dej, koupil bych si do kaslíku takový ty platička s přihrádkama, aby tam byly akorát, a nacpal bych tam od pojistek, žárovek, zkoušečku, podložky, pérovky, izolepu, metr, malou lekarničku, atd, atd, ještě bude místa málo. V masce bych nechal jen vercajk a pod, protože tam se to mele mezi sebou. Jinak jsem viděl v prodeji novej kaslík s originálním zavíráním - cena bez pár centů 30,-eur.

Uživatelský avatar
vasek.barta
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 06, 2013 9:37 pm
Bydliště: Světlá na Sázavou

Re: OBECNÁ DISKUSE

#12 Nový příspěvek od vasek.barta »

No právě že bez kaslíku není kam dát povinna výbava. já koupil originální, novej za 600kč vč pošty. Takže super kauf.

Ještě pro ty co shání origo zadní světla tek ted se dražeji na AUKRU http://aukro.cz/zetor-3011-zadni-svetla ... 24822.html

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#13 Nový příspěvek od sanyo »

Když koukáš v inzerci a pod., neviděl jsem nabízet zadní koncová - ale kulatá klasická stará světla - tuším červené a žluté sklo. Tím nemyslím tři skla, kdy jedno bylo ještě uprostřed, to nechci - tedy zatím. Jedno osvětlovalo SPZ. Díky..

Uživatelský avatar
vasek.barta
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 06, 2013 9:37 pm
Bydliště: Světlá na Sázavou

Re: OBECNÁ DISKUSE

#14 Nový příspěvek od vasek.barta »

sanyo píše:Když koukáš v inzerci a pod., neviděl jsem nabízet zadní koncová - ale kulatá klasická stará světla - tuším červené a žluté sklo. Tím nemyslím tři skla, kdy jedno bylo ještě uprostřed, to nechci - tedy zatím. Jedno osvětlovalo SPZ. Díky..
vim co myslíš kdyby ti stacila plastová náhrada tak tady jí mají ty kovove se asi budou blbě shánět http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... SPZ-Vlecka

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: OBECNÁ DISKUSE

#15 Nový příspěvek od sanyo »

No paráda, mám to na káru, to mi bude stačit, kolem světla mám masivní železnej kryt, díky moc,

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“